Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alternatif tedavi yöntemleri ile şifa bulan..?

yakupyusuf

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
Hani hep duyarız falanca kişi falanca kişiye gitmiş şöyle bitkisel ilaç vermiş , böyle muska yazmış veya akapuntur vs...vs.. sonunda o kişi iyi olmuş derler ve buda bizler için çaresizlikten dolayı birer umut kapısı oluverir.Söylenenler belki doğru belki yanlış fakat insan çaresiz olunca ne yapacağını şaşırıyor.

Sizlerin içinde modern tıp dışında alternatif tedavi yöntemleri ile şifa bulan veya bulmuş kişileri tanıyan var mı? Çünkü hemen hemen hepimiz böyle çareleri aramışızdır. Bu konu hakkında yazmak isteyen olursa belki birilerine faydalı olabiliriz.

SAYGILAR..

Geçmişimi yani özellikle çocukluğumu anımsamakta hep zorlanırım,
ne çok şey yaşamışımdır ama öyle azı kalmış ki aklımda.
5 ya da 6 yaşlarındayım tam emin değilim,
bir yandan hastanede tedavim devam ederken,
bir yandan da adını asla unutmayacağım bi insan (ki buraya mecburiyetten insan diyorum)
tedavi adı altında bana işkence ediyor.
Onun adını bile duymam yeterli olurdu kapı arkalarına saklanmam için.
Hastaneye gitmemem gerektiğini söylemiş,
ki annemle bir gün hastaneden dönerken, adamla yolda karşılaştığımızda tembihlemişti beni,
yavrum söyleme sakın hastaneden geldiğimizi...
Senelerce saç kurutma makinası kullanamadım ben, yeni yeni alışmaya başladım....
Bacağıma kum gibi bişeylerle bastıra bastıra masaj yaptıktan sonra saç kurutma makinasıyla kuruturdu....
Canımın yandığını hiç anımsamıyorum, anımsamıyorum ama o acıyı hala hissediyorum...
Ailem çaresiz ne duysa gitmiş demek ki sadece hastanedeki tedavile kalmamışlar.
Cahillik diyor şimdi çaresizlik...
Ve bu insan/olmayan adam ailemi dolandırıp gitmiş,
izini kaybettirmiş.....

ben sadece alternatif tıbbi yöntemler kullanarak hastalığına çözüm bulan olduğunu sanmıyorum tabi burda hastalık ve engelli olmaya neden olacak problem önemli birgripte yararlı otları kullanarak atlatabiliriz ama kendi adıma konuşmam gerekirse bir müsküler distrofiyi tedavi edemezsiniz ancak modern tıbba destek olarak tıbbında onayladığı bir alternatif tıbbi destekleyici yöntemlerine başvurulabileceğini düşünüyorum

Alternatif tedavi yöntemleriyle , muskayı aynı kefeye koymak ne kadar doğru olur :roll: o konuya girmek istemiyorum...

Çocukken , bitkisel bir karışım ve saf zeytinyağı ile annemin bacaklarıma masaj yaptığı hatırlıyorum... Faydası olmuştu açıkçası.

Ve elektronik akupunktur kullandım bir dönem , kan dolaşımımı düzenleme açısından faydasını gördüm.

Ama belli bir zaman sonra tüm yöntemler , ameliyat olsun , başka tedavi olsun korkunç bir bıkkınlık yaratıyor lafını bile duymak istemiyorsunuz.
En eğlenceli hareket yöntemi olan yüzme bile işkence gibi gelirdi çocukluğumda , Annemin başımı bekleyip " Bu hareketi 1000 kez tekrarlayacağız Sema" dediğini hala duyar gibiyim :)

haklısın Sema benimde kastettiğim zaten muska,hacı-hoca değil(bu arada samimi bir şekilde edilen duaya sonsuz inancım vardır orası ayrı konu dini alet ederek insanların ümitleri ile oynayanları kastetmekteyim

Alternatif tıp hep dillerde geçen bir kelime olmuştur benım
hayatımda alternatif tıp olarak söylediğn akapunktur ise
etrafımda çok felçli insan faydasını gordüğünü söyleyip ba-
na tavsiye etmıştır bakgöreceksın sanada iyi gelecek denmiştır
ama gittiğm seanslardan sonra onların bana söylediği gibi olma-
mıştır yanı etrafımızda çok insan var alternatif tedaviden fayda
gören ama sadece etrafımda olmuşlardır yanım da değil bende merak ediyorum acaba ben faydasını gördüm diyen var mı?

merhaba arkadaşlar bende son aldığım bir tarifi denedim güya sevgili teyzem televizyonda bir uzman doktorun önerdiğini ve benim kas güçsüzlüğü ile seyreden bir kas hastalığım var bu arada onu belirteyim harnut pekmezi(keçiboynuzu pekmezi),lor peyniri,portakal suyunu karıştırarak sabahları aç karnına yenilecekmiş efenim teyzemizi kırmayalım dedik ve yaptık tadı berbat neyse şifa niyetine zehirde olsa yeriz dedik bir iki gün okey baktım bu karşım köpürüyor cam bir kavonoza koymuştum kavonozun üstünde küflenme başladı baktım şifa bulacağız diye daha beter bir şey olacağım tabiki bu değerli karışımı attım ve pekmezi sabah aç karnına sade içiyorum portakal suyunuda zaten arad içiyorum peyniride kahvaltıda yiyorum diyerek bu olaya son noktayı böylece koydum herkese sağlıklı günler

bu konuda çok dikkatli olunması gerekiyor

DİİKKAT EDİNİZ İYİ OLAYIM DERKEN BÜSBÜTÜN KÖTÜ OLMAYINIZ

alternatif tıp nedir o açıklanmalı önce, Homeapati diye bişi var ,alternatif tıp deniyo ama benim homeopatım 4 yıl anatomi üstüne iki yıl homeopati okumuş almanyada kızımın kronik sünizitini tedavi ettler şimdi hepimiz bi sürü sorunumuzu onulna hallediyoruz ama kalasik tıpbın faydalarını yasımadan :)

Arkadaşlar, çoğu zaman alternatif tıp ile yardımcı tedavi metodları birbirine karışıyor.
Alternatif tıp, adı üstünde, klasik ya da konvansiyonel tedavi metodlarının yerine, tıp çevreleri tarafından kabul edilmemiş tedavi metodlarını kullanmaktır. Örneğin kanserde klasik bir kanser ilacı yerine zakkum kullanmak gibi.
Tıp çevreleri tarafından, bir tedavi metodunun kabul edilebilmesi için bilimsel aşamaları geçmiş olması ve tedavi ettiğinin sonuçlarla açıkça kanıtlanmış olması gerekir.
Alternatif tıptan farklı olarak, yardımcı tedavi metodları kullanılırken kasik tıp bırakılmaz. Yardımcı metodlar (masaj, aromaterapi, hidroterapi, vs) ikincil olarak kullanılır. Ancak bu metodlar yine tıp çevreleri tarafından yardımcı tedavi metodu olarak kabul ediliyor ve ruhsatlı kişiler tarafından uygulanıyor olmalıdır. Bunun gerekçesi, kişinin maddi-manevi sömürüden korunması ve ne olduğu belli olmayan bir uygulamayla fayda göreceğini umarken sağlığının daha fazla zarar görmesinin engellenmesidir.

Yardımcı tedavi metodları kullanmayı düşünen kişinin yapacağı en doğru davranış, bunun için kendi doktorundan onay alması olur.

Selamlar. :)

YAZACAKLARIM ALTARNATİF TIPLA İLGİLİ DEĞİL BELKİ AMA YİNEDE YAZMA GEREĞİ DUYUYORUM.BEN BURDUR DEVLET HASTANASİNDE TEDASVİ GÖRDÜĞÜM GÜNLERDE ORADAKİ DOKTORUMA ÇOK SİTEM EDİYORDUM ÇÜNKİ AMELİYATTA MİKROP KAPTIRMIŞ VE BENİ SÜRÜNDÜRÜYORDU.YİNE BİRGÜN HASTANEDE MUAYENESİNİN ÖNÜNDE BEKLERKEN KIZIP KÜFÜRLÜ KONUŞMALAR YAPTIM BENİ DUYAN YAŞLI BİR KADIN BANA KIZDI NEDEN SÖVÜYORSUN BEN TÜM TÜRKİYEYİ GEZDİM OĞLUMA ŞİFAYI BU DOKTORDA BULDUM OĞLUM 21 YILDIR KALKAMIYORDU AMA ŞİMDİ BAK İYİ KÖTÜ YÜRÜYOR ALLAH ONDAN RAZI OLSUN SUS BAKAYIM SEN DEDİ OĞLUNUN DOĞUŞTAN ÇOCUK FELÇLİSİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ.SADECE ŞAŞIRDIM.ÇÜNKİ NORMAL BİR KIRIK YÜZÜNDEN BEN SAKAT KALMIŞTIM

merhaba arkadaşlar.Müsküler distirofi(progresif) kas hastasıyım. Alternatif tıp tedavisinde hastalığımın ilk devrelerinde baş vurmuşduk. Akapunktur,hücre tedavisi ,bitki kürleri,balık yağları ,arı sütü v.s. sonuç düş kırıklığı ve umut simsarlarının ekmeğine yağ sürmekten başka elde edilen hiç bir şey olmuyor ne yazıkki.Modern tıp peşinden ayrılmayalım.

Selamlar ve kocaman Merhaba değerli doslar ve arkadaşlar umuyorum ve diliyorum herkez olduğunca iyidir
Burada görüyorum herkezin başından alternatif tıp olayı geçmiş ve hep hüsranla ve kocaman hayal kırıklığıyla sonuçlanmış neyazıkki Bende istemesemde aylemin ısrarlı isteği üzerine bitakım şeylerle karışımlarla bulandık denedik sonuç hüsran ama ben onlara söylemiştim onlar bana inanmadı şimdi yasakladım kesinlikle bir takım duyduklarınızı gelip bana enpoze etmeyin ençokta kendileri hayal kırıklığına uğruyorlar inandıkları için ben hiçbirzaman otür şeylere inanmıyorum İnsanlarımız bukonuda oldukca cahil Çaresiz hastalıklara inanmıyorlar birtakım uyduruk şeylerden çare umuyorlar Bukonuda elimizden geldiğince onlara anlatmak gerek bu hastalığın tek çaresinin Modern tıp olduğunu Ben hertürlü yaşama kendimi pskolojik olarak Hazırladım evet yürekliyim ve güçlüyüm Hamdım ama Piştim hastalığımızı bir kenara koyup öyle devam edelim edebildiğimiz kadar sevgili doslar ben epey uzattım sanırım Olmayan hayaller peşinde koşmayalım bir yürek olalaım herkeze kocaman selam ve saygılar ben ERDOĞAN 8)

Alternatif denen şeyler

Merhaba arkadaşlar.Ben Fulya.SMA tipli kas hastalığım var.Aranıza yeni katıldım.Alternatif tıp konusunda konuşulduğunda üzülüyorum.Evet,tıbbın yardımcı olamadığı ve de toplumda hastaların rehabilite edilemediği ülkemizde bu alternatif yapılanlar ( buna alternatif tıp diyemiyorum) konusunda da gariplikler oluyor.Hastalar potansiyel kazanç sağlanacak kişiler olarak görülüp,her tedavisi olmayan hastalığa örneğin akupunktur yapılıyor.Magnetik yatak tedavisi umutları veriliyor.Biz kas hastalıklarında da tedavi olanakları daha olmadığından bu konuda çok sömürülüyorlar.Örneğin,TGRT kanalında birgün akapunktur uzmanı olarak tanınan dr.Nüzhet Ziyal,Duchen tipi bir kas hastasını iyileştirdiğini,kas hastalıklarına tedaviyi bulduğunu söylüyordu.Bir sürü hasta arkadaşa verdiği sözler ve pahalı seanslarla tedavi sonucunda hayal kırıklıkları vardı.Oysa,bu hastalıkların tipi ne olursa olsun gen bozukluğu sonucu,yani genin bir bölümündeki kopukluktan,eksiklikten oluyor da akupunkturla acaba bu kopukluk nasıl ekleniyor.Sorulduğunda bir cevap yok.Bir örnekte kendimden vereyim.İnternet araştırmalarımda hastalığımla ilgili akupunkturculara danıştığımda aldığım bir cevap şuydu.Seni uzaktan tedaviye aldım,arada seans yapacağım,arada bir gelişme oluyormu diye bana bildir diyordu.Enerji dengesiyle ilgili konuda belki migren gibi konularda olabilir ama bu gibi kopukluklarda nasıl olur arkadaşlar?Siz ne dersiniz?İşte bundan dolayı bu tedaviler umulduğunda tanıdığım örnekler olduğu için üzülüyorum.Bu kadar ileriye gitmekte fazla değil mi arkadaşlar!.Onun için bu konuda da daha bilinçli olmalıyız.
Hepinize sevgiler.

Selamlar Fulya hoş geldin sana yazdıklarına yürekten katılıyorum güzel yazmışın olmayacak bir şey peşinde koşmak sadece boş bir hayalden başka birşey olmaz herşeye gerçekci bakmalıyız tabiki de aylelerimizide aydınlat malıyız bizden ayrı düşünmemeliler değilmi neyse yarınlar hepimiz için daha güzel olsun sevgiler selamlar.

Selam Erdoğan,hoşbuldum.düşüncelerin için teşekkürler.
Selamlar.

Fulya

MERHABA NİLSUN .SENİ BURADA GÖRMEK ÇOK GÜZEL.BENDE MİSKÜLER DİSTROFİ HASTASIYIM...
AÇIKÇASI HİÇ BÖYLESİNE YÖNTEMLER DENEMEDİM.AMA KÜÇÜKLÜĞÜMDE ANIMSIYORUM, ANNEM BENİ TÜRBEYE GÖTÜRMÜŞTÜ.ELBETTE ALT.TIP DEĞİL.ÇOK KORKTUĞUMU HATIRLIYORUM.BÖYLE İNANIŞLARA ŞİDDETLE KARŞI OLAN BİRİ OLARAK BEN DAHA O YAŞALRDA BİZDAHA ASLA DEMİŞTİM.GÜLÜYORUM ŞİMDİ..........

SAĞLIKLI GÜNLER HEPİMİZE....... =)

Merhaba

Dilemma merhaba.Ben siteyle yeni tanıştım.Benim de bir tür kas hastalığım var.Omurilik kaynaklı.Spinal Müsküler Atrfi(SMA)
Bu alternatif denilen tedavilerde ülkemizde düşündürücü,neyse bu konuya ben tekrar girmeyeyim,daha önce bunlarla ilgili siteye yazmıştım.

Görüşmek dileğiyle selamlar.

Fulya Öğretir

Alternatif tedavilere ana tedaviye yardımcı olması ve işin uzmanı tarafından verilmesi kaydı ile karşı değilim. Genelde bu tür tedaviler her hastalık için olmayabilir ama soğuk algınlığı, romatizma, bağışıklık sistemim güçlendirilmesi gibi rahatsızlıklara yardımcı olduğuda kesindir diyorum.
Hatta size bir olayı anlatayım;

91 veya 92 yılıydı Annem ateş, bütün vücutta bere hissi, titreme şikayetleri vardı yani soğuk algınlığı şikayetleri. Şiddetli olduğu için doktor çağırdık. Gelen doktor gerekli muayeneden sonra bizim çay bardaklarına benzer küçük kupalar çıkardı ve annemin sırtına kupa çekti (bilenler vardır, bizdede eskiden beri cay bardaklarının içine pamuk koyup, yaktıktan sonra sırta ters olarak kapatılır). 10 kadar kupa 15-20 dk kaldıktan sonra sırtından kupaları alıp sırtı alkollü pamuk ile ovdu. Sonuçta annem biraz olsun rahatlamıştı. Şiddetli bir soğuk algınlığı Daha sonra modern tıbbın gereği olarak ilacınıda verdi.
bu olaya şaşırmıştık çünkü aynı uygulamayı anneanemlerde yapardı. İşin garibi bu olay Moskova'da bir doktor tarafından (diplomalı ve yabancılara hizmet veren bir doktor) yapılmış olmasıydı.

- Denizlerde ayağa deniz kestanesi batması olayında hemen diken batan yere saf zeytinyağı dökülmesi,
- ellerde oluşan ve halk dilinde dolama denilen olaya ılık kurusoğan'ın sarılması
- Ayrıca ilacların hammaddelerine baktımızda kiminin devedikeni içerisindeki bir kimyasal , kiminin sarımsak özü yani bir bitkisel hammadde ve onun kimyasal karşılığını görüyoruz.

Dolayısı ile alternatif tedaviye gözü kapalı olarak uydurmadır, safsata deyip geçmeyelim.

Merhaba ,
Biz de tümör feci bir hal almıştı kemo sonrasıı, onkolog ve oftalmolog kavga ediyorlardı resmen.
Biri alacaksın gözü dedi öbürü ya almam az daha direneceğim çocuğun kafası küçük yüz az daha gelişsin dedi.Ancak almam derken de çok fena endişe ediyordu, durum hiç de iç açıcı değildi.
Sonra biz çok övgülerle bir otçu amca bulduk saolsun , pekde aksi bir adamdı, parada almıyor kimseden bu arada,17 gün ben heryerler ot çöp pişirdim.O ara alternatif tıp la fazla ca ilgileniriz ya bir BERES denen bi damla bulduk.
Sahtekar bir alman satar bodrumda ama o da sağolsun.Şimdi kendimiz getirtiyoruz onu macaristandan. Arkasın dan artık medyadan da bilirsiniz İlhami günerali bulduk , kendiside kanseri yaşamış bir tıp doktoru, Bize ilave bir ilaç ve öneriler verdi .İlacın adı C1 legal yollarla ingiltereden getirtiyoruz. İlaç yada soru için ararız konuşmazlar bizi ispanyadan cevap için başkaları arar , öyle bir durum yani:)
Ancak denize düşen yılana sarılır, bizde sarıldık Unutmadan kemo zamanı da ne ısırganlar ne ginseng ler .... vermedim kızıma neler neler
İlk 17 gün sonunda tesadüf kontrolümüz vardı ve dr ameliyathaneden valla koşarak çıktı,şaşırdı sevindi, inanmadı benim yaptıklarıma ama olsun karışmam dedi
Onkologda karışmadı , çünkü klasik tıbbın herşeyini yaptınız nasıl olsa dedi
Peki biz savaşı kazandık mı? tamamen hayırrr, birazcık kazandık
3 SENE KAZANDIK o ilaçları halen veririm, ancak sağ göz deki tümörü kurutamadık ama hayatını da riske sokmadı, tümörler
Ve gelecek hafta sağ göz alınacak , enüklesayon yapılacak.Ancak 3 senede kızmın kafası maşallahlık oldu , şimdi protezi daha şık duracak:)
Ne yapayım anneydim, elimden bu geldi, keşke ihtiyaç duymasaydık
sevgiyle
sakine denizin annesi oya

Merhabalar,

Alternatif tıp bir arkadaşımızında belirttiği üzere muska, büyü vb unsurlarla karıstırılmamalıdır. Bu deyim bilinen yöntemlerin dışında ama bilimsellik sıfatını dışlamadan kendini kabul ettirmeye çalışan tedavi yöntemlerinin genel adıdır. Bunların muska büyü vb gibi mistik özellikleri yoktur. Ancak buna rağmen bu yöntemlerin bir kısmı tüm bilimsellik iddialarına rağman bilim çevrelerince şiddetle reddedilmektedir.( bio enerji vb)

Fakat bu konuda çok daha önemli bir ayrıntı vardırki arkadaşlar oda ister alternatif tıp adı altında isterse büyücülük, muska vb gibi fizikötesi yöntemlerle olsun bu girişimlerin başarıya ulaşma şansının az da olsa var oldugudur.

Peki ama bu nası mümkün olabilir? Yoksa bilimin tam olarak açıklayamadıgı bir takım gercekler mi vardır? Bu sorunun cevabı "evet "tir arkadaslar. Dünyanın dört bir yanında şeyhler, papazlar, budist din adamları, hatta bir takım azizelerin mezarları belli başlı rahatsızlıklara çare olabilmektedir. Bu butun dünyada bilinen bir gercektir. Her ne kadar bu şekilde rahatsızlıgına care bulabilmiş insan sayısı cok az isede bu bu şekilde çare bulabilmiş insanların oldugu gercegini degiştirmez.

Peki ne tür hastalar bu tur kişilerden veya yerlerden çare bulabiliyor? Bunu söylemek güçl ama yinede ampute bir bacagın yerine yenisinin gelemediğini, felçli bir adamın ayaga kalkamadıgını biliyoruz. Ancak buna ragmen hayatı boyunca kekeme olarak yasamıs, tüm tıbbi cabaların yardımcı olamadıgı bir kişi yada psikolojik sorunları olan bir takım insanlar kendilerine care bulabilmektedirler.

Peki doğa üstü gibi görünen bu olayın arkasındaki sebeb nedir? Yani gercekten bu şeyhlerin, papazların ya da aziz mezarlarının böyle bir yetisi olabilir mi? Arkadaslar bu sorunun cevabı yukardaki evet cevabına tezat oluşturuyor gorunme pahasına " hayır" dır. Evet bu tarz tedavilerin gercekliği dogrulansa bile bunun sebebi bu sıradısı güçler değil aksine psikoloji biliminde adına "plesibo effect" denilen bir tür bireysel güdülenmedir. Dikkat edilirse bu tarz kişilere gidenler eger bu kişilerin onlara gercekten yardımı olacagı konusunda psikolojik bir şartlanma içinde ise insan beyninin mucizevi bir sekilde ragatsızlıgı iyileştirebildiği görülebilmektedir. Fakat zannedilmesinki bu olay sadece seyhlerin papazların elindedir. Günümüzde bazı doktorlar hastalık hastası birtakım kişilere hiçbir özelliği olmayan plesibo haplarından vererek ertesi gün bu kişilerin doktora gidip kendilerine verdiği mucizevi ilaç nedeniyle teşekkür etmelerine içlerinde gulerek karsılık verebiolmektedirler.

Arkadaslar plesibo etkisi genel olarak insan beyninin hala çözülememiş sırlarının birisini göstermektedir. İnsan beyni salgıladıgı bir takım mucizevi hormonlar, enzimler yoluyla kendi vucudumuzdaki bazı rahatsızlıkları giderebilmektedir. İnsan bilinci vede bilim henuz beynin bu sırlarına tam olarak vakıf degildir. Bu mucizevi etki gerek plesibo etkisi denen bir tür yanılsamayla yada güdülenmeyle veya kişinin kendi kendine içine girebilecegi bir tür inanmışlıklarla rahatsız kişilerde mucizevi basarılara imza atabilir. Ancak buna ragmen çagımızın gerek duydugu bilime inanan aydın insan profilinden ziyade cahil eğitimsiz kitlelerde etkili olabilecek bu türden yöntemleri ciddiye almak istisnai bir takım iyileşmelerin dile getirdiğimiz yoldan ortaya cıkabilmesi olasılıgına ragmen her yıl dunya capında milyonlarca insanın hayatını karartmaktadır. Yapılacak secimler bu çağda yasamayı hakeden insanların vede haketmeyenlerin anlaşılabilmesi için elzemdir.

Pegasus' Alıntı:
İnsan beyni salgıladıgı bir takım mucizevi hormonlar, enzimler yoluyla kendi vucudumuzdaki bazı rahatsızlıkları giderebilmektedir.

Bugün kanser tedavisinde kullanılan İnterferon adlı ilaç aslında adını hücrelerin virüslere karşı ürettiği özel savunma maddesi olan interferondan almaktadır. İnsan vücudu bu maddeyi morali yüksek olduğunda salgılamakta, bu yüzden kanserde moral çok önemli diye sürekli vurgulanmakta...

herhalde alternatif tıp insanların son çare olarak gördükleri tedavi yöntemleridir. ama gidenleride yadırgamıyorum. aksine takdir ediyorum..hangimiz hastalığına günümüz tıp cevap verebiliyor ki.!!!! iyileşmeyi unuttuk artık bugünden daha kötü olmama çabalarımız var ve giden bir hayat... belki umutsuz gibi yazıyorum ama gerçekleride göz ardı edemiyorum.. insan mutlu olabilecekse herşeyi denemeli aklında keşke bunu da yapsaydım şuna gitseydim tereddütü kalmamalı.. kaçımızın ne kadar gücü var ki gerçek tıptan yararlanabiliyoruz.. kaçımız yüzmesini biliyor daha doğrusu kaçımızın yüzmeye gitme gibi bi şansımız oldu ki..!!! bunları uzun uzadıya artırabilirim.. neyse uztmayayım gidenleri asla yadırgamıyorum ama kendilerini daha kötüye götürebilecekleri hesabını düşünmelerini tavsiyesi ile...

ben alternatif tedavi yöntemi diye bir şeyi mantıklı bulmuyorum ancak alternatif öneriler tedaviyi destekleyici yönde olabilir oda titizlikle araştırılıp uygulama açısından değerlendirilmeli diye düşünüyorum aksi tesir edip hastalığımıza olumsuz etki de edebilir :!:

Arkadaşlar herkese iyi geceler,
Alternatif tıp konusunda birşeyler yazmak istiyorum. Annemin sedim ve crp değerleri yüksekti ve özellikle crp yi bir türlü düşüremiyorduk.
İnternetten (site ismi vermiyorum reklam veriyor dersiniz) satın almıştım, çocukluk arkadaşımda manavda satılan kirazın saplarını kaynatıp eşine içirmiş onda da crp değeri düşmüş.
Esas önemlisi bizim alt komşumuzun kızının (11-12 yaşlarında benim küçük kızın kankası) beyninde doktor kist tarzı bir şey bulmuş. Komşumuz bu kızının beynindeki kistinin üstesinden gelmiş. Doktoru kistin kaybolduğunu görünce annesinin yaptığı fedakarlığa hayran kalmış. Nasıl mı kistin üstesinden gelmiş. İşte aşağıda;
Küçük bir kaseye bal komuş ve içine 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 tatlı kaşığı zencefil ve rondodan geçirerek toz haline getirdiği bir tatlı kaşığı çörek otunu atarak yarım limonda sıkmış ve bukarışımı kızında sabah, öğle, akşam yedirmiş ve kasedeki karışım bitince yenilemiş. Galiba 3 ay yedirmişti. İşin en fedekar yanı annesi çocuğa cep telefonunu, akşamları televizyonu yasaklamış ve elekrtik ışığı altında koymamış karanlıkta tutmaya çalışmış. Odasından bilgisayarı kaldırmış ve odasında takılı elektrik fişlerini çıkartmış.

Bu söylediğime inanın . Bunu niye yazıyorum. Çünkü bende annemin hastalığı için web den bu tür tavsiyeler araştırıyorum.

Bakın birde aklıma ne geldi. Ben önceleri ağzıma limon süremezdim bir damlası bile midemi sızlatırdı. Fanta portakal içemezdim. Birgün marketten aldığım acı biber (hani su çorbacılarda ve lokantalarda masada olan yeşil hafif uzun biber var ya hatta aldığım yeride söyleyeyim Bim den aldım
Bir gün öğlen acıkınca bu biberi sevdiğim için ekmek arasına koyup ısırarak ve her ısırışta da bolca su içerek galiba bir kaç günde yarım kavanozu bitirdim. İnanın daha sonra kahvede çayın yanında gelen limonu rahatlıkla yiyebiliyorum. Fantayı da rahatlıkla içebiliyorum. Tabi bu tesadüfen oldu mevlamda yazdı. Aradan bayağı bir zaman geçti ve ben limonu rahatlıkla yiyebiliyorum.

Hadi ben kaçtım iyi geceler...

balda birseymi:p daa neler varmis alternatif tedavi denen sacmaliklarda. hurriyetin sosyete yazari izzet capa okuyuculari icin deney sicani olmus yaa:p yane kobay.
hacamat diye biseyler yaptirmis gul gul olun okurkene:eek: bardak vurma neyim hadi diyin bu bide suluk yilani yapistirip kan emdiriyo:confused:iyyyygggg ne igrenc ne korkunc. adam olmucekse bi guzel gebertecek boylesine alternatif tedaviyide doktor uygulamis. pes izzet sende.

sülük, dünyada en modern hastanelerde kullanıyor. dünyaya sülük sata sata ülkemizde sülük yok olmak üzere. ayrıca sinek yumurtalarından çıkan kurtcuklarda kapanmayan yaralar için tek tedavi şeklidir. amerikada, almanyada hastanelerde sıkca kullanılıyor.

Üst Alt