Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%90 rapor ile B ehliyetimi engelli ehliyete çevirmek ve ÖTV'siz araç almak!?

hakandgn

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
%91 engel durumundan dolayı ötv muafiyetli araç almayı düşünüyorum. Ehliyetimi 18 yaşında normal b olarak almıştım. şimdi ehliyeti çevirme işlemi sağlık ocağından başlatılıyor herhalde. Birde araç otomatik vites olacak bu yüzden yenilemeyi sadece rapordan sonra nüfustan mı yapacağım? ehliyeti beklemeden direkt araç alabilir miyim malum her ay fiyatları değişiyor.

Bilmiyorum ama mantıklı olan ehliyeti almadan araba alrsin ehliyet işlemleriyle daha sonra uğraşırsn
Dediğin gibi fiyatlar değişiyor
Bilgisi olan cevap verirse daha iyi olur

iyi günler %90 engel durumu 2.evre böbrek yetmezliği, kemik erimesi, hipertansiyon, işitme kaybı mevcut. Şu an ehliyetim b ötv indirimli araç alırsam engelli şekilde ehliyetimi değiştirmem gerekiyor mu ? Birde %90 engelim olunca araç kullanma hakkı veriliyor mu ? yani engel olacak bir durum var mı?

@hakandgn, Geçmiş olsun

%90 ve üzeri oran ile ÖTV indirimli araç alırsanız ehliyetinizi değiştirmenize gerek yok. %90 aşağısı ortopedik engelden dolayı ÖTV indirimli özel tertibatlı araç alanlar bu araçları kullanabilmek için ehliyet değişimi yapmak zorundadır. Şu an B ehliyet ile araç kullanabiliyorsanız aynı şekilde devam edebilirsiniz.

eşi polio sekeli %38 raporu var, tertibatlı araç kullanabilir raporu var. b ehliyeti var, ehliyete tertibat yazılması için komisyona girdik. ama sonuçta herhangi bir şe yazmıyor. itirazdan birşey çıkar mı. tertibatlı araç alabilir raporumuz var ancak ehliyete yazmıyorlar.

Üst Alt