Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'da toplu taşıma özürlü indirim kartı için 14 YTL alıyorlarmış!?

mavigul

Üye
Konular
14
Reaksiyonlar
0
Şimdiye kadar belediyeden aldığım %40'lık özürlü indirim kartı ile öğrenci indirimi ile toplu taşımadan faydalanıyordum. %70 ve üzeri ücretsizmiş. Galiba o kartlar bu ay sonu bitiyor, bilmiyorum, bu konuda hiç ilan görmedim otobüslerde falan.
Belediye yeni kart veriyormuş ve bu kez bandrol için 14 YTL alıyormuş. Zaten birçok şehire göre ücretsiz faydalanamıyorduk, şimdi de kart için para almaya başladılar. Ya bunlara dur deme şansımız yok mu? Bu yasal mı?
Ankara'da yaşayan engelliler olarak ücretsiz taşıma hakkı isterken durum daha da kötüleşti. Bakalım daha neler isteyecekler. Kesinlikle protesto etmeliyiz. Ücretsiz faydalanan görme engelliler dahil herkesten bu 14 YTL alınıyormuş. 1 yıllık indirim hakkı için üstelik.

melih gökçeki gördükçe bursadaki halimize şükrediyom valla :lol: ankaralılar onu niye hala göndermediler anlamadeım gitti

Üst Alt