Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Açıklanan kadro sayıları nedir? Ne anlamı var? Nasıl Yapılır?

Loris

Aktif Üye
Konular
168
Reaksiyonlar
0
Açıklanan kadro sayıları nedir? Ne anlamı var? Nasıl Yapılır? (27.08.2014 OSYM'DEN)

2014/2 EKPSS/Kura ile Engelli Memur Yerleştirme Tercih Robotu

daha önce sınava girmediğim için soruyorum. Arkadaşlar bu site nedir? Nasıl çalışır? Şimdi ben izmirde yaşıyorum. Puanım 73,5. Lise mezunu olduğum için hizmetli kadrosuna tabiyim.Yalnız yukardaki sitede yazılanları pek anlamadım. Bana bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

[SIZE=5]Arkadaşlar osym tercihi aşağıdaki siteden 27.08.2014 tarihinde yapılacak.[/SIZE]

[SIZE=4]https://ais.osym.gov.tr/[/SIZE]

Son düzenleme:
73,6 puanla hizmetli olarak tercih yapman en mantıklısı eğer herhangi bir sertifika veya düz liseden farklı bir öğrenim durumun yoksa

öncelikle hayırlı olsun , inş gönlüne göre olur ama umudunu kırmadan şunu söleyim puanın çok düşük ,eğer ekstra sertifikan vs yoksa yani düz memurluk düşünüyorsan işin çok zor, hele ilk atamada zaten unut 2. yada olursa 3. atamaya sakla kendini , programın nasıl çalıştığına gelindiğinde ise sol tarafta kutucuklar var , oraya gereken açıklamayı tıkla. yani lise mezunuysan ; ortaöğretimi tıkla ve sorgulat de, ve sağ taraftan çıkan listedekileri tercih edebileceksin anlamına geliyor.dediğim gibi hizmetli bile zor ama şansını dene yinede belli olmaz

bilgisayarı ileri düzey biliyorum. Hertürlü elektronik aksamdan anlarım. Ama çekirdekten yetiştim. Kendi çabamla. Zamanında 3 ayrı bilgisayar kursuna gittim. Lisede okul birincisi oldum. Ama sertifikaya gelince elimde photoshop sertifikası var derecem 100. 14-15 yaşlarında son gittiğim bilgisayar kursunun sertifikasını almadım. :(

bilgisayar sertifikası ve bu puanla inşallah atanırsın kısmet diyelim.

arkadaşlar şimdi tercihleri yapacaz ama nasıl? Diyelim ben 2001'i seçip izmiri yazacam. Ama bunu nereye yazacam. OSYM'nin sitesine mi yoksa nereye? Osym bürosuna mı verecem?

73,5 puanla İzmir yazmanın hiç bir mantığı yok diye düşünüyorum. Ama tercihleri ÖSYM nin sitesinden yapacaksınız.

85,59 puanla 1812. Siradayım il ayırt etmicem atanır mıyım ?

Tercihler ÖSYM'bin sitesinde yarin yapilacak. Alpingo puanin güzelmiş umarim atanirsin.

1428 ortaöğretim kadrosu var
Bunun 921 tanesi 2001 koduyla Herhangi bir ortaöğretim kurumundan mezun olmak şartını sunuyor
Kalan 507 tanede Teknisyen, imam hatip, müezzin v.b kadrolardır.
Şöyle bir mantıkla gidersek;
Sen 1812. sıradasın İlk 1812 de olanlardan kaç tanesi tercih yapmayacak?
İlk 1812 den kaç tanesi Teknisyen, imam hatip, müezzin v.b?
1812 den sonra kaç tane Teknisyen, imam hatip, müezzin v.b Var?
Teknisyen, imam hatip, müezzin v.b kadroların ne kadarı boş kalacak?
Bu değişkenlerin azlığı veya çokluğ sizin atanma şansınızı etkileyecektir.

Benim öngörüm ise Sizin 2. Tercihlerde daha fazla şansınızın olduğu yönündedir. İnşallah gönlünüze göre olur.

Üst Alt