Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Akülü araba almak için 18 yaşımda Olmam gerekiyormuş!?

Mustafa41

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Tekerlikli sandalye şarjlı alabilmek için 18 yaşımı doldurmam gerektiğimi Söylediler...
8 doktora muayne olduktan sonra heyete girdim.
Heyet başkanın 18 yaşımı doldurmamı ve H sınıfı ehliyet almamı söylediler..
Böyle bir konun var mı?

Akülü tekerlekli sandalye ile, ehliyetin ya da raporun ne alakası var?
Bir karışıklık olsa gerek...

Sorunuzu "Özel Donanımlı Otomobiller, H Sınıfı Ehliyet Hakkında Bilgi - Soru/Cevap" forumuna yazmanızdan hareketle, eğer hastaneye gittiğinizde de "özel donanımlı araç almak istiyorum" felan dediyseniz, onlar da akülü tekerlekli sandalye değil, özel donanımlı otomobil için rapor istediğinizi sanmışlardır.
Akülü tekerlekli sandalye için hiç bir sürücü belgenizin olması gerekmiyor.
Eğer kastınız, sosyal güvencenizle bir akülü sandalye almaksa, o zaman, hastaneye gidip, "sosyal güvencem aracılığıyla, akülü tekerlekli sandalye almak istiyorum" diye müracaat etmelisiniz.

Dilekçeği akülü tekerlikli sandelye için müracet ettik...
18 yaşını doldurman gerek dediler ve H sınıfı ehliyet almamı söylediler..Heyet başkanı kanun var dedi.. Böyle bir kanun varsa metnini yollarsanız sevinirim....

Valla hiç duymadım Mustafacım.
Hayatımda ilk kez "akülü sandalyeye ehliyet gerek" denildiğini duydum.

ya mustafa senin yanlişin var abi.bu ne şaçmalik mantik dişi

burasının türkiye olduğunu unuttunuz galiba burda her şey olur aynı muameleye bende kalmıştım :D heyet direkt olarak bu akülü aparatı tekerlekli sandalyeniin neresine monte edeceksin saatte kaç kilometre yapıyor bu araç ve daha fazlasını sormuşlardı :lol: adamlara akülü tekerlekli sandalyeyi bir türlü tarif edemedik en sonunda kızıp şu anda hastane koridorunda bi spastik özürlü arkadaşda var demiştim. gidip gördüler ondan sonra ikna oldular. Bu olaylar bakırköy devlet hastanesinde oldu tabii. ha bide psikoloji raporu istediler o doktor da 2. kattaydı ve asansör yoktu:

Bende aldım ama ehliyet sormadılar, yaşım problem olmadı, yönetmelikler değişmediyse ......

Mustafa belli ki eşsiz bir karışıklığa dahil olmuşsun.. Bence iletişim sorunu yaşanmış bu olayda aksini düşenemiyorum.

Üst Alt