Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akvaryum severler

CaKi

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Evinde akvaryumu olan yok mu?
Bende ciklet yavruları var su an (papagan, ahi, imparator, yunus, şeker pembe,sarı prenses)
İlk başladıgımda lepisteslerle başlamıştım, sonra devrettim akvaryumu japon ve altınbaşlar besledim. Şimdi cikletlerle devam ediyorum..

Televizyondaki çogu programdan daha kaliteli ve eglenceli benim için :wink:

fatihyeter' Alıntı:
hala papağanın varmı
:D

evet ama rengi belli değil sonradan renkleniyor ya yeşil ya sarı yada turuncu olacak daha ufak ...rengi önemli değil yaşasın yeter :wink:

benım de evımde terrier cinsi köpeğim(pascal),2 japon balığım(karamel ve korsan) ve 2 su kaplumbağam(tospis ve uyusuk) var.daha önce tavşan ve muhabbet kusu beslemiştim.hayvanları cok seviyorum.

benimde akvaryumum var./ tane japon balığım var. Şimdilik 9. aya girdiler. Ve ben onlara sadece iki günde bir yem veriyorum. Tavsiye ederim akvaryumunuza öyle hergün hergün yem atmayın.

canın sağolsun abi ...zaten kanarya bana başka şeyler çağrıştırıyor sevmiyorum :mrgreen:

BENİMDE KURT KÖPEĞİM VARDI AMA EV SAHİBİ YÜZÜNDEN BAŞKASINA VERDİK.NAHLET OLSUN

Bizimde fanusta bir balığımız var.

Bir gün şu Tansaş reklamı vardı ya hani kız naylon torbanın içindeki balığını düşürüyordu da tansaş görevlisi koşup geliyordu balığa yeni su dolu bir poşet getiriyordu.

İşte o reklamdan sonra kızım İrem de balık istedi benden. Ben hiç kızımı kırarmıyım gidip hemen bir tane aldım. Birde fanus aldık. Ve tabiki balık yemi aldık. Balığı aldım yerdekiler fazla yaşamıyor bu balıklar dediler. Bende kızımın hevesi geçsin diye aldım getirdim eve.
Neredeyse 4 ay oldu ve balığımız halen yaşıyor. Tabi biz balığımıza çok iyi bakıyoruz. Dinlenmiş su koyuyoruz fanuzuna ve birde günde iki defa değişiyoruz suyunu.
Umarım bir 4 ay daha yaşar. Çünkü kızım balığını çok seviyor.

iki tane balığım vardı haydarla davut can cekişe cekişe öldüler ondan sonra da bir daha balık besleyemedim

menekşe, beni bayağı güldürdün. Seni akvaryumlara yanaştırmamak lazım demek ki.

bekarken benim vardı evlendim eşim eve koymadı :(((

ne güzel daha şimdiden hayvan sevgisini aşılamışsınız kutlarım :wink:

slmmmmmmm

evimde küçük bir akvaryumum var.Lepites ve moli besliyorum.Bazen minik yavrularımız oluyor.En sevdiğim köşe akvaryum köşesi evimde.

Re: slmmmmmmm

asaygur' Alıntı:
evimde küçük bir akvaryumum var.Lepites ve moli besliyorum.Bazen minik yavrularımız oluyor.En sevdiğim köşe akvaryum köşesi evimde.

akvaryumun içine pastanelerde paket süslerinden (rafya) atarsan yeni doğan yavruların yaşama şansı daha yüksek olur ...bıcakla kıvırcık kıvırcık yap salla içine yavrular arasına kaçarlar ... :wink:

@menekşe:hamama götürseydin :lol:

maliyet

15 sene once falan bir akvaryumum vardı balıklarım olunce bır daha baslamadım ama su sıralar dusunuyorum.

ortalama maliyet hakında bilgi verebilecek arkdaslar varmı ?

Re: maliyet

zeynepwheels' Alıntı:
15 sene once falan bir akvaryumum vardı balıklarım olunce bır daha baslamadım ama su sıralar dusunuyorum.

kuracağınız akvaryum ölçülerinden ölçülerine değişir isterseniz www.akvaryum.com adresinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz ama 70*30*40 lık bi akvaryumun herşeyi dahil (balıkları hariç) size masrafı aşağı yukarı 100ytl civarında olur

Re: maliyet

zeynepwheels' Alıntı:

öncelikle akvaryumun boyutları önemli ama ucuza da getirebilirsin biz gecenlerde kullanılmış bir büyük akvaryum aldık içine ben sıgarım 50 milyona aldık .... ufakları dahada ucuz olur ....birde alacağın balıklara bağlı lepistes moli kılıc gibi balıklar alacaksan cok ucuz ...(1-3 milyon arası ) ciklet alacaksan pahalı ama yavrularıda 2 ile 3 arası değişiyor hava motoru en ufakları 10 milyon 15 ve 20 diye gidiyor .....ufak bir akvaryum sana herşeyiyle maksimüm 50 milyona patlar .....ısıtıcı 5 milyon 7.5 ve 10 milyon kum vs.

evet arkadaşlar akvaryumu izlemek insanı çoğu düşüncelerden uzaklaştırır değişik bir zevk verir insana..............

Merhaba caki
Bende yeni bir akvaryım sahibi oldum bir yakın bir arkadaşım (özge) yaz tatilini gidecegi günbalıklarına bakmamı rica etti ve ben o günden sonra balık almaya karar verdim dün ilk kendi balıkları aldım.
Bu çok güzel bir duygu insanı çok rahatlatıyor sizlerden beslediğiniz için bilirisiniz.
balıklarım
5-japon,1 siyah 3 beyaz 1 şapkalı japon
1-çöpçü
2-fosforlu 1yeşil, 1mavi fosforlunun adını unuttum :oops:
Gerçekten çok seviyorum size danışma imkanım olursa sevinirm
bazı bigiler gerekebilir.
sevgili Mimar bende senin dediğin gibi yapacagım çünkü çok yemek yemeleride ölmesine sebeb oluyormuş tşk ederim.

benımde odamda akvaryum var içini dayadım döşedım ama balık koymuyorum suyu kirlitiyo diye ama izlemesi çok hoş balık olmasa bile.

Ben çocukluğumdan beri habire bir hayvan besledim.Bunlar arasında kelebek,uğurböceği(bunları beslediğim yaşlarımı hatırlayamıyorum daha çok küçüktüm)balık,civciv,tavşan...Akvaryumumu tatile çıkardım.Benim emektar yıllardır kullanıyorum.En son babam hurdaya atmış kızkardeşimde benim balık sevdamı bildiği için geri eve almış.Ben de Gemlik'e gittiğimde ilk işim akvaryumu İstanbul'a getirmek oldu.Akvaryumumu çok seviyorum.Şimdiki akvaryumlar onun yerini tutmaz.Japon balığı favorim,hem daha dayanıklı hemde renklerine bayılıyorum.Lepistesler çok hassas hemen ölüyorlar.Çöpçü ve camsil balıklarıda besledim.Bakmayın benim hayvanlarla ilgilendiğime.Ben bütün hayvanlardan korkarım,balık hariç , o da sudan çıkamadığı için. :lol:

eskiden fanus almıştım buyuk bir zevklede içine renkli taşlar süsler almıştım tabi iki tanede balık:) 2 gün sonra balıklar öldü bende bir daha almadım :mrgreen:

biz kendimizi besleyemiyoruz balıkları nasıl besleyecez

Evde hayvan beslemek

Evde bir hayvan bir canlı beslemek güzel bir uğraş, ama layıkıyla ilgilenebilmek gerek tabii. Zor aslında.

BENDEDE VARDI MEMLEKETTE İKEN ŞİMDİ KARDEŞİM BAKIYO
DÜNYANIN EN İNANILMAZ HAYVANLARI CİKLET BALIĞI HARİKA HAYVANLARR BİR TÜR PİRANA AMA YAVRUSUNU YEMİYOO TAM AKSİNE YAVRULARINI AĞZI İLE BESLİYOO HERLKESE TAVSİYE EDERİM BAŞ AĞRISINA GÖZ AĞRISINA STRESE BİREBİRR

Bende de var. işlerim yoğun olduğundan oğlum ilgileniyor. Kılıçkuyruk lepistes ve moli besliyor.

ertandagli' Alıntı:
biz kendimizi besleyemiyoruz balıkları nasıl besleyecez

Arkadaşım balık bu etçil değilki yahu,yem veriyorsun sadece... :lol:

bızım buromuzda dev bır akvaryumumuz var ve denız akvaryumu aynı yeraltı dunyası gıbı mercanlar rengarenk balıklar muhtesem bır gorsel şov sunuyoruz gelen musterılerımıze ama cok zahmetlı iş :(

Üst Alt