Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alternatif Tıp (Bitkilerle tedavi)

kameraman_63

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
BU KONULARA İLGİ DUYAN VEYA ARAŞTARMALARI OLAN KARDEŞLERİMİZ VARSA, BENİM DE NACİZANE ARAŞTIRMALARIM OLUYOR,
PAYLAŞMAK İSTEYENLERLE BULUŞABİLİRİZ.
SELAMLAR

ben bu konuyo sonuna kadar inanıyorum.bildiğimden değil ama basur illetinden bu yolla kurtuldum.onca ilaç kullandım şifa bulmadım ama çoban olan kayınbiraderimin verdiği bir otu kaynayıp içtim 12 yıldır rahatım birşeyim kalmadı

bitkelerle tedavi

ilaçların yerini alsın diye değil ama artık şu bir gerçek ki insanlarımız yan etkilerinden dolayı, ilaç kullanmaktan yılgınlık geldiğinden arayış içindedirler. ismide zaten alternatif tıb, uygulama yöntemine başka bir uygulama demektir. bu konuyu amatörce bulduğum kitaplardan sitelerden bilgi sahibi olmak amacı ile başladım. bir ot şunu faydalı diye bir yazı gördümmü onu ilgilenmek için alıyorum, ben de inanıyorum ki çok faydası var, kullanma şeklini, dozunu, bir eczacıya sormanız gerekmektedir. özellikle bitkininde yan tesiri olabilir, araştırma yapmak lazım, en başta bu, denize düşen yılana sarılır diye körü körüne inanmak da iyi değil.
herkese şifalar temennisiyle

gardeş ilk yazınla son yazın çok çelişiyor.nedenini anlamış değilim.bu tür otlar bikere eczacıya sorulmaz.denenir ya iyi gelir yada gelmez.birine fayda eden başkasına etmeyebilir.bu işin uzmanları var.yıllarca denemiş uygulamış kişiler onlar bence daha iyi anlarlar.ama dediğin gibi kulaktan dolma bilgilerlede bu tür otları uygulamak doğru değil.

çelişme neresinde

otlar bir kere denenmez. kullanım özelliklerini, neye iyi geldiğini deneyerek bilinmez.
eczacılara sorma gereğini neden yazdım, onlar farmakoloji dersi (bitki bilimi) okuyorlar. onun için. araştırma yapmak kolay, biriyle arkadaş oluverirsen, gerçeği öğrenirsin, kayseride benim bu konuda deneyimim var, eczacı odasının 17 senedir fotoğraflarını çekerim. biliyorum ki yazdım. herkesin görüşüne de saygı duyarım.

şifalı bitkiler

Retinitis pigmantoza yani Tavukkarası göz hastalığı için ne önerebilirsiniz.

tavuk karası

kürşat kardeşim, şu ana kadar ki araştarmalarımda rastlamadım. bulduğum anda özel mesajla bildiririm. inşallah.

Ben de 15 yıldır laksatif amaçlı olarak sinameki çayı içiyorum içine biraz da rezene katıyorum oldukça da memnunum (kabızlığa karşı)
Ayyyriyeten üriner enfeksiyondan da litrelerce maydonoz suyu içerek kurtuldum. ama antibiyotiklere alerjim vardı.
yaren şu hemoroid olayını bana yazsana yaaa..3 yıl önce ameliyat oldum yine tekrarladı.

formun faydası meyve veriyor

bitkilerle tedavi günümüzde revaç bulan konudur. herkes alternatif tedavi yollarını arıyor. bu güzel bir şey. oturup çaresi yokmuş deyip sineye çekmiyor. benim ricam, şifa bulduğunuz hastalığınıza, hangi yöntemi denediyseniz, bunu bana ister özel mesajla, ister foruma, bir çatı altında toplayıp ta şifa arayan insanlara şundan şu şekilde şifalara kavuşan var diye sunayım, ben gönüllü olarak bu foruma gelmeden de önce msn adresimin mesaj bölümünde yazıları değiştirip değişik arkadaşlarla tanıştım, genellikle astım bronşit için bilgiler istediler, bilgileri e-posta ile veya messenger ile gönderdim. Bir hayrı başlatan, yardımcı olana, o hayırdan dua edenlerin sevabı aynen dağıtılır diyebir ayet meali vardı, konunun uzmanı olmadığım için tam mealini veremiyorum. bir hayır başlatalım, ne dersiniz?

Kırıkların çabuk iyileşmesi için özellikle kaburga kırıklarında ne tür bir alternatif tıp öneriliyor bilginiz var mı

saygılar

Nafiye;sanıyorum bunda hastaya düşen tek görev içki ve sigarayı bırakmak ve bol bol kalsiyum almak.

Ağrıyan kemikler: Havuç, lahana ve maydanoz karışımının suyu.

Kalsiyum: Sağlıklı ve güçlü kemikler ve dişler, normal kalp fonksiyonları kasları, kasların ve sinir sisteminin sağ-lıklı çalışmaması.
Kaynağı: Badem, sütü ürünleri, yumurta sarısı, soya-fasulyesi ve sardalye balığı.

Magnezyum: Sağlıklı kaslar, damarlar, kemikler, kalbin düzenli çalışması, sinir sistemi, enerjui üretiminde katali-zör.
Kaynağı: Badem, soya fasulyesi, yabani havuç.

estağfurullah

biz yeryüzünde insanlık için varız. bilginin de zekatı var.

BİTKİLERLE TEDAVİ

Hurma (şecere-i temir) : Hurmagiller familyasından sıcak ülkelerde yetişen bir ağacın meyvesidir. Ağacın boyu 30 metre kadardır. Gövdesi sütun biçimindedir. Yaprakları büyük ve dilimlidir.
Faydası : Bedeni ve zihni gelişmeyi sağlar. Besleyicidir. Kansere karşı koruyucudur. Zihni yorgunluğu giderir. Anne sütünün, bol ve besleyici olmasını sağlar. Boğaz ağrılarını keser. Bronşit, öksürük ve soğuk algınlığının şikayetlerini giderir. Kemik hastalıklarında faydalıdır.

altarnetif tıp

Arkadaşlar;Biliyorsunuz bilimsel tıpta alternatif tıp diye bir şey yoktur.Varolan bilimsel tıptır.Hastalıkların tedavi ve tanısı için yıllardırdır bilimsel olarak çalışılmaktadır.Bilimsel tıpta hastalık yok hasta vardır.İşte ben şu otu kullandım iyi geldi gibi öneriler çok tehlikeli sonuçlar doğurabilir.Birimize iyi gelen birşey diğerimizin ölümüne bile sebeb verebilir.Sizden Ricam! bilimsel temele dayanmayan öneriler yapmayın.Başkalarına zarar verebilirsiniz.

kimseyle kavgamız yok. amaartık sizde kabul edin. bütün dünya biliyorki bilimsel tıp da alternatif tıp yan yanyana gelişen bilimlerdir. ilaçlar ayrı birşeyden yapılmıyor. Allah her şeyi yaratmış. tavsiye ettğimiz de yiyeceklerin sağlığa katkısı. burda bilimsel yada bilim dışı edebiyat parçalamıyoruz. burada tavsiye ettiğimiz hurma da bu sitenin bir bölümünden alınmıştır. merakı olan bulur okur. herkese saygılar

Sevgili dostum Kameraman 63
Amacım kimseyi tenkit etmek veya yermek değildir.
Sadece alternatif tıpla ilgili kendi görüşlerimi bildirdim.Edebiyat parçalama gibi bir niyetim yok.Saygılarımla

alıntı yaptığımız bilgiler de bu sitenin sağlık köşesinden. faydalı olmasa veya faydası bilinmese bu sitede kuruldu kurulalı muhakkak bilen çıkardı. zararı da var diyen olmamıştır . metnin son cümlesini değil de baştan beri okursan, karşılıklı yazışmaya mahal vermeyecek kadar açık. sevgilerimle.

yardımcı tedavi

Oturan boğa kardeşimin başka bir forumda dediği doğru. alternatif tıp tan maksat, yardımcı tedavi yöntemi, buna katılıyorum. buradan verdikleremiz yeni bir buluş yada karışık bitkilerden bir ilaç tarifi sunmuyoruz ki, maksadımız hastalıklarımızı iyileştirirken beslenme alışkanlıkları ve bitkileri faydaları üzerine söyleşi yapmak. bunu yaparken muhakkak bir bilene de danışmık, daha önceki yazılarımda da bahsettim. bilmeden bir şeyi kendi başımıza yapmamalıyız.

ALTERNATİF TEDAVİ MASALI.

Prof.Dr.Coşkun Özdemir
Bundan 21 yıl önce malignite tanısı ile yüzleşmiştim.
Yurtdışına gitmem zorunluluğu ortaya çıkıyordu.
Türkiye dışını çıkmam yasaktı özel bir izin alındı.
Bostondaki çalıştığım hastaneye ulaştım. Beni çok seven çok önemseyen Amerikalı dost bir aile bir an önce Makrobiotik rejimine girmem için çırpınıyordu.
Yosun ağırlıklı yemekler özel lokantalar ve mutfaklar için beni ciddi bir baskı altında tuttular. Kurtulmamı istiyorlardı. Makrobiotik diyetine Ying Yang dengesine yürekten inanan çok sayıda insanla tanıştım.
Bu alternetif tedavi metodundan dostlarımı incitmeden sıyrılıp çıkmam epey zor olmuştu.
Klasik tedaviyi bırakıp bu metodu deneyen diyabetli Amerikalı arkadaşımı erken kaybettik.
Bu yazıya bu anı ile başlamak istedim.
Alternatif tedavilerden daha önce söz etmiştim.
Klasik tıp uygulayıcıları bu “hastalığın tedavisi yoktur” deyince insanların büyük çoğunluğu altarnetif tedavi arayışına giriyorlar. Bu tutumun tüm dünyada geçerli olduğunu sanırım, ama bizim ülkemizde bu oran kuşkusuz çok daha yüksek. Anlaşılır bir şey tedaviden umudu kesmek istemiyor insanlar. Elbette alt ekonomik sosyal katmanlarda bu arayış çok daha yüksek orandadır. Ancak üst düzey eğitim görmüş hastalar arasında da sunulan çok çeşitli tedavi olanaklarına baş vuranlar da küçümsenmeyecek sayılara ulaşıyor .
“Sorulan ilk sorulardan birisi de “hocam başka ülkelerde tedavi yok mudur” ? oluyor.Anlaşılan bu soruyu sorarken şöyle bir varsayımdan hareket ediyorlar. Örneğin Hollandada ya da İngiltere de tedavi çareleri bulundu ama bunu bize bildirmiyorlar, bizden saklıyorlar o ülkelerde tedavi yapılıyor ama biz yapamıyoruz.
Böyle bir şey olamayacağını güçlükle anlatmaya çalışıyorum.Ben uzun yıllardan beri başlıca kas hastalıkları (Noromusküler hastalıkları) ile ilgileniyorum.
Bunların çoğunluğu genetik yani kalıtımsal hastalıklar. Çok umut verici çalışmalara karşın yazık ki henüz genetik hastalıklar için tedavi olanakları gerçekleştirilemedi . Ülkemizde on binlerce kas hastası var.
Biz Türkiye Kas Hastalıkları Derneği olarak Norolöji klinliklerinde, kas hastalıkları polikliniklerinde tanısı konulan bu hastalarla iletişim içinde olmaya onları bilgilendirmeye ,yönlendirmeye ve yanlışlıklardan korumaya çalışıyoruz.Onlara hastalıkları ile birlikte en iyi şekilde yaşamanın yollarını göstermeyi amaçlıyor ve bu amacın önündeki engelleri kaldırmak için birlikte çaba göstermeye çağırıyoruz . Gerçek şu ki çoğunluk böyle bir savaşıma hazırlıklı değidir .
Halkımız yazık ki yine çoğunlukla aklın, bilimin önderliğine başvurmaya, onu rehber edinmeye yatkın bulunmuyor. Ortalama 4 yıl eğitim görmüş aydınlanma yoksunu bir halk gerçeği her zaman karşımıza çıkmaktadır . Toplumun bu niteliğinden ve yetersizliğinden yararlananlar sadece politikacılar değil . Her zaman esefle ve üzüntüyle yazıyor ve söylüyorum son yıllarda iyice bozulan kirlenen yolsuzluklara bulaşan toplumumuzda aralarında doktorların da olduğu bir grup, şifa dağıtma iddiasındaki kişiler hastalara uydurma tedavi önerilerinde bulunuyorlar.Bunların arasında gösterişli tıp merkezleri de var.
Dernekte yaptığımız seminerlere katılan ailelerden birinin çocuklarının tüm vücudunu kasları güçlendirir varsayımı ile günlerce alabalıkla sarıp sarmaladığını bir öteki ailenin zeytin yağı sarmısak karışımı sürdüğünü dinlemiştim.Ama en ilginç olanı üçüncü aile idi.Onlara çocuklarını kuzu pisliğine bulamak tavsiye edilmişti.
Ama bunun bir şartı var, kuzu, bahar kuzusu olacak .
Bu üç iyi niyetli aile büyük bir umutla bu tedavileri uygulamakta idi.
Doktorlar ise daha rafine tedaviler ileri sürüyorlar.
Genetik bir hastalık için akupuntur yapan hekimler var. Bizim dernekte birlikte çalıştığımız genç insanlar arasında bu tedaviyi yaptırarak büyük paralar ödeyen epey hasta bulunuyor.
Akupunkturun bilimsel bir temeli olduğu ve bazı durumlarda yararlı olduğu biliniyor..
Ancak genetik bir hastalık için şifa sağlayacağı vaadi ile kullanılması şarlatanlıktır.
Bu uygulamanın büyük illerimizde kas hastaları için bazı özel tıp merkezlerinde yaygın bir şekilde kullanıldığını öğreniyorum.
Bir de ölü hücreleri canlandırma iddiası taşıyan magnetik yatak masalı var.
Magnetik yatak uygulaması yapan tıp merkezlerinin varlığı biliniyor.
Bunlar TV lerde de boy göstermek fırsatını buluyorlar ve olmadık vaadler ileri sürüyorlar .
Benim bilimsel mantıktan yoksun çaresiz insanlarım on binlercesi belki yüz binleri bu vaatlere aldanıyorlar.
Katılmaya çalıştığımız Avrupa birliği ülkelerinde benzer uygulamalar var mıdır ve bu kadar pervasızca yapılabilir mi acaba.
Sözü edilen 31 dosyada Kıbrıs, Ege azınlık hakları, kültürel haklar, ana dili kullanma, işkence ifade özgürlüğü kokoreç yasağı yanı sıra milyonlarca insanın maruz kaldığı şarlatanlıklar için de önlemler olabilir mi ?

Baksanıza ülkemizde biz kendi başımıza bir şey yapamayız, kalkınmayı, gelişmeyi,gerçekleştiremeyiz görüşü ve inancı egemen . Avrupa standartların yakalayabilirsek ve onbeş yirmi yıl içerisinde üye olmayı başarırsak belki bunlardan kurtulabiliriz...

Cöreotu...

Cöreotunun da dogal ve yanetkisiz kortizon oldugunu biliyormuydunuz.Özellikle kas hastaları veya kortizon kullanması gerekenlerin bol bol tüketmesini tavsiye ediyorum.Cok hafif kavurup dövüp balla karıstırıldıgında nefis oluyor,ayrıca cayı da demlenip icilebiliyor.Bunun icin kaynayan suya(bir demlik)3-4 yemek kasıgı koyup 10 dakika kaynatıp dinlenmeye bırakıyoruz.kısacası dilediğiniz gibi tüketebilirsiniz...

Merhaba , sizin verdiğiniz çörekotu tarifi ( hafif kavurup , dövüp, bala karıştırılan ) Anneannem yapardı. Öksürük için birebir , hemen etki ediyor :wink: hatırlattığınız için teşekkürler :)

Üst Alt