Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'da yaşayan engellilere su faturalarında indirim uygulaması var

falim şaşırdım ama bilmiyorsun anlatayım EGO BEDAVA SERBEST GEÇİŞ HAKKIM VAR BİRDE REFAKATÇİYLE binebiliyorum. suda 100/90 indirim var daha ne olsun hiçbir yerde yok ama burada var bidee..... EGO serbest kartı 100/75 idi çok sayıda şikayetle 100/60 a indirildi...

ankarada su indirimden faydalanmak için nereye başvurabiliriz?

arkadaşlar ben suyu kızımın üzerine alıp indirimden faydalanmak istiyorum nereye başvurabilirim bilgilerinize...

ilk mesaja bakın ayrıntılı olarak yazıyor.

30.12.2012 tarihinde % 90 su indirimini % 50 ye düşürdüler bir takım kesintilerle vergilerle normal faturadan farkı kalmadı.

Ankarada su faturalarında indirim

ANKARADA oturan arkadaşlar su indirimi gittim kendi adıma aldım suyu normal fatura 15 tl 16 idi bazende 12 falandı üzerime aldım gelen ilk fatura 9,15 tl ama faturada indirim ne kadar göremiyom bilgisi olan yazarmı

1. Arkadaşım faturada indirim gözükmüyor. Geçen yıla kadar % 90 olan indirimi bu sene % 30 'a indirdiler. Onuda sen göremezsin.

sen faydalanıyomusun evet faturayı detaylı inceledim yok indirim olup olmadığını bir sonraki faturada belli olur ama oran azmış

Ankara da aski %50 indirim için bir tane evrak eklenmiş. Ev sahibi olanlar için dask sigorta poliçesi istiyor. Evi kendisinin olan dask yaptırmak zorunlu ama kiracısı isen gerek yok ne saçmalıksa. Sudan indirim yapım derken birde deprem sigortası ödemeye zorunlu hale getirdiler. Karşı değilim evet yapılmalı ama Türkiye de kaç kişinin evini dask yaptırmıştır. Bakacam sigorta ne kadar ücreti tutuyor yıllık mı ödeniyor uygun olursa yaptıracağım.

Deprem sigortası 45 lira.Her sene yenilemek gerekmiyordur diye düşünüyorum.

Etimesgut aski ye gittim isteyecekleri tapu rapor yanıma aldım. Bunların yanında dask poliçesi istediler gidip onu da yaptırdım. Tekrar gittiğimde elektrikler kesilmiş sistem olmadığından herkes arazi olmuş kimse yoktu. Neyse başka zaman uğradım bu seferde dask a gerek yok siz yeni abone olmuyorsunuz demez mi? İçimden sinir oldum. Bir dilekçe verdi doldurdum rapor fotokopisini alıp biz merkeze göndereceğiz dedi. Bugün aski den posta gelmiş indirim yapamayacaklarını engellinin adına olması gerekiyormuş. Bunu baştan beri söyledim. Benim kardeşim engelli ama üzerine abonelik nasıl olacak Vasi annem. Böyle bir durumda olup yaptıran var mı?

Annenizle beraber gidip sizin adınıza olan aboneligi iptal ettireceksiniz. Daha sonra annen vasi kararını gostererek yeni aboneliği kardeşinin adına alacak. Belki dask isteyebilirler. Etimesgutta aski 3. Kata çıkaracak dilekçe yazıp rapor fotokopisi ekle. İlk aydan itibaren %50 indirimli kullanabilirsiniz. Ama indirim sadece suyun ana parasına yani KDV çevre vergisi vb. Giderler tam alınıyor.

Annemle Etimesgut ta aski 3 kata dilekçe fotokopi ne istiyorlarsa verdim gelen cevap engellinin üzerine olması gerekiyormuş. Birde aski de kimsenin bir şey bildiği yok. Su annemim üzerine engelli kardeşim dedim tamam olur dediler ama yok ya. Bende merkeze mail e sordum engelli zihinsel ise hiçbir yetkisi olmayıp vasisi yapıyorsa engellenin üzerine olması nasıl olacak saçma değil mi? Zaten su annemin üzerine vasi de annem yapacak yap indirimi o bu şu nedir ya. Yapacakları indirim için uğraşmaya değmeyeceğinden vazgeçtim. Amaç gerçekten engelliye sunulan hizmet mi yoksa göstermelik uğraştırıcı her engelli yapmasın diye indirim mi?

arkadaşlar izmir izsu da bu işlemi yaptıran varmı ben sormadım ama akrabam sormuş yok tapu yok zorunlu deprem sigortası 100 tl bide sözleşme imzalatıyorlarmış raporu kimlik fotokopisi ile gelin denmiş böyle saçmalık olurmu ya bilgisi olan?? aboneliğim var zaten sadece engelli tarifeye geçeceğm

Arkadaşlar bu uygulama bütün illerde var.Sadece ankara'ya mahsus birşey değil ve bu uygulama uzun yıllardırda vardı.gereken evraklar en az %40 raporunuzla ve nufus cüzdanına sahip olmanız yeterlidir.Su muamelesini babnızın veya annenizin üzerinden alıp kendi üzerinize gecirmeniz yeterlidir..

arkadaslar aski'den engelli indirimi alan varsa rica etsem su faturasının ustunde abone tipi kismina engelli/sakat/özürlü vs gibi bir şey yazıyor mu? bu indirimden faydalanan arkadaslardan rica ediyorum fatura uzerinde engelli gibi bir ibare yazıyor mu yazmıyor mu? paylaşırsanız sevinirim. bir de lütfen sadece ankara için bilgi veriniz.

Tabii yazar özürlü tarifesi
Ne oldu bir durum mu var

Zorro

faturanın üzerinde özürlü mü yazıyor? kendi faturanızda o kısımda ne yazıyor tam belirtir misiniz? mesela kod mu var E/1 SB/K1 gibi yoksa direkt engelli özürlü mü yazıyor fatura kağıdında?

Özürlü tarifesi
Seninki olmamış mı yazmıyormu

Zorro

önceki sayfalarda bir arkadaş İNDİRİMLİ yazıyor demiş. rica etsem sizin faturanın üst kısmını burada paylaşabilir misiniz? hiçbir yerde bu faturanın örneği yok.

Üst Alt