Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alternatif tıp yoktur, bilimsel tıp vardır

warna

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
Sevgili Dostlar;
Alternatif tıp diye bir tıp yoktur.Varolan Bilimsel Tıptır.Birçok gazete dergi vb.kuruluşlar bu konuda yanlış yapıyorlar.Hiçbir bilimsel temele dayanmayanbilgiler veriliyor.
Biliyorsunuz bunun birçok kötü sonuçları olmuştur. Ör.Bir zamanlar doktorun biri zakkumun kansere iyi geldiğini söylemişti. Birçok insan bu bitkiden zarar görmüştü. Elbette bitkiler tedavi amaçlı kullanılır. Ama bilimsel tıbbın öncülüğünde. Sizlere diyorum ki; bu yanlışımızı düzeltelim.
Bilimsel temeli olmayan bilgiler çok kötü sonuçlar doğurur.

Evet, aslında alternatif demeyip, "yardımcı tıp" demek daha doğru olur.
Böylece bilimsel tıbbın yerine değil, onu tamamlayıcı olduğu anlaşılır.
Ve tabii, bilim dışı ütopik beklentiler değil, aklı başında bilgiler olmalı. Yani birileri kanseri, felci, kas hastalığını vs. iyileştiriyorum ... bitkisiyle diyorsa, külliyen yalandır ve bilim/akıl dışıdır.
Velhasıl, dozunu iyi ayarlamak lazım...

forum açan kardeşime ithaf olunur.

forum açan kardeşime ithaf olunur. intenetten taze haber. artık kabul etsin. (Netgazete.com, sağlık köşesinden alınmıştır)

Bitki çaylarının bilinçli kullanılması gerekiyor, aksi halde önemli hastalıklar tetiklenebiliyor

İZMİR 02.10.2005 TSI 13:30 Alternatif tıp ve doğal besinlerin yararları tartışılırken, vatandaşların rağbet ettiği bitki çaylarının da bilinçli kullanılması gerektiği bildirildi.

netgazete.com-da yeni toplantının ayrıntılı haberleri var, okumanızı tavsiye ederim. olmayan bişeyi tartışmazlar

Sevgili arkadaşlar,

Zaten tüm dünyada bu çeşit tedaviye "complementary medicine" yani tamamlayıcı tıp deniyor. Bu grubun içinde akupunktur, homeopati, ayurveda, manyetoterapi, reiki gibi yöntemler var. Ancak adı üzerinde, hastalığı kökünden tedavi etmiyor. Sadece hastalığın rahatsızlık yaratan belirtilerini azaltıyor.

Saygılarımla

Merhabalar evet bencede alternatif tıp bilimsel tıbbın yardımcısı diyebiliriz ama bilimsel tıbbın çare olamadığı bazı vakalarda alternatif tıbbın başarısı ortaya çıkıyor bunu yaşayarak görmüş insanlardan birisiyim diyebilirim nasıl derseniz anlatıyım arkadaşımın annesinin beyninde tümör oluşuyor ve zamanla hastanın yürümesi,konuşması,el ve kol hareketleri duruyor ve yüzünde felç geçirmiş gibi değişiklikler meydana geliyor ve doktorlar ameliyata karar veriyorlar ameliyatta kafa tasını açtıklarında tümörün beyinin yüzde 70 ini kapladığını görüp yapılabilecek bişey olmadığına karar vermişler ve hastayı eve göndermişler hastanın kayın pederi izmirde bir adam buluyor işte otlarla macun yapan çeşitli çaylar tavsiye eden birisi bu hastayada çaylar ve 2000 çeşit ottan oluşan karışım veriyor ve hasta kullanmaya başlıyor 6 ay içerisinde hastanın beynindeki tümörün sadece yüzde 30 u kalıyor ve hasta şuan yürüyor konuşuyor ev işlerini yapıyor yemek pişiriyor ve hatta köyde yaşadığı için tandırda ekmek bile pişiriyor kısacası çok iyi durumda...anlatmak istediğim bilimsel tıbbın var olduğunu kabul ettiğimiz gibi alternatif tıbbıda kabullenmeliyiz saygılar..

benim nişanlım kas hastası türüde sma3.burda bi yazıda çuhaçiçeği yağ kapsülünün ms hastası birisinde direnç kazandırdını yazmışlardı.ben bu kapsülü nişanlıma kullandırsam olurmu peki bunun hakkında bi bilgi werebilcek birisi warmı?yan etkisi olur diye yada zararı dokunabilir diye korkuyorum kapsülleri aldım ama hala tam bi araştırma yapmadan kullandırmak istemiyorum.hımm buarada başlıkla alakasız bi yazı oldu :lol: kusura bakmayınnnnn :lol:

Bu forumda bu tür bilgiler bulamazsınız. Bulsanız da nasıl güvenebilirsiniz?
Her hastalık herkeste aynı olmadığı gibi her bitkisel ilacın herkeste etkisi aynı olmayabilir.
Saygılarımla

Evet olabilir sana iyi gelmiştir. Ama herkese de iyi gelecek anlamına gelmez bu. Herkesin vücudu ve nitelikleri farklı olduğundan başka başka sonuçlar çıkması kaçınılmaz. Sen yine tavsiye niteliğinde yapma görüşünü istersen. Bende denedim zamanında öyle şeyleri ama sonuçlar herkeste farklı oluyor. Bazen telafisi mümkün olmayan sonuçlar çıkıyor ortaya. Saygılarımla..

Birşey hakkında yokturrrrrr demek
var olabilecek her şey hakkında bilgi sahibi olanların hakkıdır.
-uzayda hayat var mı..?
-yohtuuuur..!
-ne biliyon lan..!
-kainatta ki tüm yıldızları inceledin mi?
tabii yukardaki lafı eden montaigne amcam 500 sene önce böyle bi örnek vermemiş ama olay bu yani.
bilim şüpheyle gelişir.
alternatif tıp yoktur demek bile bilim dışıdır.
niye olmasın..? olabilir..!
şunu bi araştıralım sözcükleriyle gelişir bilim.
mikrop denilen ve gözle görülmeyen canlıların hastalıklara sebep olduğunu ilk söyleyenlerin de bilim dışı konuşmakla suçlandığını unutmayalım.

Alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp böyle bir kavram var sağlık bakanlığı önceleri akupunkturun tedavi özelliği kabul etmiyordu şimdi ediyor. Ve dünyanın pek çok ülkesinde alternatif tıp ile bilimsel tıp eş güdüm halinde çalışabiliyor bizde ise alternatif tıp ve modern tıp bir birilerinin düşmanı gibi bir tavır takınıyor. :)

Ben alternatif tıbba inanıyorum bu konu da kendi bünyemde uyguladığım ve çok iyi sonuç aldığım otlar da var. :) tabi alternatif tıbba inanıyorum derken her dinlediğim alternatif tıp çının söylediklerini gözü kapalı yapıyorum manasını çıkarmayın. Bu konu özellikle ülkemizde o kadar istismar edildi ki iki ot ismini ezberleyen ve kendisini alternatif tıp uzmanı olarak tanıtan kişiler neredeyse ölüyü dirilteceklerini iddia eder oldular bu da insanların alternatif tıp a olan güven lerini maalesef zedeledi..

arkadaşlar bende bir sağlıkcı olarak henüz omurilik felcinin çaresi olmadığı için bioenerji aldım.tabiki hiçbir işe yaramadı.birde boşu boşuna 3.500 ytl param gitti.sakın inanmayın.

Üst Alt