Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AK Parti İl Başkanı, Engelli Adaya Kızıp Toplantıyı Terk Etti

Biz engelli diyoruz adam diyor ki Ak Parti,Adalet Kalkınma Partisi.

Bırakın bunları da sen iş verebilecek misin?Normal insanlarla ben eşit olacak mıyım?Kaldırımları düzeltebilecek misin?Rampa yapabilecek misin?Tekerlikli sandalyeyi verebilecek misin?İlaç verebilecek misin?Korumayı sağlayabilecek misin?İnsanların kafalarında engelli/özürlü ayrımını silebilecek misin?İnsanların bana öküz öküz bakmasını değiştirebilecek misin?Sen engellisin senden olmaz lafını sildirebilecek misin?Vergi indirimi,ücret gibi değişikliklerde benim hakkımı arayabilecek misin?
Bana bunlarla gelin!Bu nedir yahu?Adam utanmasa benim altımda sandalyeyi alacak yada ilaçımı kesecek siz diyorsunuz ki Akp yok Ak parti bırakın arkadaşım boş muhabbeti!Şafak pavey bile beni savunamıyor iken ben daha ne diyeyim

yasin akp den milletvekili olmaya ne var:eek:indir parmagi, kaldir parmagi:pbakan gecinenlerin saglam insan modeli olduklarinin tatmin araci olursunuz, garip zavalli aglayan:ponlarda kucuk tanri gibi sisnirler engelliye is verip:p zaten bilgi degilde tatmin araci olcak secilirse:eek:

bir insan anca bu kadar aleni bir başka birini, hem de yol arkadaşı olacağını açıklayan birini sabote edilir.ben bu olayda o zatın partinin üst yönetimindekilerine yaranabilmek için heycanlı bi garibanı kullandığını düşünüyorum.saçma sapan tüzükler,prosedürler için bir insan onurunu,kalbini kırmak tam bir vicdansızlıktır,bencilliktir.olur heycana yenik düşülür dil alışkanlığı hatalı da söylenir ayıbı örtmek erdemlikken bir telefuz farklılığı için ölümcül hata yapmış gibi tavır alıp mahcup etmek ne.o şahsiyet partinin ismi için harcadığı o çabayı biraz bizim insani değerlerimiz (parti muhafazakar parti ya) için harcasa daha makbule geçer.

Vekil 1 kez uyarmasına rağmen aday aynı hatayı tekrar yapınca vekilde tepkisinigösterdi , buraya kadar normal , ama bir vekilin bunu en azından engelli bir vatandaşa yapmaması lazım . Vekil biraz egoist biri tavırları bunu gösteriyor .

akp ordaki davranışıyla ortaya fıtratını yani mayasını koymuş , tepkimiz doğal fakat şaşmak yersiz!
zira akp daha önce gerek basına da yansıyan engelli politikasındaki açmazlarıyla,
gerekse hal ve haraketleriyle bu insanliğa sığmaz engelliye ayrımcı
aşağılık bakış açısını defalarca sakınımsız sergiledi ki bu da onlardan biri, hepsi bu?

asıl şaşırılması gereken akp nin tüm engellilere geri zekalı, gereksiz idareten oyalama, mümkünse kullanma
ve ağzının payını vererek kenara atma politikasınına alet olanlarımızdır derim.
iyice despotlaştılar başımıza baş edilemez tiran kesildiler. ama hepimizi aynı kefeye koymasınlar sakın!

İşte bu sayfada yazılanlardan da örnek teşkil edeceği üzere, 2 kelime tartışmayı bile hakaretler ve küfürlerle geçirdiğimiz (niz) için siyasette engellilerden bir BİRLİKTELİK olmaz.

easi sağlık bakanı görme engelli kardeşimize ne demişti,gözlerin görmüyor sana iş vermişiz daha ne istiyon diye hakaret etmişti,unutmadık.akp bırakın engellilere sahip çıkmayı olan haklarımızıda elimizden aldı....

ohalde sosyal politikalar bakanı boş atıp tutmayacak biz engellilere şöyle yardımcı oluyoruz böyle yardımcıoluyoruzdiye

merhaba arkadaşlar ben ankarada ikamet ediyorum emekliyim 1,000tl maşalıyorum ve üniversitede bir çocuğum okuyor dolayısıile yetmiyor kısaca %67 engelliyim iş ihtiyacımvar hem yaş hem ilk öğretim mezunuyum buyüzden iş bulamıyorum birileri işkonusunda yardımcı olabilirse çok sevinirim saygılar

Bugun telefonuma mesaj geldi, mersinde doktorun biri akp adayı olacakmış oy istiyor . Ben İstanbuldayım ömrümde Mersine gitmedim bu nasıl seçim kampanyası anlamadım.Milletin içinden mi cebindenmi cıkaçak bu adaylar anlamadım :)

hiçbir partiye guvenmıyorum engellı arkadaşlar toplanıp kendi partısını kursa turkıye demokrasısı bır adım ılerı gıder partının adı vaatlerı bızı baglamaz asıl yapmadıkları bızı baglar

promete kardeşim.kusura bakma ama senin mesajına çok güldüm,diyelim engelliler parti kurdu,ve iktidar oldu,sen sanıyormusunki herşey düzelecek demokrasıi gelecek:) bu seferde bizi onlar sömürecek,burda önemli olan parti meselesi degil,öenmli olan insan meselesi,kalite meselesi, bu halk bu millet bu kadar saf oldugu sürece bu ülkede mutlu olmak çok zor,çok kişi çevremde mutsuz ama bakıyorum ülkeyi yönetenler yinede rekor oylarla bu düzene devam ediyor,bügün ve yarın iktidarda olanlar kendine göre kanun yapıyor.olan yine bu gariban halka oluyor,bütcede açıkmı var,iki dakikalık iş,koyuyor sana vergi istersen ödeme,sonuç olarak bu sistemi bizler yaşatıyoruz,almanyada fransada,hollandada,ve buna benzer ülkelerde böyle yapamzsın işte,orda kanunlar vardır ve kanunlar kişiye göre uygulanmaz.halka göre uygulanır,orda mahkemelerde başbakanda birdir normal sıradan vatandaşta birdir,biizm bu seviyelere gelecegimize ben ihtimal vermiyorum yada biz göremeyiz diye düşünüyorum,onun için engelli başbakanımızda olsa bizde degişen bir durum olmaz yani:)

güldüm dedigim içinde lütfen bir hakaret olarak algılamayın,sadece çok masum bir dille ifade etmişsiniz,ve buna inanmışsınız...

ne kızıcam kı dogru dıyon ama hazırlıklı olmak gerek eger hıtler gıbı bır dıktatorun elıne duşersek ilk once sakatlar fırınlara gıder arkadaşım senın anlattıkların sıyaset avrupanın turkıyeden aşagı kalır yanı yoktur avrupada demokrat başbakanı varmıkı orada yaşam sevıyesı yuksekdıye demokrası varmıkı bu arada bende guldum sende yedın partı kuralım dıye

sevgili kardeşim boşuna nefes tüketiyorsun sen sanıyormusunkidemokrasiyok diye yırtınanlara yalansöylüyorlar dünyanın neresinde görülmüş bi hatsiz çıkıkıp televizyonlara meclis kürsüsüne cumhur başkanına recepdiye hitap edecek adamımillet götürürbe alın işte size özgürlük demokrasi bundan iyi özgürlükmü olur

Jem

Katılıyorum sayın moderatörüm, eğer aday adayı engelli olmasaydı zaten İl Başkanı iki defa uyarmazdı, aday adaylığını doğrudan iptal ederdi. Bu kadar basit bir uyarıyı iki kerede algılayamayan birisi de vekillik yapmasın zaten.

O partinin il başkanı Engelli azarlayarak Şov yapmaya çalışmıştır Partili büyüklerine yalakalık yapacağını sanan il başkanı Engellilere ne gözle baktıklarını gözler önüne sermiştir.

bu da mı Montaj?

Müzmin muhaliflik yine tavan yapmış :)

Atlas okyanusuna meteor düşse Tayyip neden stratosfer tabakasına file taktırmamış denecek.

Suriyede 300,000 insanı katleden ve 1 milyona yakın insanı da sakat bırakan bir diktatörü ziyarete gidip kanlı elini sıkan CHP engelli milletvekili Şafak Pavey hakkında nedense müzmin muhaliflerden tek hecelik itiraz duyulmaz.

Ama bugün var yarın yok kıytırık bir parti başkanının fevri densizliğini adeta mal bulmuş mağribi gibi şehvetle kucaklayanlar ne hikmetse basit bir nahoşluk örneğini eveleyip geveleyip bir ülke halkının ve pek tabii engellilerin de yüzde ellisini oluşturan bir siyasi iradeye bel altı vuruş malzemesine çevirirler.

Oysa herkes çok ama çok açık aleni biliyor ki Cumhuriyet tarihinde engellilere yetersiz de olsa belli birtakım haklar veren ve düzenlemeler getiren planlı programlı yegane siyasi irade yine malum iktidarın iradesidir.

Mesele sevip sevmemek değil, mesele kronik muhalifliğin ne denli ilkesiz, tutarsız ve adaletten mahrum baktığını fark edememektir.

Ak Parti iktidara gelene kadar engellinin istihdam edilebilme hakkı yoktu, diğer tüm indirimler ücretsiz ulaşım vb..tüm hakları da yine bu iktidar getirdi. Düne kadar engelli raporu alayım mı almayayım mı diye kara kara düşünen engelliler, artık gönül rahatlığıyla raporlarını alıyorlar. Çünkü biliyorlar ki eğer çalışabilir raporu alırlarsa devletin kapıları onlara açık, eğer çalışamaz rapor alırlarsa devletin kasası onlar için açık, eleştirmeden önce engelli raporu alan engellileri geçmişte ne gibi sıkıntılar ve negatif ayrımcılığın bugün ise ne gibi hakların ve pozitif ayrımcılığın beklediğinin analizi adam akıllı yapılmalı.

[FONT=helvetica]Sütten çıktığında bütün kaşıklar aktır,[/FONT]
[FONT=helvetica]mühim olan içinden çıktığın sütü ak bırakmaktır...[/FONT]

Kanun devleti değil ADALET devleti istiyoruz
şimdiki hükümet te hangisi var,bence kanun devleti var.
oysa ki olması gereken ADALET devleti.
İnsanlar bi devlet yetkilisini eleştirmeye korkar oldu.
Evet bende korkuyorum,ama ben buna ADALET demem.

sitedeki bazı kıt zihniyetler tutturmuşlar devlet bakım parası ve engelli maaşı bağladı diye
la bakım parası veya engelli maaşı alanların yarısından fazlası yıllardır aldığı hak ettiği bu yardımları faiziyle beraber devlete borçlu
devlet verdiği hakkı bide faiziyle geri istiyor.
2008 yılında çıkan reform yasa ile emekli maaşlarının eridiği ortada hergünde erimeye devam ediyor
2013 yılında yasa çıkardılar endüşük malulen emekli maaşı 971 tl diye,bugün endüşük malulen emekli maaşı 470 tl alan var.
"YARGI,elektrik kayıp kaçak bedelini vatandaştan alamazsın" dedi
hükümet Yargı Kararını hiçe sayıp vatandaşa ödetmeye devam ediyor
Türkiye'nin dış borcu olmuş 850 milyar tl (850 katrilyon)
Emekliye %2 zam yapılmış oysaki;
Yılbaşından bu yana Dolar % 15 değer kazanmış bu demektir ki TL %15 Değer kaybetti
Bu demektir ki;alım gücümüz %15 düştü

ee şimdi AK mı KARAmı:)

Adamlar birbirini çekemiyor ,Bülent Arınç ve Melih gökçek e demediğini bırakmadı.Gerisini siz düşünün.Engellileri adam yerine koyan zihniyet ,bir gün bakarsın engelliler için cözüm sürecide başlatır aman oylar bölünmesin oy oyy oyyy benim güzel memleketim.

enes75

Arkadaşım biz eski günleri de hatırlıyoruz, Allaha şükür balık hafızalı değiliz. Ben 2000 yılından beri sıkıntı çekiyorum, 2006 yılında özel sektörde işe girebilmek için engelli raporu aldım, aldığıma pişman olmuştum o dönemde çünkü engelli raporu almak devlet memuru olmayı engelliyordu. Devletin bir kanunun vardı görevine engel olabilecek vücut sakatlığı veya hastalığı ile engelli olmamak diye, bu maddeyi hangi iktidar kaldırdı sana sorarım, hadi bu önemli değil diyorsan ekpss sınavını kim getirdi, düne kadar engelli raporu ile atanamam diyenler şimdi bir yüzde kırk engelim olsa da kolay yoldan memur olsam diyorlar. Ayrıca Ak Parti den önce engelliler kamuda sadece tuvalet temizletme evrak taşıtma gibi görevlerde çalıştırılırdı, engelli mühendis, engelli veteriner hekim (bak hekim dikkatini çekerim) ve tüm diğer mesleklere engelli atamaları hangi iktidarın döneminde istihdam edildi? Geçmiş iktidarlar engelliye evde otursun üç ayda bir 30 Tl yeter gözüyle bakarken, Ak Parti 3 ayda 30 TL lik maaşı yüzde kaç artırdı bir de bundan bahset, ayrıca çalışabilir olan mesleği olan engellilerin neredeyse hepsini mesleğine uygun devlet kadrolarına kim atadı bir de bundan bahset. Geçmiş iktidarların döneminde de engelliler meslek sahibiydi ama kimse adam yerine koymamıştı, Ak Partili bir vekil engelliyi adam yerine koyduk dedi, kıyamet koptu, sanki adam yalan mı söyledi evet engelliyi adam yerine koydular, çünkü daha öncekiler adam değil kedi köpek kadar değer vermedi engellilere. Eleştirmek kolay ama başta dediğim gibi Allahıma şükür balık hafızalı değilim.

yav ne fark eder ha akp ha akparti sonuçda aynı kapıya yani türkiyenin partisi adalet ve kalkınma partisine çıkmıyor mu
akp=akparti=adalet ve kalkınma partisi
işte bu kadar basit
yaa akp ayrı parti akparti ayrı partimi ikiside aynı anlamda
bu arada il başkanı burada ayıp etti bırak engelli milletvekili adayı istediğini desin ha akp ha akparti ne fark var
bu arada bu 7 haziran seçimleri hangi parti iktidara gelirse gelsin ister akparti ister herhangi parti yeterki engelliyede hizmet etsin
hepinize hayırlı akşamlar

ağzına sağlık enes kardeş,söylediklerinin hepsine katılıyorum...

ekonomist kardeş,tamda bir akp li ağzıyla konuşup palavralarını başkasına anlat,145 tl engelli maaşını bile bir bahaneyle kesip faiziyle geri isteyen,yatalak hastanın bez parasını bile ödemeyen akp yi savunmayı bırak.sitemizi bir dolaş senden başka savunan kaç kişi var bir gör derim.hakettiği halde emekli olamayan süründürülen yüzlerce arkadaşın yazılarını oku derim.

Arkadaşlar çeşitli yorumlara bakıyorum da söylenecek fazla birşey bulamıyorum
Lütfen biraz senli benli olmuyalım engelliler yaşama maal olmuş insanlar particilik oyunlarına gelmeyelim hepimiz devletin koruması altındayız bizleri Allah seçti insanları sınamayın diye o kadar çok taklitçiler varki onlar Allah dan korksun siz daha düşünmüyecek misiniz diye kuran ın Maide süresinde geçer

Milletvekili adayı AKPARTİ değilde AKEPE diyor. AKEPE Arapça da şeytanın yattığı yer demektir İl başkanıda onun için kızdı.

Üst Alt