Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Alacakaranlık bitmiyor..

Konular
36
Reaksiyonlar
9
Ben mi çok mutsuzum?
Ya da herkes çok mutlu..
Ne iğrenç bir hayat bu,
Ne kötü bitmeyen sevimsiz süreç,niye ben mutlu olamıyorum hiç?
Dayanamıyorum ,hiç bir şey beni mutlu etmiyor,gezmek,tatil,alışveriş,çalışmak vs..yaşama dair hiç bir şey..sadece uyumak ,Hep uyusam hiç uyanmasam,sonra bitse her şey..
Anlamsızım,herşey bir hiç
gri görüyorum herşeyi..
sizler,mutlu olmak için mi mutluyuz diyorsunuz?
ya da standartınız mı bu kadar?Depresyondan çıkmayan bir ben,
miyim ? offfffffffffff

İKİNCİ BAHAR SANIRIM BİRAZ KARAMSARSIN. AZICIK TEBESSÜM ET. NEFES ALIP VERMEK BİLE GÜZEL ASLINDA. BAK BURADA BİZLER ARKADAŞLARIN VAR. BU SATIRLARI SANA YAZAN İNSANLARI DÜŞÜN. BELKİ BAMBAŞKA HAYATLARDA DAHA NE ACILAR YAŞANIYOR ANCAK UMUTLA.... BİRÇOĞUMUZ BELKİ İĞNE UCU KADAR BİR UMUTLA YAŞIYORUZ. AMA SONUÇTA ÇEKİLENLERE RAĞMEN HAYATI SEVEREK YAŞIYORUZ.

LÜTFEN O GÜZEL YÜZÜNDEN GÜLÜMSEMENİ EKSİK ETME... HAYATI SEV Kİ YAŞAMA DAHA GÜZEL TUTUNABİLESİN. SEVGİYLE KAL.

Herşeyde olduğu gibi mutlulukta görecelidir.
İnsan mutlu olmak isterse olur. İstemezse olmaz.
Klasik bir örnek ama çok tanımlayıcı:
Yarısı dolu bardak için yarısı boş demeyi tercih ederseniz siz mutlu olmak istemeyen bir insansınız demektir.
Ben mutluluğun kanaat işi olduğunu düşünürüm hep. Ve oldukça da kanaatkarımdır. Bu yüzden çok mutluyum.
Sabah yeni bir güne gözlerimi açmak beni hep mutlu eder.
Hava güneşli olsa, bulutlu olsa hatta karlı olsa ben hep mutlu olurum. Çünkü hepsinin güzelliği ayrı ayrı. Hepsinde aldığım nefgesin tadı farklı.
Arabamı her çalıştırdığımda araba süreceğim için zevk duyarım (11 yıldır) hiç bıkmam. Otobüslerle işe gittiğimde oldu tabi. ondanda zevk duyardım.
Uzun yola çıkmak, tarlaları, dağları seyretmek ne büyük zevk.
Pikniğe gitmek, piknik hazırlığı o heyecan ne kadar güzel.
Yeni bir elbise giyinmek, yada yeni bir eşya alıp özelliklerini incelemek.
Ya inanırmısınız 2 hafta önce arabama aldığım koltuk kılıfları bile beni mutlu etmeye yetiyor.
Yemek, içmek, uyumak hatta tuvalete gitmek....
Okadar mutluyumki Allah'a sonsuz teşekkürler...
Yaşamak zevktir.
Bu zevki tadmak için içindeki çocuğu asla öldürmemelisin.
Haa!. kendimi mutlu olarak gördüğüm için sakın benim çok başarılı yada bütün işleri yolunda giden biri olarak düşünmeyin. Hayatımda çok kaybettiğim anlar oldu. Örneğin 1999 yılında alım gücü olarak şimdinin parasıyla 300 milyar tl miktarındaki tüm maddi varlığımı ihlas finansta kaybettiğim zaman bile üzülmüştüm ama belli bir süre sonra kendimi toparlayıp mutlu olmaya çalışmıştım yine. Yine şükrettim hiç isyan etmedim. Müslüman kispeti altında insanları dolandıran bazı sahtekarları Yüce Rabbime havale edip mahşeri beklemeye başladım. Bu sebebple yaşlanmak bile hatta ölmek bile bana zevk verecek.
Bu sebeple diyorumki;
Yaşamak Zevktir.
Mutluluk parayla, mekanla, zamanla ortamla alakalı değildir. Senin bu kavramlara bakmanla alakalıdır.
Ancak!.... Mutlu olmak için vicdanın rahat olması şarttır.
Vicdanınız rahat değilse içinizde sebebini bilmediğiniz bir huzursuzluk hissedebilirsinizi.
Bu sebeple mutlu olmak adına başkalarını mutsuz etmek insanı farkına bile varmadan uzun vadede aşırı mutsuz eder.
Sevgilerimle....

Kesinlikle her şey insanın kendi elindedir.Size ALLAH RASÜLÜ'nün her sabah namazından sonra tekrarladığı dualardan birini söyliyecem."Allah'ım imanı bize sevdir ve onu kalblerimizde güzelleştir,gönüllerimizi onunla donat;küfre, fıska ve isyana karşı içimizde tiksinti uyar ve bizi rüşde ermişlerden,doğru yolu bulmuşlardan eyle"
Nice insanlar vardırki henüz rüşde ermemiştir.RÜŞD,iyiyi-kötüyü ayırabilme,hak yolunda sağlam,sabırlı ve tam bir isabetle dosdoğru yürüyebilmek demektir.Bu itibarlada rüşde ermiş ve doğru yolu bularak sırat-ı müstakime girmiş insan arıyorsanız,onları ancak imanı sevip gönlünü onunla zinetlendiren küfür ve isyandan da nefret eden kimseler arasında bulabilirsiniz.
Yaşanılan günahlar ve acılar insanları çıkmaz sokaklara sokuyor.Tevbe o sokağa giren arabayı geri vitese alabilmektir.Pes etmekle olmuyor.
Bir insan,inandığını iddia ettiği halde küfre karşı durmuyor,imanını yaşamıyor ve fısku fücur deryasında yelken açmışsa,isyan vadilerinde dalaşıp duruyorsa,gözünü-kulağını,dilini-dudağını harama açık tutuyorsa.....yaşı kaç olursa olsun ona rüşd demek zordur.böyle biri kalbini yaralıyor,dünyada evini yıkıyor ve ahiret hayatını dinamitliyor demektir.
Çünkü nice çorak gönüller vardır.Bir hidayet damlasına muhtaç. Nice gözler var,Allah aşkıyla ağlamayı bekleyen.Ülfet ve başkalarının faziletleriyle avunup atıl kalıp kendimizi avutmak en büyük rahatsızlıklarımızdandır. Bunları,tefekkür,gayret,hamiyet ve çalışkanlık duygularımızla aşabiliriz.
Günümüz insanının en büyük problemi,RUHİ tatminsizliktir.Devamli surette bedenin ihtiyaçlarını gideren ve ruhi yapısını ihmal eden insanoğlu,içindeki bu boşluğu doldurabilmek için akla gelmedik yollara başvurabiliyor ve sonunda bu tatminsizlik ve boşluk insanı kişiliksiz,sorumsuz,günahkar yapıyor ve kronikleşince de her iki dünyada batıyor ve bitiyor.
Halbuki insanın içindeki bu boşluğu dolduracak tek iksir imandır.İmanla insan doygunluğa erişir ve rıza makamına yani Allah'ın razı olacağı bir kulluk performansına yükseldiği müddetçe de derin mutluluk ve tarifi imkansız hazları iç dünyasında yaşar.
Kısacası tek çözüm mutlulukta iman ve itikat. İman ve itikat çorak gönlümüzü yeşerten damlaların yağmura gönüşmesidir.
"İNSAN NEREYE YELKEN AÇTIĞINI BİLMEDİKÇE,HİÇBİR RÜZGAR DOĞRU RÜZGAR DEĞİLDİR."

ikinci bahar
sen istedikçe alacakaranlık hiç bitmeyecek...sen hep öyle bakıyor ve öyle görüyorsun. bu sana bir eleştirim olsun. ama dostça...sevgiler

ikinci bahar, İstanbul'a gelirsen mutlaka ama mutlaka görüşelim n olur. Çok merak ediyorum seni. Dediğin kadar mutsuz olmadığını gözlerimle görmek istiyorum :)

Ben, iyi bişey olduğunda mutlu oluyorum, kötü bişey olduğunda mutsuz. İyi şeyleri yaşamımda çoğaltmak, kötü şeylerden uzak durmak için elimden gelen her şeyi yapmaya çalışıyorum. Yaşam bu mücadeleyle geçiyor zaten. Bu da beni mutlu ediyor :)

Herkesin hayatının bir döneminde olur böyle dalgalanmalar....

Ama aslında yapılması gereken en doğru şey...KANGREN olan parmağı kesmektir...

Yani .....Neden mutsuz oluyorsan , sıkıntıyı ne veriyorsa,rahatını ne kaçırıyorsa ondan uzak kalmak....

İşte bunu yapabildin mi,olayı bir nebzede olsa çözebiliyor insan.....

Tabiii .....Yapabilene....

cvp yazan herkese teşkkürler..
Dün geldim ,istnbul'da,14gün boyunca gezdim,çevremde o kadar çok ilgilenen insanlar vardı,yine de içim daraldı,bi ara bu siteye de uğramak istedim çünkü ;hep çok mutsuzdum beni anlayan birileri çıkar orda diye gelicektim vazgeçtim..
Ben yapamıyorum,bazen iyi hissedeyim diyorum,,ııhh olmuyor...
Takmış durmdayım ,tekerlekli sandalyede,cihazlarla yaşamaya..Tercih hakkı istiyorum ben..Kimsenin böyle bi gücü de yok maalesef..
Yine de ;anlamaya çalıştınız tşkkürler..

Üst Alt