Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'da çalışıyorum, ama şirket merkezi Kayseri'de. Vergi indirimi için nereye..?

ozgur_balli

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
S.A. Daha öncede sorum olmuştu. Yardımlarınız için teşekkürler.
Ben bu vergi indirimi ile ilgili tüm belgeleri hazırladım kayınçomla yolladım vergi dairesine (ben Ankarada olduğum için şirket Kayseri v.d. kayıtlı olduğundan) orada Kayseri dışına sevk edemediklerini ancak gelip kendim vermem halinde elden sevk ile hemen hastaneye yollayacaklarını söylediler.
Acaba böyle bişey mümkün mü? Bir de cidden bulunduğu il dışına sevk yapamazlar mı?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Senin durumunda olan bir arkadaşımız vardı, yaşadığı yerde bulunan hastaneye sevk almıştı. Bu konuda Maliye'nin de bi yazısı vardı, ama (yine) bulamadım..

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın uygulamayla ilgili yazısı aşağıdadır. İlgili yazıda işyerinin vergi yönünden bağlı olduğu birimden (vergi dairesi, deftardarlık, mal müdürlüğü) sevk alması gerektiği yönünde görüş bildirmiştir. Müracaat esnasında işyerinin bulunduğu yerdeki yetkili hastaneye yönlendirilmesi talep edildiği taktirde talebin uygun görüleceği kanaatindeyim.
ozurluvergiindirimi_ildisi.jpg

Arkadaşım, sen Ankara'da bulunuyormusun yoksa şirketin şubesindemi çalışıyorsun? Eğer şubeniz Ankarada var ve siz orada çalışıyorsanız, Ankara Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir ve Kurumlar Vergileri Grup Müdürlüğü'nde bulunan sakatlık indirimine bakan birime müracaat edebilirsin. Aksi takdirde evraklarınızı Kayseriye vermeniz gerekir.

sadece büyükmükellef vergi dairesine bağlı işyerleri bulundukları ilvergi dairesine başvurabiliyor benim işerimde b m v d ne bağlı bana bulunduğun ilden alabilirsin denmişti

ekin için sağol ağbi dediğin gibi yaptım müracaat esnasında durumu anlattım fakat biz dışarı sevk veremiyoruz dediler.

Özgür, Makri'nin aktardığı yazının bir çıktısını alıp götürdün mü? Başvurunu reddetmeleri anlamsız!

Ağbi yok bidaha kayseriye gidemedim. Fakat ''Öztürkmen'' ağbimin verdiği bilgiler yardımcı oldu Ankarada başvuruda bulundum ve şimdi hastane işleri ile uğraşıyorum. Dahiliyede bişey çıkmadı fakat benim esas sorunum kalp olduğu için onunda son tahlil sonucunu bekliyorum. Hayırlısı olur inş.
Hepinize tekrardan teşekkürler. Sonucu yazarım buraya.

özgür ben sana yazmadan önce senin gittiğin yerdeki arkadaşla görüştüm. onay aldıktan sonra sana yazdım. sana yardımcı olduğum için mutlu oldum.

ALLAH RAZI olsun ağbi. Değilse kayseriye gidip gelmek bana maddi yönden bayağı bi külfet olacaktı.

Başvuruda bulundum. Raporun sonucunu bekliyorum. Yardımlarınız için sağolun.

Üst Alt