Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Annem ve ben... [Yaşam]

kadir1981

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
aslında aile meselerini int aleminde yazmak istemiyomda ama yazmaya karar verdim berki bana teselli velirsiniz yol gösterisiniz

annemi babama göre daha çok severim sayarım ama bütün gün annemle bir durmaktan kavga ediyoz

gelelim asıl konuya annem gün boyunca bana bakıyo sabah kalkıyo yüzümü yıkatıyo kahvatımı yediriyo altımı bezliyo sonra arabama bindiriyo akşam yemegi yediriyo altımı alıyo allah razı olsun bunları yapıyo ama bana laf söylemesi bıktım demesi öl geber allah belanı versin demesi beni çok üzüyo bezdiriyo hayattan moralim bozuluyo annem diyoki isteyerek demiyom sinirden stresden yapıyom pişmam oluyom ama işte iş işten geçiyo tabi ama annem ginede bitanedir eş akraba devlet onun gibi bakmaz allah annemin acısını bana yaşatmasın uzun ömür versin ben hastalıgıma çok fazla üzülmüyomda muhtaç olmak beni çok üzüyo allah kimseyi elden ayaktan düşürmesin

Slm dostum bende tuvalet ihtiyacı dışında diger ihtiyaçlarımı gideriyorum sadece ANNEM altımı bezlemek zorunda kalıyo ve bende malesef ANNEME bazen bagırıyorum keşke yapmasak ama malesef oluyo işte bagırıyoruz ama benim ANNEM şimdiye kadar bela okumadı seninkide inan bana içinden gelerek o sözleri söylemiyordur onlarında işleri kolay degil onlarıda anlamak lazım. :cry:

kadir oğlum bende bir anneyim 5 yaşında dmd teşhisi konulan bir oğlum var .inanki annen sana bağırmak istememiştir.bizler için ne kadar zor bilemezsin.ama hayat devam ediyor.sizleri çok seviyoruz oğlum

kadir merhaba bende bir anneyim benimde 5 yaşında spastik bir oğlumvar.canım annenide lütfen anla onun içinde senin içinde hiç birşeyin kolay olmadığını biliyorum.çünki benim oğlumda oturamıyor konuşamıyor,yürüyemiyor vs... ama inan ben onu okadar çok seviyorum bazen kendimi kötü hissettiğimiz zamanlar oluyor ama hemen toparlanmaya çalışıyorum .birde şöyle düşün sağlıklı insanlar bile ana babalarıyla tartışacak bir sürü sorun buluyorlar ALLAH sana ve tüm engellilere en kısa zamanda sağlık versin.seni öpüyorum...

annemin benim gözümde değeri dünyalarla ölçülemez bile :) benim şu anki konumumda olmamda kesinlikle çok büyük payı var :) çok şanslıyım annemi çok seviyorum :p

Bende Anne desteğiyle bu güne gelenlerdenim.. Annem banada baktı hep ben ihtiyaçlarımı kendim gördüm çok şükür ama yeri geldi kucağında, sırtında taşıdı gezdirdi. Okula her gün getirip götürdü hatta bazen kahvaltı yapmadan okula gittiğim için teneffüs aralarında okula geldi o kadar işinin arasında. Hastanede yattım başımdaydı sürekli sabahlara kadar, evde bası yarası yüzünden 1 yıl yatağa bağlı kaldım ki bu süre içinde tüm ihtiyaçlarımı annem karşıladı. Benim rahatsızlığım yüzünden kendi bunalıma girdi üzüldü hasta oldu ama yinede ana hep katlandı.. Asla hakkını ödeyemem.. Ama ben bile bu süre içinde yeri geldi çok bunaldığımda ona bağırdım:(
Her evin içinde oluyor bu tür şeyler ama inan annen isteyerek söylememiştir kadir. O isyanıdır belkide o an bunaldığı için ama eminim sana en küçük bir zarar gelsin o daha çok üzülür..

ANNELİK ZOR BE GÜLÜM EMEK İSTER YÜREK İSTER. AMA ODA İNSAN CANIM ODA ETTEN KEMİKTEN. İNAN ANNEN SANA BAKIYOR BAZEN KIZIYOR YA O SANA KIZDIĞI ANLARDA BİLE SANA NE OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORDUR. BİZE KOLAY TABİİ BURDA İKİ SATIR YAZMASI... ANNEN SENİ EMİN OL SENİN ONU SEVDİĞİNDEN DAHA ÇOK SEVİYORDUR VE İSTEMEYEREK SÖYLÜYORDUR. ALLAH ÖNCE ANNELERİMİZİN SONRA BİZİM YARDIMCIMIZ OLSUN...

annem benım herseyım bugune kadar hep destek oldu babam bızı terkedıp gıttıgınde aılsesı annemı almak ıstedı ama o benım ıcın kalıp tum zorluklarla tek basına savasmayı tercıh ettı onun hakkını hıc bır sekılde odeyemem babama gelınce ne arar ne sorar ondan hep nefret ettım olunceye dek te edıcem benı bıraktıgı ıcın degıl annemı yanlız bıraktıgı ıcın

kadir gerçi ben kendime yetebiliyorum
ama sandalyedeyim sonuçta
onlarında pğisikolojisi bozuluyo bazan ama yinede seni çooooooooookk seviyodur eminim bundan
anneler melektir melek
canım annem seni çokk seviyorıuum
(hatta şimdi gidip öpücemm)

slm

Hiçbir anne içinden gelerek söylemez kadir bu sarf ettigi sözleri...

Ben bile bazen ogluma kızıyorum evde isyerine gelince üzülüyorum keske kızmasaydım diye...

sen bir defa üzülüyorsan annen bindefa üzülüyordur.. kolaymı onun açısından da düsün birde bazen sabrının sınırında oldugu için böyle söylemistir...

yinede sen onun gözdesi ve canının içisindir bundan emin olabilirsin... iyi haberlerinide almak ümidiyle...rabbim yar ve yardımcımız olsun

Sevgili kadir arkadaşım;
Yazını okuyunca,şöyle bir durup düşündüm.Benim 4 yaşında bir kızım,6 aylıkta oğlum var.Annemiz çalışıyor.Bankacı,yani sabah 9-akşam 8 .Bakıcımız var,anneanne ve dede bizimle birlikte.Eee birde ben varım.İkiye karşı beş kişiyiz ama yinede haklarından gelemiyoruz cadıların...
Bazen,neden evlendim neden çocuk sahibi oldum,hadi birisi oldu ikincisini neden yaptık dediğim olmuyor değil.Ama bana bakan gözlerini görünce,ayhan baba deyişini duyunca bu tür düşüncelerimden hemen uzaklaşıyor ve kendimden utanıyorum.
Size söylemek istediğim,nacizane fikrim ve tecrübelerimden yola çıkarsam şu...
Hayat haddinden fazla zor,ve bizlerde birer makina değiliz.Yoruluyoruz,strese giriyoruz,istemeden de olsa bazen aklımızdan nadiren de ağzımızdan gerçek düşüncelerimizi ASLA yansıtmayan düşünceler ve kelimeler geçiyor veya çıkıyor.Her zaman olmasa da bu hataya düşüyoruz.
Empatiyle yaklaşmalı veya empatik dinleme yapmalıyız.O an duyduğumuz kelimelere takılıp kalmamalıyız.
Gel sende şöyle düşün.Annemiz ve babamız bizleri herşeyden daha çok seven koruyan saçımızın bir teline zarar gelmemesi için dua eden insanlar.An'lık ağzıdan çıkan kelimeleri gel duymamazlığa çalış.
Hatta,şöyle yaklaşmayı dene...
Anneciğim,gerçekten ölmemi istiyormusun?
Ben olmadan gerçekten rahat edecekmisin,mutlu olacakmısın?
Onun kelimelerini kullanarak,ona geri ama daha yumuşak sorular sor bakalım,ne gibi cevaplar alacaksın...
Umarım bundan sonra ki hayatın,sana duymak istediğin kelime ve cümlelerle dolu geçer...
Sevgilerimle...
8)

UMUDUM ÖYLE Bİ SAÇMALAMIŞIN Kİ AKILLARA SARAR.
KİMSEYE YARANMAK İÇİN YALAN SÖYLEYECEK DEYİLİM ANALARIN BETDUASI MUHAKKAK TUTAR.
BENCE ANNENDEN GEC OLMADAN HELALLİK AL

çoğumuz senin ne demek istediğini gayet iyi anladık sıkma canını sincapım... :wink:

ARKADAŞLAR ANNELER İÇİN SÖYLENEN SÖZLERE ÜZÜLDÜM BENİM ANNEMDE .AYNEN SİZİN ANANLERİNİZ GİBİ AMA FARKI BENİM ANNEM DÜNYADA TEK.DUA EDİN ARKADAŞLAR ANNELEMİZİ ALLAH BİZE BAĞIŞLASIN.KADİR ANNENİ ANLAYIŞLA KARŞILA SEN ONUN YERİNDE OLSAYDIN NEYAPARDIN.KENDİNE SOR.

Her şeye rağmen ANNE DİR.
ANNE' lerimizin hakkını asla ödeyemeyiz ve ANNE ye asla karşı gelinmemeli lafına laf karşılık verilmemeli..

ben 4 senedir ANNEM' leyim ve çok üzülüyorum..
ANNEM olmadan geçirdiğim 12 yılım için.

ANNE SENİ ÇOOOKKK SEVİYORUMMM...

ve BÜTÜN ANNE'ler SEVĞİLERİN EN BÜYÜĞÜNE LAYIKTIR ...

Arkadaşlar...

Üst Alt