Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Anı] Ben hep Amet aga olurum

naimsav

Üye
Konular
29
Reaksiyonlar
0
Ben hep Ahmet aga olurum
Yıllar önce köyümüzde kimsesiz bir ahmet abi vardı yanlız yaşardı karın tokluğuna komşularına odun keser. Ramazan' da davul çalar
verilen bahşişleri de çocuklara dağıtırdı ,fakirdi ama gönlü zengindi, ben çocukluğumda hatırlıyorum hep cami inşaatında veya bir çeşme onarımında harç karardı onun gibi hilesiz ,temiz harç karan olmazdı çalıştığı işler hayır işleri diye para da almazdı
son zamanlarda yaşlandı az çalışır oldu , gece uyku uyuyamaz oldu gece uyuyamadığını komşularına anlatır,gece pireler beni uyutmuyor diye
pire ilacı ister. Komşuları bu gun tarlada orakla ekin biçeceğiz sende gel akşama pire ilacını sana veririz.Ahmet'i tarlaya götürler hadi ahmet az kaldı tarla bitiyor ahmet derken tarla biçim işini bitiriyorlar.
Ahmet eve geliyor akşam vakti elbiseleri ile kalkarım diye yatağa uzanıyor uyandığında sabah olmuş, komşuları hani akşam pire ilacı almaya gelmedin ahmet, bu gece bana hiç pire ısırmadı, akşam elbisilerimle yatağa uzandım hemen sabah oldu demiş. Bende ayni bütün gün bahçe düzenlemesi yaptırıyorum ,yapıyorum derken tekerlekli sandalyede olduğumu unutuyorum sonra hep ahmet aga oluyorum, hep ahmet aga olmasaydım bu gun bu durumda yanlız tekerlekli sandalye ye bağımlı biri olarak yaşayamazdım
ama şimdi bu durumda bahçe yapabiliriyorum ,tavuk bakabiliyorum,
bunlardan başka çevre engelli kardeşlerimle görüşüyorum ,hiç birşey yapamasam
onlara moral vermiş oluyorum.(30 yıllık tam omirlik felçli)
Herkese sağlıklı günler, saygılarımla

harika harika harika :)):) ne kadar güzel yazmışsınız, ne güzel anlatmışsınız....

Müthiş bir insansınız helal olsun size deyıp gezgin gibi bende alkışlıyorum ana gözteremiyorum...Alkış

benim gibi belden aşası tam felçte olsa çalışmayı öretmeyi seven ve benim gibi
üretenlere deli demeyip alkışlayan herkese candan teşekkürler, Saygılarımla

Mükemel bir olay yaşadığımız hayattan bir zevk almamız gerekiyorsa bir şeylerin uğraşını vermeliyiz.
Belkide günlük yaşantılarımızdaki uğraşlarımız ve başardığımız işler bizlere engelliliğimizi ikinci plana itiyor.
Hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Üst Alt