Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

[Alkışlıyorum] Kas hastasi ikiz doktorlar

özgül

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Merhaba

Dün almanyadan bir e-mail aldim..
Spinal kas atrofi hastasi bir bayan..27 yasinda..ikizide ayni hastaligi tasiyor..biliyorsunuz kizimdada ayni hastalik var..ve esim ve ben cok mutlu olduk..

Bu ikizleri anneleri hep entegre etmeye calismis.. ilk tekerlekli sandalyelerini 4 yasinda almislar.. tahdadanmis.. sonra hep normal okulara gitmisler..tabii zorluklarla..ve aileleri hep onlara destek olmus.. ikiside tip okumus ve simdi ikiside doktor olmuslar..

İkisi de calisiyor simdi..
Alkisliyorum..

Artik kizim : anne büyüyecem okuycam doktor olacam dediginde üzülmiyecek tabii kizim insallah diyecegim.. hep diyordum ama hep icim buruktu.. ama bakin düyada neler varmis..

Yazınınızı anne yüreğiyle kaleme almışsınız duygulandım gözlerim doldu 8)
ama bir o kadarda o arkadaşlarım için sevindim.İnşAllah kızınızda başarır sizlerin desteğiyle
Bende O arkadaşlarımı Alkışlıyorum :D

İşte bu!
Önemli olan ne yapmak istediğimize karar vermek ve istemek. Ondan sonra tırnaklarımızla kazıya kazıya ilerlemek ve başarmanın tadını çıkarmak kalıyor.

Oturan Boga:evet dogru söylüyorsun..

SMA tip II hastaligi ile doktor olmus bu iki bayan gercekten cok güclu olmali..

dünden beri aklimdan cikmiyor..insallah biricik kizimda bir gün doktor olur..

ben anladimki kizimi bundan sonra daha bir desteklemem lazim..

gerçekten inanılmaz gibi geliyor kulağa ama başarmışlar bravo diyebilirim demekki azmin elinden bir şey kurtulmaz dedikleri bu olsa gerek :D

ben bir sitede okudum ve o bayana hemen e-mail yazdim..inanamadim cünkü...bu ikizle hayatlarinda hic bir zaman emekliyememisler,yürüyememisler..yani ayni kizim gibi spinal kas atrofisi ve Tip 2..anneleri onlari hep normal okula yollamis..dedigim gibi biri simdi cocuk doktoruymus ve biride zehirlenme merkezinde görevliymis..

Kas hastasi ikiz doktorlar

ÇOK GÜZEL. İŞTE BU ALKIŞLANIR

Özgül hanım siz Eğitimli ve bilinçli bir Anne olarak Çocuğunuzun yanında olduğunuz sürece ,Çocuğunuz var olan tüm Engeller aşarak daha iyi yerlere gelecektir.

önemli olan karar vermek ve inanmak...bende bu inançlarından dolayı alkışlyorum...

Şimdi yaşadıklarımız, geçmiş irademizle azmettiğimiz şeydir. İstediğimiz şeyleri değil, azmettiğimiz şeyleri elde eder ve yaşarız.(Buda)

bence, meselelere çözülebilir birer sorun olarak bakmak bizi yaşama daha fazla bağlıyor.

Ne kadar iyi yaşadığımız; yani ne kadar anlayışlı, ne kadar mert, ne kadar keyifli, ne kadar sevgi ile yaşadığımız; felsefemize ve bu felsefemizi her şeye uygulama biçimimize bağlı.

Gerçek ve mutlak zenginlik de bilgeliktir zaten. Çok zengin, zenginliğini kaybedebilir, sağlıklı biri sağlığını kaybedebilir. Ama bilgelik yerleş dimi o hep yanımızdadır.

Üst Alt