Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü araçla stadyumda maç izleyemeyecek miyiz!?

furkankuzu

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Öncelikle herkese selamlar, benim sorum stadlarda maç izlemiş veya bu konularda bilgisi olan arkadaşlarıma. Hayatımda ilk kez bugün maç izlemek amacıyla bu işler acaba nasıl oluyor diye araştırma yaptım ve kulüplerin engelli taraftarlarına belirli bir sayıda kontenjan açtığını öğrendim Galatasaray için bu sayı 260. Galatasaray'ın resmi sitesindeki formu doldurup gönderdim.
Şimdi buraya kadar herhangi bir sorun yok eğer 'şanslı' azınlık arasına girebilirsem ki hiç sanmıyorum maçı izlerim. Benim merak ettiğim konu biletli izleyici olarak gidersem nasıl bir sorunla karşılaşacağım. Stadı aradığımda görevli şu soruyu sordum: "Ücretli biletli izleyici olarak stada gelsem tribünde akülü araçla izleyebileceğim bir ortam var mı?" Görevli de cevap olarak: "Hayır o şekilde maç izlemek için uygun bir ortam yok ki bizler de bu sebepten dolayı engelli tribünü oluşturuyoruz." dedi. Bunun üzerine ikinci sorum şu oldu: "Peki ücretli biletli izleyici olarak stada girip engellilere ayrılan tribün bölümünde maç izleyebilir miyim? Bu soruma da görevli: "Hayır sadece satın aldığınız bilete ait tribünde maç izleyebilirsiniz." şeklinde cevap verdi.
Siz değerli arkadaşlarıma sorum şudur 'Şanslı' 260 kişi arasına giremeyen engelli arkadaşlara stadlarda maç izlemek haram mı? Bunun başka bir çözümü var mı?
Cevaplarınızı bekliyorum saygılarımla..

Furkan kardeşim engellilerin maça girme durumu şu şekilde, ilk önce taraftarı olduğun takımın pasolig kartını alıyorsun, her külbün engelliler için belli bir kontenjanı var ve bu stadlarda engellinin akülü veya tekerlekli sandalyeyle rahat bir biçimde girip çıkabilecekleri bölüm var, maç biletleri satışa cıkınca ağır engelliyseniz refakatcınızın pasolig kartı olacak, engelli kimliğin veya rapor fotokopisi ile bir yakının bilet satış gişesine gidip hem kayıt yaptırıyor hemde pasolig kartlarına ücretsiz yüklüyor, bundan sonra her seferinde bilet gişesine bir kişi sizin adınıza pasoliginizle bilet yükletebilir, ağır engelliysen takımın pasolig kartı olan herhangi yanınızda refakatcı götürebilirsiniz, değilsen yalnız gidiyorsunuz, burda tek şart ilk defa kayıt yaptırıyorsunuz ondan sonra pasolig kartınızla devamlı bilet gişesinden yükleme yaptırıyorsunuz, engelliler bölümüne girip çıkmak için çok uygun ve kolay iyi seyirler.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Ancak benim merakım daha çok kontenjan dışında alınacak biletler için.

Üst Alt