Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%90 altı raporla araç almak için rapora ne yazdırılmalı?

berkayaga

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle çok fazla benzeri konu var ama ben bizim durumummza hangisi uygun bir türlü kestiremedim, bu sebeple bu konuyu açıyorum. Özürlerimi kabul ediniz.

Babamda yarı felç durumu var tümden sinir sisteminde gevşeme olduğu için ne ayaklarını ne de kollarını tam performanslı olarak kullanamıyor. Bu sebeple özürlülük raporu için başvuru yaptık.

Muhtemelen %70-%75 civarı bir rapor gelecek. Okuduğum kadarıyla bu oranla ötv indiriminden faydalanamıyoruz çünkü H sınıfı ehliyet alması lazım ve özel tertibat gerekiyor.Bu şekilde yıllardır araç kullanmayan ve bu durumda olan babamın arabayı kendisi kullanması imkansız bizimde böyle bir niyetimiz yok.

Arabayı oğlu olarak benim kullanmam şart ve rapor hazırlanma arifesinde olduğu için ötv indiriminden faydalanmak için rapora ne yazdırılması gerektiğin tam anlayamadım.

bilgili arkadaşların ilgisini rica ederim.

Saygılar,

%90' ın altında rapor alsanız siz aracı kullanamazsınız.Raporda Özel tertibatlı araç veya otomatik vitesli araç kullanması uygundur.İbaresinin yazılı olması gerekir.

Üst Alt