Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

Abilify tablet kullanımının yan etkileri..?

hanife35

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
2
6 aydır psikoz tanısı aldim 30 mg abilify kullanıyorum ama abilify bana çok şiddetli baş ağrısı baş dönmesi gibi yan etkiler yaptı doktoruma soyledim ama bunu başka nörolojik hastaliklarıma bağlı olabileceğini söyledi ( subakut enfarkt gecirdim) daha sonra ağrılara katlanamadim abilify 15 mg almaya basladim bas ağrılarım azaldı ama bu sefer de akatizi ve uyku sorunlarim başladı doktoruma söylesem ilacı artık değiştirir mi ya da yan etkileri azaltan bir ilaç verir mi acaba bilgisi olan var mı

Evet ilacınızı degistirir

Çünkü her insanın bünyesi bir değildir.siz şoyle yapın kullandığınız ilacın yan etkilerini kendinizle karşılaştırınız.o zaman siz bile anlayabilirsiiz

Evet ben kullandığınız ilacın yan etkilerini okuduğumda orada bile mevcut basdonmesi

Doktorlar yan etkiler için ayrı bir ilaç yazabiliyor. Doktor bilir.

Her ilaç herkeste farklı yan etki yapıyor. Bende psikoz hastasıyım. Bende de halsizlik ve isteksizlik oluyor aynı grip gibi. 10 ay oldu. Geçmediği için doktor bu ilacı değiştirecek.

Doktor vücut ilaca alışsın tolere etsin diye belli bir süre bekliyor. Yan etki şikayetlerin olsa bile.

Ben de aynı ilacı kullanıyorum, başlarda şiddetli bir akatizi yapıyor ama genelde bu ilacın yan etkilerini azaltmak için Akineton ile birlikte yazılıyor.

@hanife35, Ruhsal rahatsızlıklarda en büyük sorun uygun ilacı ve dozu bulmak.
Aynı yaşta, cinsiyette çoğu şeyi aynı olan hastlarda bile aynı ilaç çok farklı etkiler gösterebiliyor.
İlk başlarda biraz yan etki olması normal ama 6 ay geçtiği halde yan etkiler hala ağır seviyedeyse doktorunuza söyleyin ya yan etki için ilaç versin yada ilacınızı değiştirsin.

bana ilk önce akineton denendi yan etkiler için
şimdi ise ek olarak dideral de kullanıyorum

@Ahmet T, Yan etkiler için en sık kullanılan ilaçlar bu iki ilaç oluyor genelde.
Ama baş ağrısı denmiş baş ağrısı için bu ilaçların fayda sağlıyacağını zannetmiyorum.

benim beynim uyuşuyor kullandığım iilaçlara bağlı

@kara duman,
Baş ağrım son zamanlarda durdu ben dideral kullanıyorum zaten ama son zamanlarda da akatizi ortaya çıktı

Üst Alt