Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

94 sigorta başlangıcım, 4000 gün primim var. Nasıl emekli olayım?

Serkan bey;
Burada alacağınız rapor oranı emeklilik sürenizi değiştirir 3 derece ve 2 derece arasında emeklilik süreleri farklılık gösterir..
ilk sigortalı olduğunuz tarihten itibaren
%40- %59 arası raporla 3. dereceden sakatlık indirimi elde ederseniz, 17 yıl sigortalılık süresi ve 3920 gün primle emekliliği hak edersiniz.
%60 -%79 arasında raporla 2. derecededen sakatlık indirimi elde ederseniz, 16 yıl 4 ay sigortalılık süresi ve 3760 gün primle emekliliği hak edersiniz..

Ilker bey sağol bende zaten öyle biliyorum...bana oturan boğada öyle söyledi...ama yukarıda faruk arkadaşımızın yazdığına karşılık sordum...

faruk arkadaşına aldırma ,vergi indirimini al ,seneye emeklisin.

Alıcam....dostum...inşallah....şu ameliyatlarımızı olur kurtuluruzda burdan yazışmaya devam ederiz...senden cevap geldi diye sevindim...sağol....

Geç yazdım kusura bakma,ama ayğım kırık olması nedeniyile bazen ağırı yapıyor ve bende ,ilaç içiyorum onlarda bende uyku yapıyor.

anladım...anladım...olsun önemli değil....bende bu gün izinliyim evdeydim...neyse bende dışarı çıkıcam biraz...olmazsa akşam müsait olursak görüşürüz....

Serkan bu haberi iyi oku:
Kentte yayın yapan ART Radyo’da haber sunan ve program yapan Tülay Güçlü, dün saat 13.00 sıralarında öğle haberlerini sunarken aniden fenalaştı. Radyoda çalışan arkadaşları yayının durduğunu fark edince odaya girdiklerinde Güçlü’yü baygın halde buldu. Hemen çağrılan ambulansla Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne götürülen genç kız, yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Güçlü’nün aort damarının yırtılması sonucu öldüğü anlaşıldı.

Hürriyetten alıntı.

Evt okudum bu olya dün olmuş galiba her yerde haberi var...işte bende bundan çok korkuyorum..aniden olabiliyor diye...kapaklar falan nispeten idare ediyor insanı ama bu damar çok tehlikeli...insan haberi okurken çok tuhaf oluyor...çok gençmiş birde değilmi allah rahmet eylesin ne diyelim...işte bu hastalık böyle sinsi ilerlediği için kimse aort damarı genişlemesi olduğunu bilmiyor...anlıyormusun..bana doktorum demiştiki şuan dışarda böyle bir sorunu olduğunu bilmeden yaşayan binlerce insan var diye...işte bu tip olaylardan bahsediyordu yani...

bu konuyla alakalı bir başlık yazdım,orada bu konuyla ilgli bilgileri yazarmısın

Gördüm gördüm...

S&s dışardan az önce eve geldim dediğin haberim okudum çok şaştım yaaa.peki sen okuyunca ne oldun ne alemdesin...yada son kararın nedir...

Benim zaten karar vermeme gerek yok,ben komple revizyona giriyorum.;););)

Yani kaporta boya diyosun...yok kaporta boya olmadı komple motor yaptırıcam diyorsun...

Doğru söylüyorum ben 20yıl önce olduğumda bana doktorda öyle dedi en azından sen derdini öğrendin kalbi sıfırladın dedi...tabiii bunlarıda görücekmişim....birde kardeşim şu kararı aldım enson dün akşam çok düşündüm....önümüzdeki bayramdan sonra rapor işlerime başlıyorum bana dua et...nedeni seninde dediğin gibi belki bu sorun bana biraz artı sağlar...birde ameliyat sonrası istiharet dönemi koşmak zor diye buna karar verdim....sen hallettin nasıl olsa rahatsın...ben bu akşam yine bir yere iftara davetliyim geç gelicem gelince bakıcam varsan yazarım yoksada yarın çalışıyorum şirketten görüşürüz....

S&s nasılsın dün sana yazıcaktım belki müsait değilsindir dedim...şimdi benim yine bir sorum var...sana ve oturan boğaya biliyorsunuz malum bayram sonrası rapor olayına başlıyacam...şimdi benim iş yerinden alıcağım yazıyı ve ona ilave edeceğim 3 adet fotograf+nüfus cüzdan örnğini biliyorum.doğrumu? Ancak oturan boğanın açtığı vergi nidirim belgesi almak için dilekçe örneği ve evraklarda bir ek var... Diyorki

EKLERİ
1) İşyerinde Çalıştığına Dair
a-) İşveren Tarafından Verilen Yazı
b-) İşçi ve Sigorta Giriş Bildirgesi veya Son Dört Aylık Bordro
2) Nüfus Cüzdan Fotokopisi
3) 3 Adet Fotoğraf
4) Bakmakla yükümlü Olduğunu Bildirir Yazı veya Sağlık Karnesi Fotokopisi
5) …………Gün ve …………Sayılı……………………………………….
Hastanesinden Alınan Sağlık Kurulu Raporu Aslı

şimdi bu dilekçe hangisi oluyor altta eklerde filanca hastaneden alınmış sağlık raporu falan diyor tam anlamadım...üsttede işçi stopaj falan diyor...kusura bakmayında hangi dilekçeden bahsettiğimi anlamışsınızdır...peki bu dilekçe nedir yani yardımcı olurmusunuz.....

Sana bu dilekçenin Word formatında kısayol.
Ben bu dilekçeyle müracat ettim,onu iş yerine götür onlar doldurmaya yardımcı olurlar (aslında insan kaynaklarında aynı dilekçe var olması gerekiyor ve onların doldurması lazım).
http://www.ivdb.gov.tr/pratik/oranlar/sakatlikbasvuri.doc

bunu doldurmak daha kolay.

Yaa anladım işte bende bunu alt kısmındaki ekleri denilen yerden bahsediyorum...sen dışardan kendinmi rapor aldın buna ekledin...yada bunu defterdarlığa böylece verip daha sonra onların gönderdiği hastaneden alınan raporu anlar bunamı ekliyor nasıl bir şey...oturan boğanın bana yolladığı ve iş yerinden bu yazıyı alıp bununla defterdarlığa gidiceksin dediği evrak başka...tamam buda var ama o evrakta var bahsettiğim yerde...işte ben bunu diyorum burda çok farklı doldurulması gereken alanlar var...üzerinde

s&s ben diyorumki o zaman benim iki tane evrakla işim var doğrumu...1tanesi iş yerinden alacağım belge...diğeride senin bu kolay dediğin belge..öylemi? çünkü senin kolay dediğin belgenin altındaki ekler kısmında iş yerinden alınan çalıştığına dair belge diyor...benim takıldığım ise o eklerdeki filanca gün filanca sayılı hastaneden alınmış dediği rapor....yani ben onu anlamadım...bu konun ilk sayfalarında oturan boğanın bana iş yerinden alıcaksın dediği belgeyi görebilirsin ben onunla birlikte bu senin yolladığın belgeyimi doldurucam(yada iş yerine doldurtucam)çünkü orada bağlı olduğu mal müdürlüğü falan diyor....anlıyormusun benim sorum bu...

Yaa arkadaşlar beni duyuyorsanız allah rızası için bir cevap yazın yaaa.benmi aptalım yoksa anlamadımmı...çıldırıcam....ben benim almam gereken 2 evrakmı var....size söylüyorum...bir müslüman baştan şu işi bana detaylı bir anlatsın...vergi indirimi için istenen evraklarda başka bir dilekçe var iş yerimden almam gereken başka...bu nedir bana bir anlatın...oturan boğa iş yerinden alman gereken evrak bu dedi eyvallah anladım...ama şimdi s&s(beni duyuyorsun)sen ben bu evrakla başvurdum dedin...evet bende o evrğı soruyorum onun altındaki ekler bölümünde rapor falan diyor nedir?anlamdım...yani ben hem başta söylediğim evrağı iş yerinden alıcam bu bahsettiğimiz s&s nin dediği evrağa ilişririp vericem öylemi? Peki o evraktaki ekler neyi kastediyor...yada ilk olarak oturan boğanın dediği evrağı sadece onu alıp defterdarlığamı gidicem....peki öyle yaparsak s&s nin dediği evrağı defterdarlıktamı dolduruyoruz...iyice kafam karıştı...bir yardım edin yaa...

Serkan ,neyi alayamadın bu kısa yolda sn.Oturan Boğa yazmış :http://www.engelliler.biz/forum/sak...si-almak-icin-dilekce-ornegi-ve-evraklar.html
Orada işyerinden alacan evrak diye yazıyor ya ,onu iş yerinden alacan (iş yeri ona kendi mührünü basacak).
ondan sonra sana Vergi indirimi için dilekçeyi dolduracan ve istenilen evrakları (iş yerinden alacan dilekçe,Nüfus Cüzdan Fotokopisi,3 Adet Fotoğraf,) ,sen bunları doldur Vergi dayressine git onlar seni önlendirecek .
Normalde Raporu onların verdiği Sevkle sen hastaneye gidip rapor alman gerekiyor.(ücret ödemeden)

1- yani şimdi ilk olarak bu gönderdiğin ekteki formu dolduracağız anladım.(peki bu formdaki işçi stopaj ve bağlı olduğu vergi daire vs kısmını iş veren dolduruyor anladım peki ektekiler kısmındaki filanca hastane filanca rapor dediği nedir? Ayrıca bu şimdiki ekteki dilekçe bana ilk gönderdiğinden farklı ondaki üst sayfa numarası 9 du bunda 6 hadi onu boşverdim ekteki rapor aslı dediği nedir...)
2- o zaman 1-2 gün önce oturan boğa ile yazışırken sende geçmiş yazışmamızda bakarsan görürsün belkide görmüşündür seninle o aralarda tanıştık zaten...şunu deyip duruyordu işverenden alman gereken bir kağıt var iş verenden alman gereken bir kağıt var..hatta ben ona demiştimki bizimkiler yok öyle bir kağıt diyor sonrada demiştimki şimdi anladılar...heeh işte o kağıt bu senin bana az önce gönderdiğin dilekçedeki ekler kısmında olan ''iş yerinde çalıştığına dair dilekçemi''eğer oysa ben sadece onu alıp gidicem sandım bugün sitede vaktim varken dilekçeleri karıştırırken senin bana az önce gönderdiğini gördüm(ama sayfa 09 olanı çünkü oturan boğa onu koymuştu)ve allah allah benim almam gereken başka bir şey varmış dedim....şimdi diyeceksinki senin insan kaynakları bilir...ulan onlar benden beter...hiç bir şey bilmiyorlar....birde sana çalıştığım işyerini söylesem dudağın uçuklar...dersinki böyle bir şirkette bunlar nasıl böyle şeyleri bilmez..yada bilmiyorum ayağına yatıyorlar...ama niye yatsınki onuda anlamış değilim...her neyse dediklerimi cevaplarsan sevinirim...

Birde bakmakla yükümlü olduğun kişler diyor benim eşim çalışmıyor bir oğlum bir kızım var onların sağlık karnelerinide dilekçeye ekliyorum galiba...öylemi...şimdide formlar çeşitlendi herhalde bunların hepsi aynı kapıya çıkıyor...ben bununla başvurdum dediğin dilekçe ile oturan boğanın açtığı konudaki dilekçe aynı belki ama ektekiler çok farklı ben hangisini kullanayım şimdide kesin canın hangisini isterse dersin:):)

(iş yerinden alacan dilekçe,Nüfus Cüzdan Fotokopisi,3 Adet Fotoğraf,),bunları al git vergi dayresine ,
*.doc formatındaki dilekçeden bir kaç nühsa al ,vergi dayresindeki memurlar seni yönlendirecek.
not:işlemler Vergi dayrelere göre değişebiliyor.

s&s geçenlerde sen karın aortundan bahsetmiştin ya..bende akşam işten geldiğimde evde eskiden çektirdiğim ekolara karın ultrasonlarına bakıyordum.2004te saframdaki ağrılar nedeniyle çektirdiğim karın ultrasonunda diyorki abdomina aortta yani karın aortunda hafif derecede genişleme...bu kafama takıldı...şimdi hem karın aortunu hemde kalp çıkış aortunu ayrı ayrı tomografi çektirmeyi düşünüyorum...sana tomografi çektirdiğim dediğim yeri aradım az önce bana dedilerki abi keşke geldiğinde söyleseydin damardan verdiğimiz 70cclik ilaçla bari tek seferde ikisinide çekerdik...bende dedimki nerden bileyim o zaman aklıma gelmedi şimdi bari hiç değilse meraktan çıkarım. zaten aslolan kalp çıkış noktasındaki için bu aralar çektirmem gerekiyor bari onuda çektireyim meraktan çıkarım...ikisinede ayrı para istiyorlar ama bilgin olsun...birde azönce surp pirgiç ermeni hastanesini aradım oradada çekiyorlarmış ama detayları yarın telde görüşücem kaç para söylemediler yarın söylerler bakalım ne diyecekler...sonuçta çektiricez....sen ne düşünüyorsun...yada çektirmem ayın 21de beni 20 yıl önce ameliyat eden profesörle randevum var ondan sonra çektiririm ama bu seferde yine belki oda damarın son halini görmek için benden güncel bir tomografi isteyebilir...bakalım yarın ne diyecekler....

2004'ten bu yana hepey bir zaman geçti bence acil olarak kontrol ettirsen iyi olur.
Tekrar geçmiş olsun.

Bu arada ayğım için bu gün hastaneye gittim 10 gün daha raporluyum.

Ve bugün bir arkadaşımla karşlaştım,vergi indiriminden emekliye çıkmış ,aldığı rapor (tansyon,kalp,ak ciğer vs. %68) ,ama arkadaşım o raporları alanakadar çok koşturdu.

Nasıl almış raporları..direk kendisimi gitmiş yoksa defterdarlığın sevk ettiği hastaneyemi gitmiş?

Keşke onunla görüşebilseydim en azından ona göre bir yol izlerdim....

Serkan kafanı detaylara takma,yukarıda yazdım sana :
(iş yerinden alacan dilekçe,Nüfus Cüzdan Fotokopisi,3 Adet Fotoğraf,),bunları al git vergi dayresine ,
*.doc formatındaki dilekçeden bir kaç nühsa al ,vergi dayresindeki memurlar seni yönlendirecek.
not:işlemler Vergi dayrelere göre değişebiliyor
.

bunları al git vergi dayresine.

not:ben müracat ederken meselaya *.doc formatındaki dilekçenin alt tarafında senin anlam veremedin yerler var ya ,onları bana sildirdiler yani dilekçeyi tekrar doldurdum,ama stopaj filan yazıyordu ya onlar iptal.
anlayacan sen yukardakileri al ve git.

Vergi Dayresine git onlar seni sevk edecek

Bu arada çalıştın şirketi merak etmeye başladım,özel mesaj gönderebilirsin

:):):)

www.harikasozler.net_-_in_kencesi.jpg

Ve: http://www.engelliler.biz/forum/sag...hangi-oranda-rapor-alabilir-4.html#post388638

sn.Oturan Boğa
mesaj alındı ;););)
Bundan sonra hiç bir kimseye yardımcı olmaya çalışmayacam,nede olsa bu site senin tekelinde.

Oturan boğa yada sen s&s yardım etmeyebilirsiniz..yani açık açık burdan rahatsız olduysanız söyleyin...bir daha soru sormayalım...hatta oturan boğa sana sesleniyorum üyeliğimi iptal edebilirsin...

Serkan yazdığım yazı sana karşı değil ,o kişi kendisini bilir ve özel mesajda e-mail adresini gönder oradan sana yardımcı olmaya ve arkadaşlımızı devam ettirmeliyiz.

Oturan Boğa nede rahatsız olduğunu anlamadım,ama yaptı şey hiç hoş değil.

Tam tamına 6 sayfalık bir konu başlığı içinde defalarca cevap verilmiş sen dahil oturanboğa dahil ama halaaa "anlamadım" muhabbeti var.. Eee bu çin işkencesi değilde nedir yani..:)

Merhaba Havva_vuu
zanedersem bu site engeliler sitesi,normal insanların değil ,gerekirse arkadaşlar yüz defa soracak biz bin defa cevap verecez.
not:burada sadece sorular sormuyor ,aynı zaman hastalık paylaşımı oldu,rahatsız olduysanız biraz daha kibar bir şekilde yazabilirdiniz ve biz özel mesajlarda yazışabilirdik.
bu arada bin küsür ziyaret olmuş sayfaya bu da demek başkaları da ilgileniyor,lütfen kırıcı olmadan ikaz edelim.
belki bizim arkadaş geç algılıyor veya biz düzgün anlatamıyoruz ,burası normal bir forum değil burası engeller formu.

Haa konu çok ilgi görüyor diyorsuun ee o kadar tıklandığına göre tabi haklısın.. O zaman ayneeen devam arkadaşım..:)

Üst Alt