Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ama malesef o anımı hatırlayamıyorum! [O an]

can_bey

Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Benim hikayemin haberi:

Trafik canavarı Eskişehir'de 1 can aldı

Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybederken, 1 kişi yaralandı.

canenglkazaen8.jpg

Kaza, Eskişehir-Bursa karayolunun 5. kilometresinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Orhan H ordolaş (24) idaresindeki 34 BP 3948 plakalı bir şirkete ait otomobil, kontrolden çıktı.
Yolun sağındaki tarlada bulunan yüksek gerilim hattı direğine çarpan otomobilin sürücüsü Orhan Hordolaş, olay yerinde can verdi.
Aynı araçta bulunan C a n Şengül de ağır yaralandı. Şengül, kaldırıldığı Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınırken, sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
Bu arada, otomobilin çarptığı ve devrilen yüksek gerilim hattı direğindeki akım, TEDAŞ görevlilerince hemen kesildi.
Araç içinde sıkışan sürücünün cesedi, itfaiye ekiplerinin çalışmasıyla çıkarılarak, savcının olay yerindeki incelemesinin ardından Osmangazi Üniversitesi Hastanesi morguna kaldırıldı.
Trafik polisleri, araç içinden çıkan gençlere ait cep telefonundan ulaştığı yakınlarına kazayı haber verdi.
Hurda yığınına dönen otomobildeki hava yastıklarının açılmamış olması da dikkati çekti.
Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

İHA
GençTürk Haber
19 Ağustos 2005 11:06

Evet kaza bu şekilde oldu Kaza anını hatırlamıyorum arabayla otoparktan çıkarken ve hastanede yoğun bakımda babamın sesiyle uyanmamı hatırlıyorum arada olanlar haberde yazıyor.
iyikide hatırlamamışım yoksa yanımda ki arkadaşın durumunu filan hatırlasaydım ömür boyu onunla yaşardım herhalde, Araştırdım Beyin kaldıramayacağı anıları olayları silermiş bende de öyle oldu demek ki .
Bu yazıyı yazarken olaydan tam 3yıl geçmiş oluyor. Doktorların zamanla kendisini toparlar demesiyle 3 yıl geçti zaten 2 yıl bilemedin 5 yıl kendisine kalmış bir şekilde iyileşeceğimi söylemesiyle 3yılı Morel bozuntusu olmadan isyan etmeden bitirmiş bulunmaktayım :) Mutluyum Bir o kadar da Umutluyum :)

Şimdi gelelim Sonuç ve Gelişmelere

Kaza da omuz köprü kemiği ve boyundan yani servical seviyede C4-C5 ve C6 omurilik zedelenmesi oldu. 10 gün (son gün bitmek bilmedi) yoğun bakımda kaldım. Ameliyatı 8. gün oldum gibi hatırlıyorum sonra servise Çıktım 1 ay orda kaldım Sırt üzeri boyunda altı hiç birşekilde his ve hareket olmadan tabi ameliyattan sonra yavas yava his gelmeye başladı hatta ameliyattan 4-5 gün sonra ayak altına kalem sürtmesinde verdiği tepki çok ii denmişti ve gözlerimi kapattırıp profosörler ellerini bacaklarım üzerinde gezdirmeye başladılar bacaklarım üzerinde sadece kıllarıma elini sürtmesi hissettikten sonra inanmayım yüzüme çarşaf örtüp tekrar denemişti onu da bilince ayak parmaklarıma dokunmaya başladılar onlarıda söyleyince çok şaşırıp çok güzel gelişme çok hızlı oluyor demişlerdi Çok ayrıntıya girdim galiba :D
Neyse 1 ay sonra eskişehir osman gazi üniversite hastanesinden çıkıp istanbul 70.yıl hastanesine gittim 3 ay orda tedavi gördüm ilk aylar enfeksiyon kaptıgım için çok zordu iştahsızlık halsizlik doğru düzgün fizik göremedim yani hastanede kollar hareketlenme başladı çok az oturma dengesi eve geldikten sonra kendi çaba ve ailemin yardımıyla iyileşmeye çalıştım. Evde elektirkli bisiklet düzenli kullandım gunlük fizik hareketleri kol hareketleri stimülasyon (elektirik)aleti kullandım kullanıyorum halen Sonuç olarak kollar iyi durumda hissleri iyi durumda parmaklar tam çalışmasada çoğu işimi kendim yapıyorum oturma dengem iyi yani kısacası yavas yavas da olsa gelişmeler oluyor hayatımızı sürdürüyoruz :) en son muayanemde motor seviyesi c6 olmuş ;)

O arabadan sağ çıktığına şükretmelisin can
geçmiş olsun...allah bir daha böle bir kaza ne göstersin ne yaşatsın....
Cesaretlisin ki o arabanın resmini anlattıklarınla bütünleştirebiliyosun....yani meydan okuyabiliyosun hayata....çünkü yaşadıkların feci bir olay....psikolojik olarak etkilenebileceğin halde etkilenmemişsin...etkilenmişsende atlatmışsın....sanırım!
Umarım eski günlerine dönersin...
Sağlıklı bir yaşan diliyorum.....

Ya ama gerçekten bak bir an olsun isyan etmedim morelimi bozmadım kazadan sonra 10 gün yoğun bakımda durdum snra ameliyat oldum platin filan taktılar işte snra odaya çıktıktan sonra doktarlala konuştum söyleyin dedim anlatın ne oldu ne olacak BAna filan sağ olsunlar anlattılar 2 sene içierisinde düzeceğimi filan söylediler bende iyi dedim zaten çalışa çalışa yorulmuştum biraz dinleneyim dedim :) 1 sene oldu kendimi birhayli toparladım daha dewammm. durmak yok artık yatmaktan yoruldum:D

Süpersin moral her şeyin ilacı...tabikide isyan yok allaha isyan edilmez kader....hadi bakalım seni görücezzzzz ne kadar yol kattediceksin.... Başarılar diliyorum bu maratonda....

çok geçmiş olsun, umarım eski günlerine geri dönersin.
buarada bu haberi hatırlıyorum, duymuştum :(

leandro' Alıntı:
çok geçmiş olsun, umarım eski günlerine geri dönersin.
buarada bu haberi hatırlıyorum, duymuştum :(
tşk ederim haber zaten çogu kanalda ve gazetelerde çıkmış.. meşhur olduk

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CAN. UMARIM HIZLA SAĞLIĞINA KAVUŞURSUN

GEÇMİŞ OLSUN..
MERAK EDİYORUM SEVİYEN C5 TEN BİR YILDA NEREYE İNDİ ACABA...
ALLAH HEPİMİZE ACİL ŞİFALAR VERSİN...

C5 servikal 5. omur ilik zedelendi.
gelişme olarakta sırt üstü kolumu bile kaldıramadan yani konan bir sineği kovamıyacak bir durumdan oturur vaziyete kollarım çalışır ayak serçe parmağımı bile hisseder yemeğimi yer traşımı olur loptop kullanır duruma geldim parmaklarım şuan tam anlamıyla çalışmıyor ama oda olacak ayağa da kalkıcam ayrıca tşk ederm..:)

Can geçmiş olsun arkadaşım. Aynı durumlar aynı tarjik kazalar, aynı problemler. Senin yapmam gereken çalışmalarını aksatmadan devam ettirmen. Burda yazılanları takip etmen de güzel çünkü bizim gibi olup deneyimlerinden, paylaşımlarından ben kendi adıma söyliyebilirim ki çok yararlandım. Çokta faydasını gördüm diyebilirim. Takıldığın özel bir durumun olursa eğer burdan özel den mesaj da yazabilirsin. Ne de olsa 3 senelik bir parapleji hastasıyım(deneyim :D )..

saolsın alp bişi olursa yazarım burdayım zaten :D

can çok geçmiş olsun..umutlu ve azimli olduğun sürece iyileşeceğine yürekten inanıyorum. asla vazgeçme !!
unutma ki her zaman en kötünün bile en iyisini düşünmek gerekiyor :)

Başına gelenleri bu kadar metanetle karşılaman, bundan sonraki
yaşamının nasıl süreceğinin göstergesi gibi.
Bu azimle çok engelleri aşacağına inanıyorum.

Yılma tabii kardeşim, hepimiz o safhalardan geçtik.. Ve hayatta kalmak ve devam etmek çoook güzel.
Kendine mutlaka bir iş bul ve sakın iş-sosyal yaşamdan kopma.

Hayata inat yaşasın hayat... :D tşk ederim

Vahim bir kazadan sonra bu durumda olmana şükürlerler olsun derim.
Hiç bir zaman hayata küsmemenı temennı ederim. çünkü yaşam hanki
şartlarda olursa olsun yaşadıkca güzeldır.

Azimli olman ,hiçbir şekilde yılmaman senin için çok büyük bir kazanç...
Umarım zamanla çok çok daha iyi bir duruma gelirsin...
Geçmiş olsun...

tşk ederim hepinize..
hepimize acil şifalar dilerim...

Çok geçmiş olsun Can
büyük kaza geçirmişsin.
Sabır, hayata olan bağlılığın ve iyileşmek
için gösterdiğin çabalar seni daha
çabuk ayağa kalıracaktır.

Allah acil şifalar versin...

Çok geçmiş olsun Can.Daha iyi haberlerini bekliyoruz :)

CAN ım o azminden birazda bana versene bendeki çok zayıf
14 yıl olunca zayıflıyo
gerçi ben 10 yıl öncesinide hatırlıyorum o zamanda bi boka benzemiyodusizleri görünce kendi azmimden utanıyorum valla
geçmiş olsun gelişmelerden benide haberdar et
geçmiş olsun

GECMİŞ OLSUN

cok gecmiş olsun can arkadasım.gercekten o arabadan canlı cıkmannn.ne diyim Allahın takdirii.sende bu azim varken korkma kardesimmm.eminim dediklerinnn gercek olcak.ben senin kadar azimli olamadım.12 yıl afedersin eşekler gibi yattım.küstüm hayata.vede suan halen iki bastonla yürüyommm.doktorum cok kızdı.haklıda.coktan yürümem gerekiyodu.

hepiniz sağolun arkadaşlar biraz geç oldu ama yeni gördüm konuyu valla okumayan kalmamış ünlü oldum :D :D

teşekkür ederim.......Hayat bir gün O DA bu Gün.. :)

cok gecmıs olsunn ınsallah kendıne bakabılecek en ıyı duruma gelırsın inanamak cok onemlı

Üst Alt