Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü sandalyeniz tek şarjla kaç kilometre yol gidiyor?

Halil

Üye
Konular
12
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar, sıfır akülü sandalyelerin hemen hepsinin broşürlerinde tek şarjla 40 – 45 K.M gittiği yazıyor. Ben 15 yıldır akülü sandalye kullanıyorum ve tek şarjla max 10 K.M yol ancak yapabiliyorum.
Benim merak ettiğim şu benim kullandığım sandalyeler hep 2. el sandalyelerdi tek şarjla gidilebilen K.M deki bu fark acaba benim araçların 2. el olmasından mı kaynaklanıyor yoksa bu 40 -45 K.M hikâyemi. :)
Sıfır akülü sandalye kullananlar tek şarjla kaç K.M gittiklerini buraya yazarsa bu merakımda giderilmiş olur. :):):)

Hikaye o Halil arkadaş bana sıfır geldi araç ilk denemde bile 20 km yi geçmiyor gittiğim yerde tekrar doldurup öyle geldim evime...gerçi benim akü dandik bişey ama yinede işimi görüyor. ne olursa olsun şarj cihazınızı yanınızdan eksik etmeyin geçtiğiniz yerlerde mutlaka elektrik bulursunuz tuhaf bi durum ama öle işte aslında şarj dinamolu bi araç şart saygılar...

Merhaba Durakoğlu, senin sandalyenin marka ve modeli nedir yazarmısın lütfen.

Bu 40-45 km işi hakketen benim kafamı kurcalıyor. az bir mesafe değil ben akülüleri yeni alsam bile max 10 km ancak gidiyor 3-5 ay sonra 7-8 k.m ye düşüyor. bunun sebebini sandalyenin eski oluşuna bağlıyorum. sıfır arabalarda da aynı durum varmı onu merak adiyorum Durakoğlu'nun verdiği bilgi aydınlatıcı. diğer arkadaşlarda arabalarının yaş / marka / modellerini ve kaç k.m gittiklerini yazarlarsa herkeste bilgilenmiş olur. sevgiler.

benim akülü sandalyenin aküleri küçük 25amper falan ama 12km falan gidiyo rampada çıktığım halde sandelyem belmo 3 ay oldu alalı
zaten katoloğunda 20km gider yazıyo devamlı düzde kullansam gider galiba

Meyra nın eski bi modeli ama aküleri ilk aldığım zamanlarda 17km kullanıyorum..Zamanla bu süre düşüyor (Meyranın 15 yıl önce üretmiş olduğu bir sandalyeymiş ancak ben 2000 yılında kullanmaya başladım ve ilk el)

mac 72 Meyra'nın bu modelinimi kullanıyorsun?

Evet Halil bu modeli yanlız benimki yandan kumandalı değil bir tabla var ve kumanda ortada..

Bu arada efe can senin belmo'nun kataloğunda kaç k.m gider yazıyordu?

Benim asıl merak ettiğim katolog da yazanla gerçeği aynımı bunu çözmek.:)

Anladım mac aynı arabayı kullanıyormuşuz. Modeli eski olmasına rağmen tank gibidir ben dağ bayır geziyorum yinede tık demiyor namussuz.:)

katologda 20km yazıyordu hatırladığım kadarı ile
aküler tamamen bitene kadar hiç denemedim ama tahminen 10-15 km gider
tabi şarj mesafesi kullanılan yolun eğimine ve kullanan kişinin ağırlığına göre değişir
katalogda yazan km düz bir yolda makul bir ağırlıkla ve kaliteli bir akü ile ölçülür

Kataloğunda 20 yazıyor, ben de 3 yıldır kullanıyorum,düzenli olarak hergün şarz ediyoruz,maksimum 10 km gidiyor,ilk aldığımda da en fazla bu kadar gidiyordu..Daha fazla mesafe giden akülü sandalye kullanan var mı arkadaşlar ben de merak ediyorum..?

Evet tank gibi olduğunu ben test ettim onayladım valla sandalyeyle birlikte 50 cm yüksekten yan olarak düştüm ne sandalyeye bişey oldu nede bana..:D (Allaha şükür)

:D nasil oldu o is biz biraz sakariz galiba genel olarak engelliler biraz sakariz ne dersiniz olmadik yerde duseriz ... bende gecen gun benim kulusturle az kalsin yuvarlaniyordum kucuk bir seye takildim beni gezmeye cikaran bayan arkadan yitiyordu :)) neyse ucuz atlattim kazayi :))

Benimki benim sakarlığımdan değil teknik arızadan dolayı oldu..:) Akü kaynaklı bi problem oldu evimizin önündeki bana ait rampadan iniyordum kontrolden çıktı sandalye ve hoopp hızlı iniş sonra yana uçuş..:)

Benimkide aynı bu akülü sandelyeden meyra marka ama 30,40 km yaptıgım çok oldu tabi aküler yeni olursa..

Halil arkadaş benim aracın markası aynen şöyle yazıyor (MARKA:FOSHAN DONGFANG MEDICAL EQUIPMENT MANUFACTORY LTD.) MODELİ : FS110A-44 ithalatcı firma ise Zimer organizasyon. yalnız akü duyulmamış bir akü ünyen gibi bir adı var. arac aşagıdaki linkte bakabilirsiniz

http://img525.imageshack.us/img525/403/aklararw0.jpg

Benimkide aynı bu akülü sandelyeden meyra marka ama 30,40 km yaptıgım çok oldu tabi aküler yeni olursa..

NÜKTE, aynı aracı kullanıyoruz sanırım. ama ben yeni akü alsam bile max 10 k.m yi gecemedim. sen hangi marka akü kullanıyorsun? aküler kaç amper? ve kaç k.g sın?:) bunlarıda yazarmısın lütfen.

halil yeni akü ile 10km den fazla gitmesi gerek ama normal sulu aküyle deyil kuru veya jel akü ile
yinede gitmiyosa araçta bi sorun vardır eğer tekerlek göbekleri veya başka biyerler motorun tekerleği döndermesini zorlaştırıyorsa fazla elektrik harcar ve akü çabuk biter

Arkadaşlar ben yaklaşık 9 yıldır sulu akü kullanıyorum ve dediğim gibi aküler yeniyken 17 km yapıyorum bu 17 km de sağ tekerde frenler sıktığı halde yapıyor. Kullandığım aküler 12 V ve 60 A olan bir çift akü..

mac72 demekki sen kuru veya jel akü kullansan ve firenlerin sıkmasa rahat 35km yaparsın.

Bilmiyorum efe can kuru veya jel aküyü hiç kullanmadım. Frenin sıkmasına gelince amcam bu aracın yedek parçası yok, bozulduğu yere kadar kullan dediği için hala o şekil kullanıyorum .
Amcam buarada hakerman da teknik servisten bi arkadaş..:)
35 km yapmaz yapamaz gibime geliyo doğasına aykırı..:)

Bende kuru akü kullanıyorum 65 A frenler v.s aklıma geldi hepsini kontrol ettim hiç bir anarmallik yok yinede 10 k.m geçmiyor.

mac fren sıkma sorunu bir şekilde çözülür. tam olarak nasıl sıkıyor anlatırmısın belki yardımımız olur.

Halil sandalyeyle ilk hareket ettiği zaman hani kapılar yağsız kaldığı zaman gacır gucur gibi sesler gelir ya öyle sesler geliyor , bazen arada sağa sola dönüşlerde aynı tekerden çıt sesi geliyor , en fazla da rampa aşağıya inerken sıkıyo bırakıyo sıkıyo bırakıyo.. yanlış hatırlamıyorsam teknik servisteki amcam kömürü bitmiş gibi birşey demişti ve meyranın stoklarında artık bu köürlerin kalmadığını çünkü sandalyenin 15 senelik bi sandalye olduğu gibi birşeyler söylemişti..
Buarada sıkan teker sağ teker yani manuel frenin olduğu teker..

benim ilk arabamda sizinkiler gibi ortapedia arkadan direksiyonlu idi gerçektende tank gibiydi köyde gitmediğim yer kalmamıştı sonra direksiyonu arza yaptı yedek parça olmadığı için düzen aldıramadık ve o zamanlar değiştirdim.. hala unutamadım onu mübarek jip gibiydi

Ben olsam tekeri söktürür baktırırdım bir şekilde kömür uydurulabilir.

Aslına bakarsan babam sanayici olduğu için kesinlikle yapacağından emin ama ya bozulursa korkusu var yinede o yüzden sökmüyor..:)

benim akülü'nün markası belmo ilk aldığımda tek şarjla 25 km gidiyor yazıyordu kullanma klavuzunda 3 yıldır kullanıyorum şimdi anca 6-7 km gidiyor zaten bu arabaların aküsünün ömrü 1 yılmış her yıl yenilemek lazımmış...

kardeş ben 55kg ve mutlu akü kullanıyorum 72 amper

kaç km gittiği akünün amperine ve kalitesine bağlı birde gittiğin yolun iyiliğine :)

Üst Alt