Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

93'de sigortalı oldum, 4746 gün primim ve %40 vergi indirimim var. Emeklilik..?

Vergi indirimi hakkında olduğuna göre 16 Yıl sigortalılık süresi 3760 prim günü şartlarını tamamlamışsın.Başvurman halinde emekli olabilirsin.

istersen istediğin an başvurur emekli olabilirsin, sıkıldığınız bir günde emekliliğinizi isteyebilirsiniz.

Ayını beklemeye gerek var.Ancak soruda arkadaşımız giriş tarihini gün,ay,yıl olarak vermediğinden bu şekilde cevap vermek zorunda kaldık.

teşekkürler cvp için

özürdilerim tarih olarak 01 03 1993 yazıcaktaım giriş için sadece 1993 olarak belirtmişim bu durumda emekli oluyor isem hangi ayda olurum şuan maaşim 1025 ytl sigorta primleim genelde 1450 ytl üzerinden yatmiş mamaşim ne olur aynı yerde devam edebilirmiyim cooookkk teşekkür ederim.

16 Yıl sigortalılık süresini doldurduğunuz 01.03.2009'da emekliliği hak etmiş olacaksınız.
Maaşı bilemiyorum. Ama "tahmin et" dersen, tamamen işgüdüyle söylüyorum, 900-1000 lira arası maaş alırsın.

Emekli olduktan sonra Destek Primi ödeyerek çalışmaya devam edebilirsin.

teşekkür

sayın genel yayın müdürüm o kadar rahatlatdınki beni cok saol yani dediğin tarihte nereye başvuracam?

Emeklilik için işyerinizin bağlı olduğu sigorta müdürlüğüne başvuracaksınız

emeklilik yol takibi

iyi günler sayın genel yayın müdürüm dediğniz gibi 01 03 09 tarihinde emekli olucam tam gününde ssk ya müracaat ettiğimde bana nasıl bir durum cıkartacalar evrak verip iş yerinemi gönderecekler o günü işyerim calişiyormu calişmıyormu göstercek ne gibi evraklar verilecek bana teşekkürler kolay gelsin iiki varsınız.

tahsis talebi çeşidi

herkese günydın kolay gelsin emeklilik için sgk ye başvurdum bana evraklar verdiler doldurup getir dediler 16 yıl hizmetim 01 03 09 da tamamlanıyo evraklar içinde bir soru var yardımcı olursanız sevinirim tahsis talep ve beyan taahhüt belgesindeki 3. soru tahsis talep çeşidi şıklar.a)sürekli iş göremezlik b)malüllük ayliği c)yaşlılık aylıği ve yaşlılık toptan ödenmesi %40 raporluyum bu durumda hangisini yazmalıyım teşeşkkürler.

neden yaşlılık aylıği erken emeklilikten dolayı işgöremezlik ayliği olmuyomu?

Hayır, iş göremezlik, iş kazası sonucu oluşan iş gücü kaybına karşılık yapılan ödemedir.

işyerinden çıkış

sayın genel yayın yönetmenim öncelikle güzel cvplarınız içn cok teşeşkkür ediyorum 2 mart ta cıkış yapıp belgelerimi sgk ye teslim edicem cıkış tarihimi iş yeri calişiyomu calişmıyomu gösterecek ayrıca 2 mart ta teslim etmem evrakları mamş kaybına yol açarmı?iyi akşamlar.

Kayda değer bi kayıp olmaz. SGK her ayın 15'inde felan heralde emeklilik işlemlerini başlatıyordu. Siz 10 gün önce verseniz 10 gün bekler o kadar.

kolay gelsin sayın genel yayın yönetmenim işyeri beni evraklarımı ayın 4 nde dolduracak acaba son hangi dönemler dikkate alınıyo sitedeki bazı arkadaşların yazılarını okudum prim miktarları 2500 civarında yatmiş aldıkları 1200 ile 1400 arası maaş benim 2008 yılında yatan primlerim 1400 ile 1450 arası şu an 1025 alıyom maaş düşükmü olur?prim gün sayım 4800 olmuş

tazminat

iyi akşamlar kolay gelsin biz engellilerin en iyi site dostları benim herşey bugün muhasebecim tarafından dolduruldu ve yarın sgk ye emeklilik için başvuracağim tazminat ödemesini muhasebecimiz emekli olduğuna dair evrakların gelince verilir diyo cıkişim bugün yapıldı işlem doğrumu aksilik cıkarsa sonuç ne olur?

iyi akşamlar genel yayın yönetmenim 6 martta evrakları ssk ya verdim internet sitesinde evrak takibi bölmü var ordan sicil numaramı girerek verdiğim evrak tarih ve nosuyla cıktı giriş 06 03 09/64936 cıkış 10 03 09/0 olarak sonuç olarakta kontrol yazıyo bu ne demek anlamadım.

emekli oldum

selam güzel sitenin güzel dostları evet bugün internetten baktım ve emekli olmuşum ilk ödeme 21 04 2009 diyo ptt ye vermişler tahsis no belli maaşım 945 biriken 630 herkese teşeşkkür ediyorum bugüne kadar sorularıma cvp verdiğiniz ve beni aydınlattığiniz için ayrıca sayın genel yayın yönetmeni bülent beye sonsuz teşekkür ediyorum çünkü maaşimın 900 ile 1000 tl arası olacağinı söylemişti bildiği için.darısı bekleyen arkadaşlara

hayırlı olsun hamido darısı başımıza

bülent bey hayırlı akşamlar kolay gelsin evet ssk dan evraklarım bugün geldi inceledim 21 niasanda ilk mamaşimı alacam evrakda kontrol muayenesi kısmına bişey yazmamişlar boş olmasının anlamı varmı yoksa yazılsada yazılmasada kontrolle cağirirlarmı herkese iyi akşamlar

Kontrol muayenesi için tarih düşülmemesi, kontrol muayenesi için öngörülen bişey yok demektir. Yani bakın keyfinize diyorlar... :)

ek ödeme

bülent bey slm kolay gelsin 21-04 2009 salı günü ilk maaşimi alicam internetten baktım aylık 949 biriken 630 ve ek ödeme 64 tl diyo bu ek ödeme bir kereyemi yoksa her aylığamı yansıtılyo hayırlı günler.

Hayırlı olsun vatana millete darısı bizim başa

Üst Alt