Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Ağır özürlü kişilerin otomobil alması için devlet yardımcı oluyor mu? [Soru]

filiz23

Yeni Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
sevgili arkadaşlar, annem ağır özürlü özür oranı %90 çevremden aldığım bilgilere göre özürlüler için araba ve çeşitli ihtiyaçlarını gidermek adına yardım alma hakkı varmış.bu konuda hangi kuruma ne şekilde müracaat etmemiz gerekir.bilgisi olan arkadaşlardan ve yöneticilerimizden beni aydınlatmalarını rica ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

mehmet bey

mehmet bey annem adına evde bakım maaşı alıyorum.ancak annem babamdan dolayı ssklı olduğu için 2022 maaşı alamıyor.gerçi ssklı olupta bu maaşı alan çok sayıda insan var hatta bir tanıdığım ssklı olduğu halde 2022 maaşı için aldığı raporda ssklı yazmıyor ve hem evde bakım hemde 2022 maaşını alıyor. benim bahsettiğim konu şu devlet otomobil almak isteyen ancak maddi durumu yetersiz özürlülere yarısı geri ödemesiz yardım veriyormuş.buna yardım alma hakkı deniyormuş.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

böyle bir yardım söz konusu degil kim söylemişse yanlış bilgilendirmiş sizi.

otomobil alırken bazı vergilerden muaf tutuyor devlet engellileri buda otomobili piyasa fiatlarından daha ucuz hale getiriyor engelliler için bunun haricinde bu konuda engellilere tanınan bir avantaj yok!!

Üst Alt