Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AKP'ye karşı engelliler yarın İstanbul'da eylemde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konular
18
Reaksiyonlar
1
AKP Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut’un “Biz engellileri adam yerine koyduk adam ettik” açıklamasına karşı yarın eylem var.
CHP İstanbul İl Başkanlığı engellilerle birlikte yarın saat 11:00’de Galatasaray Lisesi önünde kitlesel basın açıklaması yapacak.

eyleme lafım yok amenna ama niye partisiz eylem bal gibi olur niye illa siyesetci olacak biz engelliler tek kendimiz eylem yapamayacak kadar acizmiyiz adamın dediğine kızıyoz peki bizi de kullanana niye lafımız yok eğer eylem sadece engellilerin millet vekiline karşı tepki eylemi olsa canı gönülden desteklerim ama işin içine parti girerse kusura kalma ama millet vekili haklı konuma geliyor biri bizi adam yerine koyduğunu söylüyor diğeride burdan nemalanma derdine düşüp bizi kullanıyor ne farkı var söylermisiniz ve de burdan şu çıkıyor demekki tek başına hakkımızı savunamyacağımız kendimi kendimiz adam yerine koymadığımız ortaya çıkıyo ayıptır

Chp ne yapmış ki engelliler hakkında?
Hemen fırsatçılık, gidin sizde kendinizi kullandırtın Chp menfaatlerine...
İzmir'de belediye bunların elinde, 2010 yılını ocak ayında engelli yılı ilan edip, şubat ayında otobüs binişlerine sınırlandırma getirmişlerdi.
Kaldırımları gelin görün, kamera şakası gibi...
Eyleme, tepkiye evet, ama başka partiye malzeme olarak değil...

biz engellileri lütfen siyasete alet etmeyin

evet biz engellileri siyasete alet etmeyin niye kimin eğri kimin doğru olduğunu göremeyecek kadar duyamayacak kadar anlamayacak kadar aciz değiliz evet engelli olabiliriz tekerlekli sandalyede veya ortapedik ruhsal işitme tüm hepsi olabiliriz ama aklımız kafamız yerinde olmasda herkesin bir ailesi büyüğü vardır yol göstereni vardır kendimizi kullandırmayalım haklarımızı eylemlere karşı değilim haklarımız için eylemmi lazım sadece biz engelliler katılalım o eyleme yok a parti b parti c parti eyleme sokmayalım kim bize karşı yapılması gerekeni yaptı sandıkta ona oy verelim kimsenin a ya b ye c ye oy ver demesine aldırşa gerek yok lütfen kendimizide kullandırmayalım siyasetçi yaptığı içraatlarla vardır vede güzel icraatları varsa tekrar seçilir yoksa gider

engellileri siyasete alet etmeyin diyen arkadaşlar aynı şeyi 2010 referandumu sırasında da söylemişlermiydi acaba?

turan yılmaz;
o kadar yürek varsa sizde ankarada chp mhp akp katmadan bu adama karşı eylem yapın gelmezsem ne olayım:):) yazmak için yazmayın sacma sağpan yorumlar adam eylem yapıyo sana yada ceme zorlayan yok giden gider gitmeyen gitmez

Jem;
Syın modum:) sen akp başkanlıkları için sohbetin genel odasında oy toplarken millete oy kullandırırken engellileri kullanıyosun ama kı orda yani genelde gezi eylemi ile ilgili yorumlar yapıldı yada sohbet edilıyo diye arkadaşlarımız atıldı

lafımı çok güzel çarpıtmışsın tebrik ederim peki savunduğunuz chp niye herşeyi kullanıyor söylermisin yeterki siyaset yapacak malzeme olsun ben sadece biz engellilerin katılacağı eyleme varım gelmezsen ne olayım ama işin içine parti girerse eylemin rengi yönü değişiyo anlatabildimmi

laf çarpıtmasıyla ne alakası var parti kullanmadan bu adama birlik olun eylem yağın aciz olmayın diyorum sen demeişsin yukarda bunu yapamıycak kadar acizmisiniz kullandıttırıyosun diye):):)

Sakatlar neden polita yapmayacak ? AKP ya da CHP'li değilim. Ancak CHP AKP'nin hatalarının üstüne giderek daha doğru muhalefet yapmaya başladı. Korku o yüzden.

AKP yi savunan arkadaşlar nasıl bir vicdan sahibi anlamak mümkün değil ! Engellileri adam yerine koyduk lafını nasıl gururlarına yediriyorlar ? Bari disipline felan sevkedilip göstermelik bir ceza alması için uğraşın.

ben bu tepki ve eylemde sadece engelli dernekleri olmalı diye düşünüyorum evet tepki verelim protesto edelim ama yanımızda hiç bir partiden hiç bir yetliki ve yandaş olmasın aksi taktirde eylem ve tepkinin rengi değişir tama gayet iyi niyetle chp destek veriyor olabilir ama akp de şu zihniyet yer değiştirmiyor işte bu işin içinde de chp var derler bence partiden kimse olmasa daha iyii

bu sözü başka bir partiden vekil söylemiş olsaydı engelliler aylarca yıllarca konuşurlardı ama söz konusu akp olunca milyonlarca engelliden tepki yok facede engelli gruplarının sayısı oldukça fazla ama inan tek tek gezdim bu vekilin söylediği söze cvp yazan tepki veren engelli sayısı inanılır gibi değil nerdeyse tepki veren yok bunlar içlerine sindirebiliyorsa mesele yok ama yarın bir gün başka bir konuda engelli arkadaşlar destek beklerseler bizde siz gidin o desteği sizi adamdan sayan insandan sayan vekilden isteyin deriz

turan yılmaz;

Arkadaşım CHP'nin görevi zaten bunları kullanmak değil mi? CHP iktidar değil, muhalefet partisi. ne bekliyorsun? Engelliler için yasa çıkarmalarını mı? Bu mümkün değil maalesef çünkü yasayı iktidar partisi çıkarabilir. Muhaelefet partisinin görevi ise, iktidar partisinin yanlışlarını vatandaşa göstermek. Yani bu yanlışların üzerine gitmek halkın yanında olmak. Muhalefet partisini muhalefet yapmakla suçlayan bir zihniyete ne desen boş.

bunlar "adam yerine koyduk" lafını gurularına yedirir chp nin yaptığı eylemi sindiricek kadar yürekli değiller

Ben "tanıdığım arkadaşlarımdan" "kendim için" birşey istedim, her fırsatta bunu pişirme artık kardelen.
Ben bunu yaptığım için köpek gibi pişmanım, oldu mu?
Belki inanmayacaksın ama bende insanım ve hata yapabiliyorum, elim dilim tutulsaydı istemeseydim, tövbeler olsun.
Şimdi bunu kullanarak her fırsatta çıkardığınız gezi kavgalarına bahaneye çevirme artık, bir yerde bırak(ın)

Fırsatçı bir partinin engellileri kullanmamasını konuşmak başka, senin konuyu benim yaptığım hataya döndürüp tekrar tekrar getirmen başka.
Hiç kimse haksız yere yasaklanmadı odada,
Benim yaptığım da yasak gerektirsin ve senin söyleyeceğin tarihlerde bende 24 saat girmeyim ve bitir şu saçmalığını artık.
Her siyasi konuyuda bana bağlamazsın o zaman, sen sağ ben selamet.

cem bunun neresi sacçamalakı söylermisin chp böyle bi eylemö düzenliyo diyo kendınızı yırtıyosıunuz sızde dğüznleyin kardeşim mhp de düzenlesin önemli olan miting eylem deyil bu aptallıkları görmeniz ok. adam adam yerinde koydum diyo onu eleştyirmiyosun tutmuş burda chp eylem yapmış neymiö kullanıyomuş sen chp siz eylem yapda kullandıttırma yeteki bu aptallıkları görün artık yada kabul edin.

sna gelince ever pişamnsın çünki kimse ses çıkarmıytodu ben ses çıkardım diye pişman oldun madem genbelde yasak sa sende yapamazsın

bunun hatayla ilgilisi yok çok iyi bilerek yaptın ordakı çoğu kişi sonradan oy verdikten sonra farketti AKP ye oy verdiğini

Engellerin kendi özgür iradesi yokmu.Neden illa bir partiyle eyleme gidiliyorki.Neden bizi kullanmalarına izin veriyoruz.Chp bizler için naptıki biz onlarla eyleme gidiyoruz.Biraz mantıklı davranalım bence.Eylem yapılacaksa engelliler sadece engelliler yapsın.Arada parti yada partiler olmasın.

Zaten partinin anketiydi, sonradan farketme ne alaka? Sanki kandırdım :D Okuma yazma bilmezsin hadi tamam, neyse konu bu değil.
Kendimi yırtmıyorum merak etme, hele chp için yırtacağım mümkün değil kusura bakma, yazmak yırtınmak demek değildir, izin verirsen eğer biz de yazabilelim?
Ben burada yazan kişiye bağırıp çağırmıyorsam, sende bana bağıramazsın.
İstediğin partiyi destekle, tarafı ol, kimseyi ilgilendirmez, benim de tarafı olduğum parti kimseyi ilgilendirmez.
Bireysel tartışma, olayı tartışalım sadece, İZNİNLE?

tabi buyrun:D konumuz chp nin eylemi yada mhp nin eylemi değil hepimize yapılan terbiyesizliğe başkaldırmamız:)bu eylem antalyada mhp yapsa emin ol bulunurdum beni ilgilendiren kısmı mhp olan tarafı değil bu adama bu terbiyesizliğine haddini bildirmek olurdu beraber olarak:)

bende bunu diyorum yapılan yanlışlar yapılmasını istediğin yasa kanunlar bizim için kendi haklarımızı kendimiz aslında söke söke alırız sesimizi duyururuz ve hakaret eden millet vekilinden de özür dilettiririz dediği lafın bedelinide ödettiririz evet ama eylem yapayım derkende başka partiye kendimi kullandırdığımız zaman ne eylemin ne özürün ne hak hukukun farkı kalmaz ve MANŞET FİLAN PARTİ ENGELLİLERLE EYLEM YAPTI CİDDİYEDE ALINMAZ FAZLA ama SADECE ENGELLİLER OLURSA TÜM SİYASİLER ŞUNU SÖYLEMEZMİ ENGELLİLER BİR ÖZÜR BEKLİYO 2 HAKLARININ YENİDEN DÜZENLENMESİNİ VE EKSİKLERİN GİDERİLMESİNİ İSTİYO TÜM HAKLARDA EŞİTLİK İSTİYO DER anlatabildimmi biz bir olduktan sonra tüm hakkımızı siyasal yollardan çözeriz ama parti peşine takılıp gidersek arpa boyu yol alamayız BUDA ACI GERÇEK

Acetes;

kimse gidipde parti parti gezip bizim yanımızda bulunun da adama haddini bildireliim dememiştir eminim o adamlar bazı kişilerin görmek istemediklerini görüp yanımızda oldukları içinn mi raddedicez orda chp olur mardinde engelliler partisiz olur Antalyada mhp yanımızda olur sorun bu değil sorun yukarda da dediğimiz gibi birlik olup hadlerini bildirmek

Birlik olup haddini bildirmeye kimse karşı değil zaten sadece başka bir partinin bizleri kullanması beni rahatsız eden

Acetes;
Pekala ozaman içerisinde parti olmayan, sadece engellilerin düzenlemiş olduğu organizasyonlardan bahsedermisin? Ben görmedim şimdiye kadar. Eğer CHP olmasaydı, bu rezalette unutulup gidecekti. CHP engellilerin yanında olduğu için mi bukadar tepkilisiniz? Tamam ozaman buyur sen yap bir organizasyon.

turan yılmaz;
Aynı şeyi sanada sorayım ozaman. parti harici organizasyonlardan bahseder misin? Bu konuyla ilgili başka ne gibi eylemler var engellilerden?

Kendi adıma, İzmir içinde olan "partisiz" eylemleri biliyorum/katıldım
Mavi kapak toplanmaması, otobüs kartlarına kısıtlama, engelli merkezinin zamları gibi.
Hiç biri parti ile alakalı değil, basın ilgi gösterdi gazete ve yerel kanallara çıktık.
İlla birilerinin güdümüne gerek yok, ister iktidarı, ister muhalefeti, ister bir kurumu vs eleştir, tepki koy, rakip partinin "el atmasına" ihtiyacımız yok.

eee burda zaten chp olsun diyende yok engelliler yapsın onda birlik olalım :) bizim derdimizde illa chp ile yola çıkalım demedikki:)ama allah razı olsun allah işlerini güclerini rast getirsin haklarını yememk lazım kişiler ön ayak oluyolar bizi düşünerek:):)

en azından siz ve sizin gibiler gibi ona buna veya hükümete yağdanlık yapmadın şerefi ile bişeler yapan siyasi partiler ve insanlar bu ülkede allahtan ....

Jem;
ihyiyaç yok ama yandaşlık veya yağdanlığada ihtiyaç yok

Jem;

kelime oyunu yapmayalım şimdi. bu eylem herhangi bir engelli eylemi değil. iktidar partisi milletvekilinin engellileri aşağılaması ile ilgili bir durum. bu konuda herhangi bir eyleminiz oldumu? mesela seni hiç tanımam etmem. ama yazdıklarından çıkardığım sonuç, öldürseler yine akp milletvekilini protesto edemezsin sen. burda chp li belediyeye karşı yaptıklarınla hikaye anlatma. o yaptıklarını engelliler içinmi yaptın yoksa karşı tarafta chp olduğu içinmi?

Hikaye demi, işinize gelmedimi hikaye...
Lütfen "konuyu" tartışırken, kişisel saldırmayalım.
Kimse, diğer kişiye hakaret etmesin, ben size etmiyorsam, sizde bana etmeyin?

Eylemlerin 2si belediyeye, birisi hükümete, hükümete olanda hiç te geri kalmadım,
Basının önünde, en ön sıradaydım:

bence bu eylemde engellilerin sesi degil de CHP propagandasi ön plana cikicak gibi duruyo.......provakatorlere dikkat edin cop ve gaz tadarsiniz...

bende neden hiç bir parti olmasın dememin sebebi bu zaten eylem yapacaksak sadece engelliler olacak hiç bir parti uzantısı yandaşı şunu bunu olmayacakki yükses tondan sesimiz duyulsun

jop gaz tatmak için chp li olmaya gerek yok akp nin hatasını görüp meydanda sesinin çıkması yeter koyun olup susarsan jop gaz yemezsin

turan yılmaz;

soruma cevap alamadım hala. kimse engelliler kendi yapmasın partiler organizasyon yapsın demiyor. pekala varmı partilerin yaptığı haricinde engellilerin kendi yaptıkları bir organizasyon? ne yani bu terbiyesizlik böylece unutulup gitsin mi sırf chp var işin içinde diye? varsa daha iyi bir fikrin buyur. sen yap bir organizasyon

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt