Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

AFO'ya benzer, daha kolay kullanımlı bir aparat bilen var mı?

ahmetdemir

Üye
Konular
15
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar ben afo kullanıyorum,yazın sıcakta çekilmez oluyor , takdir edersinizki teknoloji çok gelişti böyle kaba hantal bir yürüme cihazı gelişmiş olmalı Sizden ricam eğer afo'ya benzer daha rahat daha kullanışlı bir aparat bilen yada kullanan varsa buraya yazarsa memnun olurum resimli olursa daha güzel olur .....

BENDE AFO KULLANIYORUM FAKAT BENİM Kİ KABA VE HANTAL DEĞİL VE SICAKTA VE SOĞUKTA RAHATSIZ ETMİYOR.. SENİN Kİ ÖZEL YAPIM MI YOKSA İTHAL AFO MU?

arkadaşım biz afo yapıyoruz yalnız afonun bin bir çeşiti var ara görüşelim yardımcı olmaya çalışırım nehir ortopedi numan harmantepe 0537 527 65 47

kk201.gif

ithal afolar sizi rahat tutacaktır

ithal afo

protezci ben zaten ithal afo kullanıyorum daha değişik bir ürün arıyorum, daha rahat daha esnek daha konforlu ama hala bulamadım .bunun cırt cırtları çok çabuk deforme oluyor. bakalım bulabilecekmiyim ...

Ahmet şunlara bakmanı tavsiye ederim, bunları Türkiye'de nasıl bulabilirsin bilmiyorum ama ben bu ürünlere benzer bir şey kullanıyorum (İst. Acıbadem Hastenesi'nde vermişlerdi kaza sonrası) ve çok memnunum. Kendine iyi bak arkadaşım.

http://www.posey.com/poseystore/ProductInfo.aspx?productid=6416
http://www.posey.com/poseystore/ProductInfo.aspx?productid=6111
http://www.posey.com/poseystore/ProductInfo.aspx?productid=6416
http://www.posey.com/poseystore/ProductInfo.aspx?productid=6415

teşekkür

mahir çok teşekkürler ama aradığım böyle aparatta değil çünkü bunları ayakkabı ile giyimek imkansız ve bileği de kavramaz sanki, ilgine çok teşekkürler

mx25.jpg

Ayak bileğini 90 derecede tutan polipropilenden imal edilmiş ayakkabıyla giyilebilen ortezdir. Sağı ve solu mevcuttur.
bu işini görürümü

teşekkürler

Selçuk bak bu işime yarayabilir nasıl inceleyebilirim herhangi bir site yada link varmı sana zahmet bana özel mesaj at yada buraya yaz ilgine çok teşekkürler..

arkadasım senin isteğin tarzda bir afoyu karbon afoda sağlayabilirsin..normal ithal afolar gibi değildir topuk vuruşundan sonra seni ittirerek daha az enerji sarf ediyorsun... yürümen daha doğal oluyor biraz pahalı ama 850 ytl civarında olaması lazım benim aldığım yerin tlf nunu vereyim istersen 0224 2730533 ben aldım cok menmunum afo sanki kendisi yürütüyor...iyi günlar

EFE ORTOPEDİ İSTANBUL

SEVGİLİ AHMET DEMİR KARDEŞİM
ŞAYET Kİ DÜSÜNDÜĞÜN VE KULLANMAK İSTEDİĞİN CİHAZ GÖNDERMİŞ OLDUN LİNKTEKİYSE FİYATI 900 YTL.DÜSÜNÜRSEN GÖRÜSELİM.

EFE ORTOPEDİ İSTANBUL

SEVGİLİ AHMET DEMİR.SİZİN İÇİN ARAŞTIRMASINI YAPTIM ÇİFTİ 1350+KDV YE GELİYOR.SAYGILARIMLA

Merhaba ahmet bey..
Gecirdiğim omurilik ameliyatı sonrası sol ayak bileğim felç kaldı (düşük ayak )yani kendi uydurduğum cok basit aparatın resimleri:
afolr6.jpg

afoayakkabyl4.jpg

Belki cok basit ilkel ama piyasadaki bir cok aparattan kullanışlı spor ayakkabının içine giyiliyo tabi ayakkabının 2 numara buyuk olması lazım,ben 12 senedir kullanıyorum ayağı 80 derece tutuyo burkulmayı önlüyo,dengeli yurumemi sağlıyo,ayak ucu takılmıyo ve en önemlisi metal gart gurt sesi yok:D Maliyeti 1 y.t.L teknik malzeme listesi aşağıdaki resim gibidir ilgilenenler için:
malzemeba9.jpg

gurur : çok teşekkür ediyorum en güzelini sen yapmışsın harika çok beğendim yalnız ayakkabının içine doğru içlik gibi gitmiyor sanırım ozaman parmakların yaptığı zıplatma özelliğide olmaz haliyle, ama yakından görmek denemek lazım ben oradaki malzemeyi nasıl yaptın tam olarak nasıl kullanılıyor anlamadım ,bantlar falan görüyorum .
ilgine çok teşekkür ediyorum saygılar.

silikon afo

düşük ayaklar için eğer kasılma yoksa ölçüne göre silikon afo yaptırabilirsin daha esnek ve kullanışlı bilgi için info@ormedortopedi.com a başvurabilirsin

Düşük ayak rahatsızlığından dolayı afo kullandığınızı yazmışsınız Ahmet bey birde düşük ayak operasyonları var bir takım cerrahi müdahaleler ile bu sorun ortadan kalkabiliyo bu konuda hiç araştırma yaptınızmı?Benimde düşük ayak sorunum vardı uzun bir dönem afo kullandım 2005 yılında geçirdiğim bir operasyonla bu sorun ortadan kalktı kalktı derken dört dörtlük olmuyo tabiki sadece ayağınızın 90 derecede kalması sağlanıyo.

Nuran hanım amerikan has. bir dr bahsetmişti ama bana çokta cazip gelmedi.ottobock un walk on diye bir afosu var çok güzel , rahat çokta kullanışlı. Afo kullanan arkadaşlara tavsiye ederim temin edeceklere bayii telefonun verebilirim.ilginize teşekkürler.

ahmet bey merhaba.
Nette gezerken tesaduf sizin forumdaki başlığı gördum ve sırf buna cevap verebilmek için uye oldum.Gecirdiğin bir ameliyat sonrası sol ayak bileğimde duşuk ayak oluştu(bilek felci),ilk zamanlar ortapedi ortapedi dolaştım bu afo konusunda ,ayakkabıya takılan yaylı sistemi denedim 1 haftada bozuldu sonrada yine ayakkabıya takılan iki tarafından demirli dizaltından baglanan afoyu da denedim surtmeden dolayı yaralar oluştu,ve sonra kendim yaptığım bu ilkel aparatı kullanıyorum yaklaşık 13 seneden beri gayet memnunum ama buda cözüm değil , dikkat cekmek istediğim konu şuydu aslında,bu işlerle uğraşanların emeğine sağlık sözum onlara değil yanlış anlaşılmasın, afo da geriyiz abi neden binlerce dolar verelim dışardan bir afo almak için ,sizede teşekkur ediyorum ahmet bey bu konuyu actığınız için ,forumda fizyoterapist arkadaşlar da var onlarada teşekkurler bizlere cok emekleri gecti sağolsunlar.
Saygılar...

Şimdi gelelim afomatiğin yapına, öncelikle bu aparatın kullanılacağı spor ayakkabı bir veya iki numara büyük olmalı (benim ayakkabı 2 numara buuk 46 :D)ayakkabının içi ortapedik ve rahat olmalı ayakkabı tabanı ne cok kalın nede ince olmalı :
Resimde görülduğü gibi bir adet kalın yapraklı dergi veya kataloğumuzun yaprak aralarını tutkalla birbirine yapıştırıyoruz,daha sonra resimdeki gibi bukup şekillendiriyoruz, ayak yapımıza göre boyutlarını ayarladıktan sonra plastik koli bantıyla üç dört kat sıralı şekilde sarıyoruz bir yandanda şekillendiriyoruz her aşamada daha sonra resimde görüldüğü gibi 1 adet vatka süngerini afo muzun üst iç kısmına yerleştiriyoruz ve ustune tek kat koli bantıyla sarıyoruz(buradaki süngerin amaçı ayağın arka kısmına gelen baskıyı azalmak) daha sonra en ust kısmını eczanelerde satılan, bez flaster bantla tek kat sarıyoruz(sarış şekli aşağıdan yukarı doğru tur atacak şekilde tekrar aşağıya gelecek ve fazlalık makaz yardımıyla kesilecektir, bu işlem sıralı şekilde devam edilecek tum ust düzey kaplana kadar) son katın bez flaster bantla sarılmasının amacı ayak terlemesini azaltmak ve ayda bir olarak kullanımdan dolayı,kirlenen yuzeyin rahatca söküp değiştirilmesidir.Daha sonra resimde olduğu gibi ust kısmı iki yandan da deliyoruz buradaki amaç ayakkabı bağını oradan gecirerek ayağı doksan derecede tutmaktır.Evet afo matiğimiz kullanıma hazırdır maliyeti 1 Y.T.L
kolay gelsin denemekte fayda var.

arkadaşlar hepinize geçmiş olsun. size yeni bi ürün söylicem adı walkaide . bi tür fonksiyonel elektrik stilumasyon cihazı. küçük konforlu bant şeklinde bi cihaz dizin hemen altında bacağa takılıyo ve giysi altından kullanılabiliyor. hasta istediği ayakkabıyıda giyebiliyor. tek kötü yanı fiyatı 5000 euro yada dolar tam emin değilim ama çalışan ve memursanız kurum tamamını ödüyormuş

merhaba aksesmedikal rumuzlu arkadaşım: önerin için teşekkurler
Duşuk ayağı olan hasatalarda zamanla kas atrofisine bağlı ayakta incelme olur, bende var mesela normal tens aletiyle akım verdiğim halde bile bileğim bükülmüyo ama bu durumda yeni olan arkadaşlar için faydalı olur sanırım cunku onlarda kas atrofisi gelişmeden faydasını görur sanırım.

Gurur çok ama çok teşekkür ediyorum bulduğunuz kendi icadınız afo gayet güzel, tahmin ediyorum çokta kullanışlıdır ilgine çok teşekkür ediyorum saygılar.

ahmetdemir arkadasım slm eyer zamet olmassa bana bu afo hakkında biraz bilgi ve nasıl alcamı söyleyebilirmisin şimdiden saol

WalkOn® Lower Leg Orthosis

For a dynamic heel strike

003670669-1.jpeg
The WalkOn® lower leg orthosis is made of carbon, a material that provides excellent stability at minimal weight. The heel and forefoot zones are flexible, allowing for a dynamic and physiological gait.
In addition, the WalkOn® offers a calf pad made of ComfortT material that can be cut to length for optimal comfort.

IndicationsWeak dorsiflextion, peroneal palsy
003670669-2.jpeg
WalkOn® lower leg orthosis made of carbon, incl. calf pad
003670669-3.jpeg
Calf Pad made of ComfortT

"Bu afo düşükayak sorunu olan yani bilek ve ayak parmaklarında sorun olan hastalar için üretilmiş oldukça hafif ergonomik çok sağlam ve esnek bir ürün, fiberden yapılmış olup ayakkabı içine giyilebilen 36-39, 39-42, 42-45 numara seçenekleri olan alman firmasının ürünüdür,tanesi yaklaşık 800 euro dur, ssk bir kısmını karşlıyor, çiftinde 300 ile 350 civarında bir kısmını ssk karşılıyor dr raporun olursa .
Benim gözlemlerime göre diğer afolardan farkı diz kapağına yakın yere kadar uzanmasından kaynaklanan yapısından dolayı bilek ve dizde oluşacak dezanformasyonu enaza indirgiyor ve daha dik durmayı sağlıyor baldır altında bağlanmadığı için baldırda yığılmayı önlüyor.
fiyatını sorun etmezseniz kesinlikle tavsiye ederim

nasıl alacağınıza gelince otto bock un İstanbul da temsilcilikleri var size satış noktalarına yönlendiriyorlar. mesela nişantaşında satış noktası var isterseniz size tel. yazabilirim ".

saol arkadasım eyer numarasını verirssen cok iyi olur bu karbon afo hakkında bilgi varmı arkadasım benim bileyimin saol kısmıkalkmıyor sence ben hangi afoyu kullanmam lazım

arkadaşalr bnada yardımcı olun bnde bunu yapmak istiyorum afo ayağımı yara yapıypr afo kırılıyor bna ayrdımcı olun lütfen.bu arada ameliyat demişsiniz bnim kaza ile değil kırılan bi yerlerimde yok ama felçden sonra düşük ayak oldu sinir uçları zarar görmüş bnde ameliyatla çözüm olurmu?

Otto bock un dayn ankle ı var , sol da düşük ayak var 11 yıldır kullanıyorum kullanıma gore 6 ayda bır yada senede bır kırılıyor yenıden alıyorum. Ama hafıf ve rahat bılgılerınıze..

Üst Alt