Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü Tekerlekli Sandalye için önereceğiniz akü markası var mı?

Kacar91

Orbus akü den bende aldım ya 40ah yada 44ah fazla yol gitmiyor geri verdim test ettiler biri bozuk dediler birini tekrar sıfır gönderdiler taktım yine aynı 4 kilometre anca gidiyor

akülü sooter için 2 adet 50 veya 55 amper akü almam gerek marka öneriniz nedir acaba üzerindeki aküler mk marka ama onlarda cok pahalı

hakanurak

Avrupa ya da Amerikan malı almanızı öneririm. Zira en az 5 sene dayanıyor. Diğerleri 2 senede ciddi eksiliyor.

Arkadaşlar deep cycle jel akü almak istiyorum.Ama nasıl bir marka almalıyım.Akümün üzerinde herhangi bir yazı volt bildirimi yok.Sandalyemin üzerinde Power Wheelchair leo 808 yazıyor.Markayı internete yazdığım zaman 12 v 36 ah akü kullanan sandalyeler çıkıyor ama internettte baktığım aküler arasında 36 ah li akü bulamadım.Bilgisi ve önerisi olanlar yardım ederse sevinirim.

dokumacı

Mutlaka aküleri görün ve amper değeri ile ölçülerini alarak arama yapın. Sonra sorun yaşarsınız...

dokumacı

yapman gereken şu:
1- önce akülerin konulduğu muhafazayı/sepeti dikkatli şekilde ölç...
2- aldığın ölçüye göre internette jel aküleri arat... büyük ihtimalle 33Ah ya da 40Ah aküler senin sandalyenin akü muhafaza bölmesine uyacaktır diye düşünüyorum, çünkü o tür katlanan akülü sandalyeler çoğunluk ya 33Ah ya da 40Ah aküler kullanıyor...

Merhabalar, permobil c300 sandalyemin aküsü bitti. ancak ölçüsüne uygun akü bulamadım. yükseklik 17.5 cm diger kenarlar ise 26cmx17cm. Bu konuda bilgi ve tavsiyeleriniz var mıdır?

katrancalı merhabalar, eski mesajlarda yigit akü kullanacağınızı yazdığınızı okudum. Kullandiysanız begeni durumunuzu sormak isterim.

octoberrr

Ben kullandım, kalitesiz bir akü verdiğin paraya yazık adamlar bir de jel akü yazmışlar üzerine, bunlar ya jel akü nedir bilmiyorlar yada yapamıyorlar, sadece ev içinde araç kullanıyorsanız yiğit akü işinizi fazlasıyla görecektir ama yok ben dışarda da kullanıyorum şu kadar mesafe yol yapıyorum aldığım aküyü uzun yıllar kullanayım diyorsanız başka alternatiflere bakmanızı tavsiye ederim.

Benim sandelyemde 38 amper vardı onun yerine ölçüsü farklı 60 amper aldım o platforma tam olmadı sıkıca bağladım hem daha ucuz hem daha fazla performansi oldu iki yıl önce aldım hala kullanıyorum safir marka güneş enerjisi sistemleri kullanıyor bunları o platforma sokarım derseniz fiyatıda uygun akü üstünü saç kurutma makinesi ile ısıtıp açıp öyle kapattım üstünü kemerle bağladım akuyu tanesi 400-500 TL tavsiye ederim.

Akü önerileriniz ?

Ritar Ev 12V 26 Ah Bakımsız Jel Akü almayı düşünüyorum önerileriniz nedir ?

Eğer akü yatağına uydurabilirsen safir 60 amper jel akü diyebilirim iki yıl oldu hala kullanıyorum uyduruk marka almayın safir akü stmax elektrik bisiklet akü markası sorabilirsiniz kaç yıl gidiyor

Hangi Jel Aküyü Almalıyım?

Akülü tekerlekli sandalyem için 33 amper jel akü almak istiyorum, 1 sene önce aldığım akü şu an adeta kullanılamaz hale geldi şarjı çok az dayanıyor. Bana deneyimleriniz veya bilginiz doğrultusunda 33 amper jel akü önerir misiniz?

PCKurdu1903

Akü bolmesine bağlayarak veya başka bir şekilde yaparak safir jel akü tavsiye ederim ikinci seneyi geçtim. Bu ülkede her daim satılan bir akü normalde Güneş elektrik enerjisi için yada tekneler kullanıyor. Ama akülü tekerlekli sandalye de olur 60 amper bu

Arkadaşlar, 40 amper akü almam gerekiyor. Tavsiye edeceğiniz markaları söyler misiniz?

Meyra sprint gt için akü tavsiyesi ?

Meyra sprint gt akülü sandalyemin aküleri bitti yenisini almak istiyorum neye dikkat etmeliyim bide nereden alabilirim internet de baktım pek bi şey çıkmadı

arkadaşlar konuyu hortlatacağım ama deeppower alacaktım piyasada yok içinizde ssb akü kullanan var mı deneyimlerinizi paylaşabilimisiniz. 584 tl teki

https://enerjimar.com/p-19844-sonnenschein-12v-44-amper-engelli-arac-jel-aku.html
https://tr.pinterest.com/akmlatr/engelli-aracı-aküleri/
https://www.basaku.com.tr/sonnenschein-gf-y-jel-aku/
Bu sonnenschein solar akü değiliğ engelli aracı aküsüdür. Sadece GF 12 kodu ile başlayan modelleri endgelli akülü sandalyelerinde kullanılabilir. Sonnenschein akünün ömrü 8 ila 10 yıl arasındadır.
Bütün jel aküler engelli akülü sandalyelerine uygun değildir. Büyük çoğunluğu solar akü dediğimiz güneş panellerine bağlanarak akü çıkışında invertöre giriş yaparak düşük akım çekilmeye uygundur. Solar aküler sürekli yüksek amper kullanan akülü sandalye gibi cihazlarda verimsizdir. İstediğinz performansı almak istiyoranız 40 amper iki tane sonnenschein jel akü için 5500 lirayı gözden çıkartmak gerekiyor. Maddi olarak bu size pahalı geliyorsa hiç fazla para vermeyin. Yurdumuzdaki jel aküler ortalama olarak iki yıl tam performans çalışıyor. En ucuz Orbus ve ORTEC markalarının jel akülerini takın. İki yıl size yeter.

Merhaba 2x12AH Kuru Akülü

Merhaba 2x12AH Kuru Akülü bir akülü sandalye kullanan biri aküyü şarj gece 12 den sabah 10 a kadar şarj olsa bazı günler hiç kullanılmasa akülü sandalye ama her gün şarj edilse bir problem olurmu 2x12AH Kuru Akü ömrü nasıl uzun tutulur

Recep Koçer

Recep Bey Merhaba,

Sonnenschein marka akülerin 8-10 yıl ömürlü olduklarını yazmışsınız. Yapmış olduğum incelemeler doğrultusunda 480 cycle değerine sahip olduklarını öğrendim. Yani 480 defa şarj-deşarj olabilir. Buda her gün aracını şarj eden kullanıcı için 1 yıl 4 ay demek oluyor. Dod değerlerine ulaşamadım ama kabaca hesap yapacak olursak %80 dod değerini baz alırsak 3 yıl %50 dod değerini baz alırsak 2-2,5 yıl kullanılabilir oluyor. Yapmış olduğum hesaplamalar doğru ise 8-10 yılı bir kenara bırakalım 4-5 yıl bile zor ve imkansız gibi.

Kesinlikle düşüncelerim doğrudur demiyor ve şunu da belirtmek istiyorum bu konuda uzman değilim sadece aküler hakkında temel bilgileri edinerek yapmış olduğum araştırmalar neticesinde bu sonuca vardım. Yanlışım var ise affola.

engelli sandalyesi için akü önerisi

Merhaba arkadaşlar merits p110 engelli akülü sandalyem için 50 55 amper akü alacağım da hangi aküye tavsiye edersiniz bir de akülerin cycle değerleri varmış hangi akü kaç saykıl nasıl öğrenebilirim birde akü kasasını ölçmek gerekiyor dediler bazı aküleri uzun bazı aküler kısa oluyormuş teşekkür ler

Son düzenleme:
Akülü sandalye aküsü önerisi

Merhaba, SGMS marka akülü sandalyem var aküleri değişecek şu an orijinal 12 V 40 Ah jel akü var acaba daha yüksek amper akü alsam zararı olur mu?

Örneğin bu akü:
gq83mvr.jpg

Akülü sandalyem:
5bvjo7g.jpg

Şarj cihazın 5 Amperlikse 50 -55 amperlik akülerden kullanabilirsin. Rahat doldurur. Akü markası olarak piyasadaki hangi jel aküyü alsan en pahalısını da alsan en çok 8 ay tam verim alırsın. Sadece Sonnenschein marka ve MK marka engelli sandalyesi aküsü olarak satılanlar 7 - 8 sene dayanır. Piyasada satılan ve engelli aracı aküsü olduğu belirtilen jel ve kuru aküler tayvan veya çinden geliyor. Ve kalite olarak hemen hemen hepsi aynı. Ticaret bakanlığı akülü sandalye akülerine 6 ay garanti şartı koymuş. Bu nedenle en ucuzlarını getirip satıyorlar. Nasıl olsa en az 8 ay dayanıyor.
Bana sorarsan eğer akülü sandalyeni balkonda muhafaza etme ve balkonda şarj etme imkanın varsa Bosch ya da Varta gibi pahalı sulu otomobil akülerinden iki tane al . Sulu aküler de en az 8 ay tam performans verecektir. Ancak akülü sandalyeyi evin içinde tutma ve şarj etme. Çünkü sulu akülerde asit vardır. Ve asit buharı salınımı yaptıkları için akülü sandalyelerde yaşam alanlarımızda yanımızda durduğu için kullanımı sağlığımız için uygun değil. Ancak balkon sürekli havalandırılabiliyor ve müsaitse ve sandalyeyi eve koyunca balkonda duracak ve balkonda şarj olacaksa ve ev içinde sandalyeyi kullanmayacaksanız çifti 500 liraya iki tane sulu akü takıp 2000 lira jel aküye verip bir yıl sonra çöp olacağına gerekirse 6 ayda bir sulu aküleri yenileyip 6 ay boyunca her gün bir şarjla 30 km yol yapma şansınız olacağına eminim.
Sonuçta eğer şarj aletiniz bozulursa ve akü dolduğu halde şarjı kesmezse jel aküler de şişer ve zehirli gaz salınımı yaparak ve sıvı sızıntısı yaparak sağlığı tehdit ederler. Sonuçta sulu akü ne kadar sağlığa zararlıysa jel akü de belli bir ortam sağlandığında aynı zararı verebilir.

Üst Alt