Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Anksiyete bozukluğu olan kişiler jandarma olur mu?

Anonim_1

Üye
Konular
9
Reaksiyonlar
0
İyi akşamlar cümleten bende anksiyete bozukluğu var ilaç tedavisi görüyorum ama jandarma uzman erbaş olmayı düşünüyorum acaba sağlık raporunda olumsuz geçer miyim?

Anonim_1
Anksiyete bozukluk tedavi edilebilen bir hastalık,
Herangi bir sorun olmaz.

OğuzHan112

Hocam sözleşmeli erde de bi sıkıntı olmaz değil mi?çünkü mevcut halimle askerliğe elverişlidir komando olamaz kararı verildi

Anonim_1 imkanın olsa başarılı da olursan girersin tabii neden girmeyesin .

perseküsyon

Ama kronik nitelik kazanmış veya uzun süreli tedavi gerektiren hastalıklar engel diye biliyorum anksiyete tedavi edilebilir bir hastalık degilmi?

Anonim_1 psikiatri de kaydın kuydun varsa işin zor ama yine de şansını dene .

Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Şartları Yönetmeliği’nin 29.maddesi uyarınca görev yapamaz raporlarının hangi durumlarda verileceği düzenlenmiştir. 6405 Türk Silahlı Kuvvetleri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği uyarınca Hastalık ve Arızalar tablosunda B ve D dilimine koyulmuş hastalıklara sahip olanlara TSK’da görev yapamayacakları yönünde rapor verilmektedir.

Anksiyete bozukluğu sözleşmeli er olabilir mi?

Herkese selamlar belki konuyla alakasız ama bende panik bozukluk var paxera 40 ve rexapin 10 içiyorum normal askerliğe elverişlidir fakat komando olamaz kararı verildi hakkımda ama ben sözleşmeli er olmayı düşünüyorum açana mevcut durumum sözleşmeli olmama engel midir?

Son düzenleme:
Askerlik yapar raporu alanlar sözleşmeli er olabilir mi?

Herkese kolay gelsin bende panik bozukluk var normal reçeteli ilaç kullanıyorum fakat askerlik konusunda hakkımda doktor a16 f2 kararı verdi yani askerliğe elverişlidir komando olamaz kararı acaba bu durumda sözleşmeli er olabilir miyim deniz veya hava kuvvetleri gibi?
OğuzHan112

Askerliğe elverişli komando olamaz kararı ile jandarma uzman olabilir miyim?

rijymst.jpg
[/url][/IMG]

Herkese selamlar bende panik bozukluk teşhisi var normal reçeteli kullanıyorum en son aralık 2019 yılında tranko buskas içmiştim başka hiç yeşil reçeteli psikolojik ilaç içmedim ben normal askerlik muayenesinde hastaneye sevk edildiğim zaman psikiyatri doktoru tarafından a16 f2 remisyonda nevrotik bozukluklar askerliğe elverişlidir komando olamaz kararı verdi ben bu durumda jandarma uzman cavus yada sözleşmeli er olabilir miyim yoksa illa komando olur raporunu mu almam gerekir?

Panik bozukluk teşhisi ile tsk da görev yapabilir miyim?

Herkese kolay gelsin benim bi sorum olacaktı bende panik bozukluk teşhisi var ve normal reçeteli ilaç kullanıyorum yükümlü askerlik muayenesinde hastaneye sevk edildiğim zaman psikiyatri doktoru tarafından a16 f2 remisyonda nevrotik bozukluklar askerliğe elverişlidir komando olamaz kararı verildi ben yükümlü askerliğe elverişli haldeyken sözleşmeli er olabilir miyim acaba?
@OturanBoğa

Göreleli
Benim hastalık a dilimine mi giriyor o zaman?

Anonim_1

Kendi mesleğim yani mühendislikle alakası olmamasına rağmen, psikiyatriden muzdarip biri olarak, inşaat mühendisliğinden çok daha aşırı fazla psikiyatri, psikiyatri farmakolojisi, psikoloji, nöroloji ve nöroşirürji ve de anestezi hakkında araştırmalar yapmış (hakemli, hakemsiz dergilerdeki biimsel makaleleri okumuş) biri olarak söylüyorum (ki bunları da doktorlara kendimi teslim etmemek için kendi sorunumu kendim çözeyim amacıyla yaptım) ((""Her zaman dediğim gibi psikiyatriyi cerrahi/operasyonel tıp dalları gibi görmeyin, psikiyatri bırak bilimi yarım bilim bile değil ve 1960'lardaki halinden de daha geriye gitmiş durumda, başarı oranı en düşük dal, psikiyatri sektörü diyorum ben buna adamı dinle ilacır yazar gönderir, dermataoloji gibi yani.. Psikiyatristlerin, psikologların emekleri yüzde 0 kazançları yüksek, haksız kazanç denir buna. Mühendislik gibi rasyonel değil, yatarak para kazandıkları için TUS puanları dermatoloji gibi yüksektir. Ama ve fakat operasyonel cerrahi birimler "ölçülebilir" olduğu için onlar bilim yaparlar ve maaşlarını "biraz hak ederler" ( Dip Not: Kanada'da doktorlar bir ara bizim maaşlarımız yüksek, düşürün diye protesto gösterisi yaptılar), yorumu sizlere bırakıyorum zeka gerektirmeyen, sözel ezber yeteneğiyle bir meslek icra edip, Türkiye ortalamasına göre çok çok yüksek maaşlar alıp bir de bunu beğenmiyorlar. Şunu da eklemek isterim ki evet üniversite sınavında çok yüksek puan alıyorlar işte bu kişiler tıpta kitap ezberlemekten köreliyorlar, bu yetenekli, kabiliyetli insanları mühendisliklere yönlendirsek çok daha iyi kalkınırız diye düşünüyorum. Birçok tıp dalında da ne ihmaller yüzünden ne hatalar yapıyorlar. Teşhisler, tanılar yanlış.. Hukuğa girmeden edemeyeceğim ihmalin yaptırımı çok yüksek olmalıdır.

Bu kadar içimi döktükten sonra sorunuzu naçizane deneyim ve / veya tecrübelerime göre yanıtlayayım. Anksiyete genel bir başlıktır ve alt kümeleri vardır ve de türk ve dünya "canlılarının" çok çok büyük bir kısmında bu bozukluk vardır, sadece gidip tanısını almamıştır. En basit teşhisi almışsın askeriyede psikotik bozuklukları olanların içinde sen onlardan çok daha sağlıklı sayılırsın. Ayrıca Anksiyete Bozukluğunun tedavi edilebilir veya edilemez ya da dengede tutulup tutulamamasına bakılmaksızın düşündüğün mesleği icra edebilirsin. ''Sağlık Raporunda'' ""sen sağlıklısın"" zaten.

Son sualine yanıtım burası "Türkiye". olabilir de olmayabilir de..

Askerden muaf olursam kamu işçisi olabilir miyim?

Herkese merhaba askerdeyim ve duygudurum bozukluğu teşhisi konularak hava değişimi verildi ancak bitmesine 3 gün kaldı tekrar gittiğim zaman muaf olursam kamu işçisi olarak çalışabilir miyim yoksa illa engelli raporu mu çıkarmam gerekir normal işçi olarak giremez miyim?

Bipolar bozukluk kamuda çalışabilir mi?

Herkese merhaba bipolar bozukluk sebebiyle muaf olan birisi kamu işçisi olarak çalışabilir mi acaba?işe girerken askerlik şartlarında tecil, muaf ve terhis ibaresi yazıyor

Bipolar bozukluk teşhisi olan ve öğretmenlik yapan tandıklarım var.

İlanın şartları önemli, bazı ilanlarda ruh hastalığı bulunmamak gibi ibareler bulunur. Bazılarında genel olarak bu ibare dahil edilir. Eğer yoksa başvurabilirsin.

Niye kamu işçiliği istiyorsun. E kpss ile devlet memurluğunu zorla bence. Gerçi kamu işçiliğinin maaşı düz memurdan daha iyi ikramiye ve tediye lerle.

benim fikrimi sorarsan orda sürekli bu işi yapmaya engel bir hastalığın bulunmamak yazıyor. Tekrar rahatsızlanırsan bu maddeyi ihlal etmez misin?

Üst Alt