Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Alkışlıyorum] NBA yıldızı Okur'dan otistik çocucuklara...

hkuzgun

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
[size=4]NBA yıldızı Okur'dan otistik çocuklara destek

İzmir'de Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkezi yapılması için çalışan basketbolcu Mehmet Okur, yazın da çocukları ziyaret edecek

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, Menemen Emiralem Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ne (OÇEM), Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkezi kazandırıyor. Otistik çocukların çalışıp para kazanabileceği merkezin haziranda hizmete girmesi planlanıyor.

Meslek edinecekler
Mehmet Okur Otistik Çocuklar İş Eğitim Merkezi'nin temel atma hazırlıklarına başlandı. Halen 80 öğrenciye eğitim sağladıklarını, 400 otistiğin de sıra beklediğini söyleyen OÇEM Müdürü Sadettin Akçi, Okur'un 90 metrekarelik 2 parsel üzerinde atölyeler oluşturacağını, tek katlı bu binalarda mutfak, tuvalet, banyo ve dersliklerin yer alacağını söyledi.
Merkezde 15 yaşını aşmış otistiklerin ağaç ve metal işleri, el sanatları, galoş, tarım, mum, seramik atölyelerinde çalışarak üretim becerisi kazanacağını, meslek edinerek yaşama hazırlanacağını söyleyen Akçi, öğrencilerin ürettikleriyle kendileri ve OÇEM'e gelir sağlayacağını açıkladı.

Sezon bitince gelecek
Danışmanı aracılığıyla gönderdiği elektronik postada, lig sona erince Türkiye'ye dönüp OÇEM'i ziyaret edeceğini belirten Okur, şunları söyledi:
"NBA kariyerimin ilk yılında Detroit Pistons'ta oynarken, bir sosyal etkinlik çerçevesinde otistik çocuklarla bir araya gelerek, yaşadıkları hayatın zorlukları hakkında bilgi sahibi olabilmiştim. Türkiye'deki otistik çocuklarımıza yardım elini uzatma fikri de o gün doğdu. Sabahat Akşıray Otistik Çocuklar Eğitim Merkezi'ne girebilmek için sırada bekleyen yüzlerce çocuğumuz olduğunu ve merkezin de ek dersliğe ihtiyaç duyduğunu öğrenince harekete geçtim. Yoğun NBA ligi sona erip yurduma döndükten sonra çocuklarla kucaklaşmak en büyük dileğim."

HÜSAMETTİN DOĞAN DHA[/size]

Üst Alt