Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ankara'da asansörlü özürlü aracı ile servis hizmeti varmış..?

EWET araştirdim ve buldum sizede bilgi vermek istedim

Engelliler Hizmet Merkezi; çalışma gücü kaybı en az % 40 olan ve bunu sağlık kurulu raporuyla belgeleyebilen engelli vatandaşlarımıza ve bütüncül bakış açısı içerisinde ailelerine destek hizmetler sunmaktadır.

ÜYELİK İÇİN GEREKLİ BELGELER:
- Sağlık kurulu raporu fotokopisi
- Nüfus cüzdanı fotokopisi
- Sağlık karnesi veya yeşil kartın ön yüz fotokopisi
- Muhtardan engelli kişi adına ikametgah il muhaberi
- 2 adet fotoğraf Bu hizmetler arasında;
· Sağlık · Psikolojik destek

· Bakım onarım · Temizlik · Çamaşır yıkanması · Yemek yapılması · Bulaşık yıkanması · Vücut temizliği · Fizyo Terapi · Ulaşım · Bilgisayar ve İngilizce Kursu bulunmaktadır.

Yukarıda adı geçen hizmetlerden faydalanmak için merkezimize üye olmak gerekmektedir

İRTİBAT ADRESİMİZ:
Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelliler Hizmet Merkezi Sincan Harikalar Diyarı ANKARA
TELEFON NUMARALARIMIZ
(0312) 273 66 56 - (0312) 273 71 11

FAX NUMARAMIZ 0312 273 38 37

AİLE YAŞAM MERKEZİ ENGELLİLER LOKALİ Kurslar:
- Resim
- Müzik
- Bilgisayar
- Gitar
- Ud
- Satranç
- İnternet
- Açıköğretim kursu

Şartlar:
- Engelli raporu en az %40
- 2 Resim
- Nüfus cüzdanı fotokopisi

Aderes: Ayaş Yolu 20.km eski Adese Binası Eryaman / Etimesgut
Aile Yaşam Merkezi Engelliler Lokali İrtibat Tel: 279 00 00 - 06

SORUNUZLA İLGİLİ OLARAK YUKARIDA VERDİĞİMİZ TELEFONLARDAN DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ. ÖZÜRLÜ HİZMET MERKEZİNE ÜYE OLDUĞUNUZ TAKTİRDE ÖZÜRLÜ ARACIMIZDAN HASTANE YADA V.B. GİBİ DURUMLARDA YARARLANABİLİRSİNİZ.

reklam koksada faydalanan var

ben o birimin içerisinde çalışıyorum reklam olsada reklamsız zaten kimse ilerlemiyor...Yanyana olduğum insanlar engelliler sonuçta ben kendi adıma onlara hizmet vermekten ve yanlarında olmaktan çok mutluyum..illaki kendini düşünme payı var oradaki insanların ama hizmette var..

sekobaba,
konuyu açtığın ve verdiğin bilgiler için teşekkürler.
verdiğin link açılmıyor, araştırınca yeni bir link buldum:

Ankara Büyükşehir Belediyesi Engelliler Hizmet ve Rehabilitasyon Merkezi

buradaki bilgilere göre 21.652 kişi bu hizmetlerden yararlanabilir görünüyor, hiç mi kimse yok bu sitede bu hizmetlerden alan? Alan varsa bilgi verirse sevinirim. özellikle özürlü aracı kullanma konusunda.

teşekkürler.

Engelli aracı hizmeti / Ankara

Ben engelli aracını 1-2 kere kullandım. Ama artık kullanamıyorum. En az 20 gün önceden haber vermemiz gerekiyormuş. çok yoğunluk varmış :( Aslına bakarsanız insanları bu aracı kullanma mecburiyetine göre sıralamayıp öncelik konusunda bir çalışma yapmadıkları için bu hizmet son zamanlarda çok aksadı. Kucakta taşınabilecek bebekleri hastaneye götürmek için araca aynı aileden 3 kişi binince diğer engellilere yer kalmıyor :mad:

Özetle, yine insanımızın suistimalleri ve çalışanların organize etmedeki eksiklikleri yüzünden 20-30 gün önceden arayıp randevu almanız gerekiyor. Belki sıra verirler :confused:

Ayşe hanım size teşekkür ederim, ben de Ankara dayım ve bu hizmeti öğrenmeye çalışıyordum.Sayenizde daha fazla araştırmama gerek kalmadı.Doğru dürüst hizmet verselerdi çok güzel olurdu...

çok değerli dostempati ve Ankaradaki arkadaşlarım

bu asansörlü arac hizmeti aslında iyi organize edilebilseydi hayatımız en azından bir açıdan çok kolaylaşmış olurdu :rolleyes: Fakat, bir önceki yazımda da değindiğim gibi mağduriyetlere göre öncelik sırası belirlenebilse, ve engelliler adına hizmet vermeyi yürekten isteyenlere bu gibi kurumlarda iş verseler, bizde bu hizmetten etkin şekilde yararlanabiliriz.

Heleki orada görevli bir bayan var, insana afedersiniz bi küfür etmediği kalıyor. Alaylı ve kendini beğenmiş bir ses tonuyla karşılık veriyor.

Ben sızlanıp bir kenara çekilmek yerine harekete geçmek taraftarıyımdır hep. Belediyenin şikayet ve dileklerimizi yazabileceğimiz bir web adresi var. Ben defalarca yazdım şikayetimi, ama kitlesel bir şikayet oluşturmadığı için netice alamadım. Sizlerde katkıda bulunursanız bu güzel hizmeti doğru dürüst bir şekilde yeniden almaya başlarız belki de. işte şikayet ve öneri başvurularının bağlantısı :

Başvuru Formu

Ne kadar etkili olur bilmiyorum ama öneride bulundum.

Ellerine sağlık dostempati :) Elbette etkisi olur, tepkisiz kalmaktan kat kat iyidir sonuçta... selamlar.

farzedilim istanbuldan geldik hızlı trenle biz arayınca gelir mi? gelmez ise özel sektorun var mı bu aractan

Üst Alt