Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alkışlıyorum: Koç üniversitesinde bir melek!..

serkanerol

Üye
Konular
11
Reaksiyonlar
0
Koç üniversitesi Psikoloji bölümünde öğretim görevlisi Doç. Dr. Zeynep Aycan dan bahsetmek istiyorum. Kendisi fakültede okuyan öğrencilerin engelli insanları tanıması için konferanslar düzenliyor. başarılı engellileri biraraya getirip bizlerin aciz olmadıklarını gösteriyor bir bakıma.
Hocanın amacı şu; orada okuyanların çoğu işadamların çocukları olduğundan engellileri tanıyıp iş alanına girdikleri vakit bizlere karşı önyargıları değiştirmeleri.... Şimdi ise öğrendiğim kadarıyla 2005 Engelli istihdam yılı münasebetiyle altı nokta körler derneğiyle ortaklaşa bir çalışma yapıyor.
Kendisine buradan büyük bir alkış gönderiyorum. İyi ki varsınız Zeynep Hocam...........

Sayın Doç.Dr.Zeynep Aycan hocaya çelenk gönderiyorum. Çalışmalarından dolayı tebrik ederim hocam..

Çok çok çok teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum.

Ben de Sayın Öğretmen'imi tebrik ediyorum.
Saygı ve sevgilerimle.

Ben de Zeynep hanımı alkışlıyorum ve çok teşekkür ediyorum

Önemli olan sağlıklı insanların bizleri tanıması. Hocamıza saygılar.

Dünyanın en çalışkan insanları engellilerdir.

Zeynep Hanıma teşekkür ediyorum...
Psikolog gözüyle engellilerin tanıtılması ne kadar doğru adım :)

Yeni yılda Zeynep Hanım gibi insan insanların çoğalması dileğiyle. Çok teşekkürler Hocam.......

BÖYLE İYİLİK MELEKLERİNİN ÇOĞALMASI HEPİMİZİN DİLEĞİ BENDE KARAMAN'DAN SEVGİ, SAYGI, SELAMLARIMI SUNUYORUM. BİRAZDA BU TARAFLARA NAZAR EYLEYİN

Doç. Dr. Zeynep Aycan teşekkür ediyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum. :)
Bu arada Doç. Dr. Zeynep Aycan'a selamlarımızı,direk olarak üniversitedeki dostlarımız aracılığıyla iletilmesini rica ettim.

zeynep hoca

Çok teşekkürler Zeynep Hoca, yüreğiniz dert göermesin

Sevgili arkadaslar bu alkışlama eyleminde sözkonusu kişinin varsa mail adresini siteye yazabilirsek bu mesajları kendisine direk olarak yollayabiliriz ki kanaatimce asıl yapılması gerekende budur.Yoksa şahıs sitemizden haberdar olmayabilir ve yazdıklarımızın sahıs adına anlamı olmaz...

Zeynep Hocanın yaptığı hakikaten çok hoş. Üniversitedeki bilim adamlarımızın bizler için bir şeyler yapmaya çalışması taktire şayan. Ancak sadece teşekkür ederek onu yalnızlığa itmememiz gerektiğini düşünüyorum. İletişime geçerek katkı sağlamamız daha doğru olur herhalde. Çünkü toplumda yaşayan engellilerin sadece başarılı olanlarıyla tanıtmaya kalkışırsak zannediyorum kendi kendimize ayrımcılık yapmış oluruz.

Bunun yerine toplumun bizi tanıyabilmesi için gerekli bilgiyi doğru vermek zorundayız. Yani toplumumuza (yada üniversite öğrencilerine)sadece oraya gelen başarılı engellileri değilde etrafındaki herhangi bir engelliyle dost olmasını önermeliyiz. Ancak o zaman engelli bir bireyle yaşanabileceğini, sadece görsel bir farkımızın olduğunu, her insan gibi engellilerinde yiyebildiğini, havayı teneffüs ettiğini, aşık olabildiğini, evlenebildiğini yani kısaca onlardan farklı olmadığını yaşatarak bilinçlendirebilir ve geleceğin TÜRKİYE'sinin oluşumuna katkı sağlayabiliriz.

Ben bu konuda elimden geleni yapmaya hazır bir arkadaşınız olduğumu bildirir, gerekli halde bu konuyla ilgili üniversiteye sunum yapmak üzere ya da konferans vermek üzere gidebilirim.

Herşeye rağmen ZEYNEP HOCAYA teşekkür eder ve yaptığı doğru atılımı destekliyorum.

Doç. Dr. Zeynep Aycan Hocamızın ellerinden öpüyorum.Yaptıkları uzun vadeyi kapsayan çalışmalar.Gerçek Hoca budur işte. :mrgreen:

ZEYNEP HOCAMIZI BENDE GÖNÜLDEN ALKIŞLIYORUM :D
ÖZEL BİR ÜNİVERSİTEDE TOPLUMU HER AÇIDAN TANIMA SOSYALLİĞİ TAM ANALAMIYLA SAĞLAMA ADINA YAPTIĞI BU ÇALIŞMA ÇOK GÜZEL BAŞARILAR HOCAM :wink:

Hocam ıyı dersler ....İnsallah sizin gıbı degerlı hocaların sayısı artar...

iyi insanlar dünyada mumla aranıyor artık o yüzden bulduklarımızı alkışlayarak onların bu durumlarının idamesini sağlamalıyız.

doç.dr zeynep hnm sızi tebrık ediyorum . teşekkürler.

Üst Alt