Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

% 92 Engelli raporumla otomatik vites aracı ÖTV indirimli alabilir miyim?

NAKLOV0636

Üye
Konular
7
Reaksiyonlar
0
benim sol kol dirsek altı ampute ve her iki ayakta kemik eksikleri parmak eksikleri şekil bozuklukları var sırtımda koldan dolayı sinirlerde sorunlar var yani varda var :)

h sınıfı ehliyetim var otomotik vitesli araç kullanabilir ibareli
şimdi ben otomotik vitesli aracı ötv indirimli alabilir miyim
yardımcı olursanız çook sevinirim şimdiden teşekkürler

yok mu yardımcı olucak kimse :(

evet alabilirsin rapor oranın yüzde 90 üzerinde sıkıntı yok ....

H sınıfı ehliyetin varsa rapordaki yüzdenin önemi yok, Ötv muafiyeti için özel tertibat şartı aranır, sadece sol alt ekstremite de problemin varsa otomatik vitesli aracta özel tertibatlı gibi değerlendirilir... Rapordaki yüzde ÖTV konusunda ehliyeti olmayan ağır engellileri ilgilendiriyor...

%92 rapora ehliyet nasıl veriliyor? belli yüzdeden sonra kişi başkasını şöför göstermiyormu arkadaşlar..

Rapor oranı ile sürücü olmanın bir ilgisi yok.

Raporuma göre ÖTV indirimi alabilir miyim?

Doğuştan %69 engelliyim H sınıfı ehliyetim var otomatik vitesli araç kullanabilir ibareli RAPORUMDA: KONJENİTAL SOL ÜST EKSTREMİTE HEMİMELİA ( DİRSEK ALTI AGENEZİ) + KONJENİTAL SAĞ-SOL ALT EKSTREMİTE FİBULAR HEMİMELİA ( SAĞ-SOL 2. RAY AGENEZİ,BİLATERAL VALGUSDA AYAK BİLEĞİ ANKİLOZ) yazıyor. Şimdi ben ÖTV indirimli araç alabilirmiyim

bilgilerinize ihtiyacım var

yok mu yardımcı olucak kimseee

tşkler bilgi için ama benim ehliyetim var ötv indirimli araç alabilirmiyim onu bilmiyorum

Aslında en güzel yolu şu verin raporu bir araç bayii sine onlar aynı gün maliyeden onay alınıp alınamayacağını söylüyor size ..

Otomatik vitesli araç ibaresi verilmiş ise, alamazsınız. Çünkü, sol ayağınızdan olması gerekir.
Ama sizin hem sol hem sağ ayağınızdan olduğuna dair ibare var.
Demekki ankıloz hastalığının hiç etki etmediği yönünde görüş verilmiş.
Sol kol içinde özel donanım ibaresi gerekiyor, ancak yurt içinden alamazsınız, yurt dışından alabilirsiniz.
Ancak, hem sol koldan hemde bacaklardan yazılırsa tanı, ve özel donanım ibaresi olursa yurtiçinden alabilirsiniz araç.

Bence siz yeniden rapor alın, ve raporunuzda özel donanım ibaresi olması gerekiyor.

Ancak şöyle bir risk var,Ankilozan spondilit hastalarına hiçbir sınıf ehliyet verilmiyor sürücü yönetmeliğine göre. Yani bu farkedildiğinde ehliyetiniz iptal olabilir...

Üst Alt