Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

9 yıldır çalışıyorum. Emeklilik için gerekli şartlar nelerdir?

casper1979

Yeni Üye
Konular
5
Reaksiyonlar
0
yaklasık 9 yıldır calısıyom arkadaslar ben. bu durumda emeklı ne zaman olacam ne zaman kagıtları vercem 10 sene yetıyo mu? seneye emeklı mıyım?
yardımcı olabılır mısınız bu konuda bana

ve bı soru daha ne gıbı ıslerler yapmalıyız emekli olmak için, nereye basvuruyoruz.?

Sevgili Casper.
Be verdiğin bilgilerle emekliliğin için gereken şartları söylememiz zor.

1-Engelli raporunun derecesi kaç?
2-Vergi indirimi hakkı elde ettin mi?
3-İşe giriş tarihin nedir?
4-Ne kadar prim günün var?
5-Engelliliğin işe başladıktan önce mi sonra mı oluştu?
Bunları cevaplarsan daha kesin cevap alırsın.

arakadaslar ssk lıyım 01/10/1999 yılı ilk işe giriş tarıhım yaklaşık 9 yıldır calısıyom vergi indirimin var tabii hatta maasıma eklenıyo o :D rapor oranın yuzde 40 kac sene calısmamız gerekır ya 10 mu 15 mı ?

not : 16/07/1979 dogumluyum
sac

18 yıl 4080 güne tabisiniz
01.10.2017 yılında prim ödemeniz 4080 günse emekli olursunuz

15 yıl degıl mı neden 4080 gun sımdı ne oldu da cıktı gene:(

emeklilik

sayın murattemizyürek öncelikle hayırlı olsun emekliliğiniz
size bazı sorularım olacak
engel dereceniz kaçtı çalışırken vergi indiriminden yararlandınızmı
kamudanmı emekli oldunuz
özeldenmi
emekli olmak için müracaat ettiğinizde tekrar rapor istedilermi ( benimde %56 maliye onaylı raporum varda emeklimi doldurmama 250 günüm var )
bide özel olmassa maaş ne kadar bağlandı kaçyıl çalışmıştınız

öncelikle emekliliğiniz hayırlı olsun
murat kardeş
ssk pirimleriniz asgari ücret üzerinden mi ödendi?
ve nezaman emekli oldunuz?

yanı arkadaşlar konu dagılmıs ben sunu oğrenmek istiyorum toplamda 4080 gun demıssınız pekı 4080 gun yaklasık 11 sene yapıyo 11 sene calışan emeklı oluyomu ya bu kadar basıt bır soru sordum 11 sene calıştıktan sonra daha birşey bekleyecekmıyız yaş mas falan 11 sene calış emeklı ol oylemı yanı

Hayır, primlerin tamamlanması tek başına emekliliğini sağlamaz. Aynı zamanda 18 yılı da doldurmalısın.
Yukarıda kirli çok net yazmış cevabı: 18 yıl 4080 güne tabisiniz. 01.10.2017 yılında prim ödemeniz 4080 günse emekli olursunuz

Üst Alt