Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'da özürlülere verilen kartlar da iptal olacakmış!

sairyakamoz

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Eeeee burası Türkiye herşey zenginden yana malisef. Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih gökçek borçlarına mahsup ego yu özelleştirip Botaşa peşkeş çekmek gibi bir dedi kodu yayılıyor Ankara da. Eğer böyle olursa da özürlülere verilen kartlarda iptal olacakmış bir otobüs şoföründen duydum ama yıllarını vermiş bu işe. Bayağı konuştuk kesinlikle olabilir... Bence bu konuda erken tedbir alıp bunu anayasaya koymamız lazım...

Aslında bildiğim kadarı ile Özürlüler için verilen haklar geri alınamaz diye ama malisef burası Türkiye... :roll:

[Haber] Gökçek EGO'yu Satıyor

Gökçek EGO'yu Satıyor

RADİKAL - ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Elektrik Gaz Otobüs (EGO) İdaresi'nin doğalgaz dağıtımını yürüten kısmını özelleştirmeye hazırlandıklarını belirterek, bu özelleştirmeden 3 milyar dolar gelir beklediklerini söyledi.
Belediye Meclisi'ndeki bütçe görüşmelerinde konuşan Gökçek, 2006'da cumhuriyet döneminin en büyük yatırımlarının yapıldığını öne sürdü. 2007'de de yatırımların rekora ulaşacağını ifade eden Gökçek, "Doğalgaz özelleştirilmesinden 3 milyar dolar gelir bekliyoruz. Bu paranın 1.1 milyar doları ile metroyu tamamlayacağız" dedi. 2008 yılında büyük yatırımlara hazırlandıklarını belirten Gökçek, 2007 bütçesiyle yatırımların minimum 1.2 milyar YTL olacağını söyledi. Gökçek, bu paranın yarısının hazır olduğunu ve 2007'de 51 altgeçidin yanı sıra, Gençlik Parkı, Hacı Bayram, Kevgirli Sokak projelerini yapmayı hedeflediklerini belirtti. Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 2 milyar dolar borcu bulunduğunu da açıkladı.

Kaynak

HER BELEDİYE YAPTIĞI HİZMETLERLE ÖVÜNÜR,
ANKARA BELEDİYESİ İSE BORÇLARI İLE ÖVÜNÜYOR.

ENGELLİLER İÇİN ÖYLE BİR YÖNETİM BÜYÜK BİR TALİHSİZLİK.

malisef Ankarada öyle değil...

Ankarada metorda öğrenci indirimi var ve otobüslerden de böyle birşey yapılıp alınırsa bilmiyorum ne olacak özürlü ve engellinin hali. Birde şunu anlamıyorum. Genelde özürlü ve engelli dostlarımız vakitlerini içerde geçiriyor devlet bunu biliyor ama ev telefonlarına ve ADSL de neden özürlü indirimi yapmıyor bence bu yapılmalı...

bildiğim kadarıyla bir yıl kadar önce Ankara' da özel halk otobüsleri engellilere ve basın'a tanıdığı indirim uygulamasını kaldırmıştı. Ancak EGO otobüs ve Metro da devam ediyordu uygulama. EGO'nun da bu ygulamayı kaldırması gerçekten çok kötü olmuş

Şimdilik özürlülere verilen indirim kartı halen devam ediyor. Her an kaldırabilir. Amaç belli önce kaldıracaks eçime yakın zamanlarda tekrar uygulamaya koyacak. Amaç belli zaten...

roaccutane üyemizin dediği gibi yıllar önce kaldırılmıştı ama seçime yakın zamanda yine ortaya sürdü. Seçimden sonra kaldırdı yine de ortaya sürdü. şimdilik devam ediyor..

Üst Alt