Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

81 ilden 81 engelli cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile buluşmak istiyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
aslında proje ye bunuda eklemek ıstıyorum madem bız engellilerın en buyuk ortak sorunu iş istisdamı o halde bız engellilerde kendı protezlerımızı sandalyelerımızı kendımız neden yapa bılmeyelım (( tabı egıtımı verıldıgı taktırde)) eger kendı malzemelerımızı kendımız uretırsek sayet bız engellılerın uzerınden rant saglayan medıkal sırketler ortadan kabolmuş olacaktır bolelıkleulke ekonomısesıni mılyonlarca liraklık zararlardan kurtarmış olacagız deılmı nasıl fıkır ama:?

GAKGOMM23;
mrb sızınde bahsettıgınız gıbı bır cok sorunumuz var benım yapmak ıstedıgım bu sorunlarımız 81 ıldekı engellı arkadaşlarımızın sorunlarıyla bırleştırıp sayın cumhur başkanımıza sunmak en ıyısı dıye duşunuyorum

BOZLAR;

tşkler destegın ıcın arkadaşım

yener;

Dizilerde oynamak için reisi cumhura gidersen şamarı yersin!

Millet tekerlekli sandalye ,protez ,ortez ihtiyacını karşılıyamıyor sen artist olmak istiyon..

Metin şentürk kafalı arkadaş bravo sana...

Ana sorunların çözümü istenir gerisi devlet le alakalı konular değildir.

O madde yi çıkar ve bizi rezil etme!

c-legg;

haklılık veririm ama heves kırmaya da gerek yok

+ ayrıca ben destek olmak isterim ama bu türkiyede hiyerarşiyi önlemek için çalışma yapılmalı bence ilk ordan başlasak daha sağlam olur diye düşünüyorum düşünün sakatsınız ilaçınız yok yada sandalyesizsiniz bilmiyorum haktan ziyade bu olmayanlara yardım etmek lazım artı yukarda arkadaş demiş sponsor ve marka
Arkadaşım sorarım sana : Hangi büyük şirket şöyle düşünür:Arkadaşlar Kenar mahalenin birine gidelim gece yarısı kimse görmeden dağıtalım paraları hem bizi de tanımasınlar! der hiç kimse demez artı bu memleketde tek başına da oraya kadar çıkamayacagına göre
ne yapsak boş.....ümitsizlik değil realizm :)

Destek olmak isterim ama face kullanmıyorum.

engelli ürünlerinin basta arabalar ve diğer malzemelerin gümrük bahane edilerek iki üç kartına cıkarılarak satılmasının da önüne geçilmesi gerekli buda oplmalı

37kuşcu;

Hayatını ikame edecek bütün araç gereçten kdv dahil bütün vergiler acilen kaldırılmalı!!!

Bir değnekten kdv alan zihniyette hayır yoktur.

c-legg
ben muhasebeciyim üzülerek söylüyorum hakkediyoruz bu durumu normal vatandaş devlettin aldığı vergiyi vergi görmüyorHaraç olarak gördüğü için böyle bütün millet ve şunu söyleyem bunu çözecek olanda toplumdur.Adam mala 50 lira diyor vatandaş geliyor 45 lira fişsiz alıp gidiyor.Bu mu yane zihniyet sonra bu devletten ne beklersin sen de oh ne güzel bea para ödemeyecek vatandaş ama sınırsız hizmet bekleyecek

yasin258;

guzel duşunmussun ama arkadaşım bu ulkede herkes senın gıbı duşunurse bızım halımız ne olur pekı duşundunmu ben soleyım benım gıbı onlarca kışı belkıde yuzlerce kışı dıger engellı arkadaşlar ıcın acaba bır şeyler yapa bılırmıyım belkı bır arkadaşıma daha yardımcı ola bılırmıyım dıye boyle guruplar kurar ve ınsanları bılgılendırmek ıcın elınden gelenı yapar yanlışım varsa duzelt

dostum her zaman derim :İnsan bencildir.Kusura bakma belki sana göre sevginin saygının değeri yoktur ama bana göre vardır.Menfaat ve paradır Dostum kendimizi kandırmayalım realist olmak lazım .Ne yane sen bu konuyu başkası için mi açtın hayır ben ve benim gibi muhtaçlar yada engelli arkadaşlarımızın sesini duyurabilmesi için açtın yalan mı!değil .Kusura bakma ama ben başkası için açtım desen hakkaten inanmam yane faaliyete geçerse belki bak yukarda da ne demişsin bizim halimiz demişsin.Daha ne amcaoglu ve artı kendini düşünmeyen insanda yoktur.

cok şukur arkadaşım benımde kendıme gore kazancım yeterlı ama şimdilik bu keşke dıyorum tum engellılerınde kendıne gore kazancları olsa fena olmazmı sence hıı ne dersın bılmem anlata bıldımmı EMEK OLMADAN YEMEK OLMAZ

yener;

:) kime anlatıyon hala daha anlamış değilim ben diyorum üstüme giyecek elbisem yok sen diyosun ayakkabını niye boyamadın beni ilgilendirmez adamım ne kadara çalıştıgın yada sigortan olup olmadığı ben istiyorum kişi bencildir ve daima bencil kalır az da olsa bazı şeyleri paylaşır ve buna istinaden diyorum ki sen bu konuyu diyorum kendin için açmışsındır başkası için değil

pari85;

düne kadar engelli die sakat diye bir şey yoktu ama yeni yeni oluşmaya başladı arkadaş daha fazlasını umuyor yada yapmaya çalışıyor ben de diyorum ki tr de imkansız adama hak verecegine ilaç ve sandalye ver adama daha hayra geçer diyom :cool::cool:

pari85;

muhahaha beni güldürmeyin yahu hakkımız yoktu adamlar hak verdi iş sahibi olma şansımız yoktu adamlar onu yarattı şimdi ülkeyi sattı diyorlar ben herzaman derim halk her zaman suçludur diye esnafa para vermekten acizsin artı vergiyi haraç olarak görüyorsun sonra kalkmış bu yollar niye böyle yok niye şöyle niye burda okul yokta burda var diyorsun ve o da bir şey değil devletin sana verdiği şansları görmüosun
yanlış anlaşılmasın da akp ye oy vermedim bu da böyle biline

yasin258;

Sen muhasebeci sin ama hak nedir ne değildir?

Muhasebe ile alakalı bir durum değildir.!

Vergi defalarca alınırsa halkın zoruna gider.Zenginden vergi alınmadığı görülürse halkın zoruna gider.

10 tl tel faturası 18 tl oluyor.Bu vergi ağır bir vergidir.

İnsanlar kullandığı muhtaç olduğu tekerlekli sandalyenin vergisini vermek zorunda öylemi?

Sen muhasebecisin öylemi?

Ne içtin sen senin gibi lerden Yaratılma vergisi almak lazım?

Firavun zamanında doğmuş olman lazımdı senin :)

Sana yarım tas yemek bi tasma 20 saat çalıştırmak lazım senin gibi kula köle ve kendini borçlu bilen ahmakları...

töbe töbe..

pari85;

Adamım ben vergiye bir şey demiyorum ki ben diyorum ki zengin yada fakir yada orta kesim halk vergiyi haraç olarak görüyor yane bizim millet hem para vermeyecek hem de hizmet alacak oh ne ala memleket
artı ülkede vergi oranı yüksekse bu benim suçum mu?yoksa devletin suçu mu?Söylesene kardeşim ben muhasebeciyim adamın gelirine giderine bakılarak vergi çıkarılır adama denmez abi bu ay kdv 100 lira ödeyemeyeceksen az çıkaralım denmez zaten diyemezsin al işte hala daha vergi=haraç muamelesi görülüyor ülkemde

bire cahil cühela hala ne konuşup durursun..

adamım mı ? amerika da yaşamıyon bura osmanlı toprağı defol bire ahmak!

c-legg;

sende mi ögrenecem buranın neresi olup olmadığını? tutturmuşsun cahil cühela diye bir şey adamım niye burdasın o zaman git iş bul çalış yüksel buraya niye yorum yaptın ? Adamım diyince özenti olduk deme hay ben senin , abd ye de bağladı işi utanmasan vatan haini dersin neyse takıl adamım sen en iyisi git ben gibi bir şey bilmezlerle uğraşma bağır her yerde devlet sandalye parasından kdv alıyor diye olurda belki devlet sesini duyarda kdv almaz

pari85;

adamım takıl kafana göre :) Yorum yap da rahatla azuahahaha

yasin258;

arkadaşlar kımseye bu şekılde konuşmak yakışmıyor helede sana yasın hemde hıc yakışmıyor hıc bır sey begenmıyorsun ama sacma sapan yorumlardanda gerı kalmıyorsun bır duşun bakalım bu ulkede deıl tum ulkelerde vergıler olmadan devlet nasıl ayakta dura bılır nasıl adaletı saglar ulkenın guvenlıgı nasıl saglanır madem adamsın bunları bıolmıyormusun pekı bırde muhasebecı olacaksın ahh canım uzuldum şimdi sana hem madem begenmıyorsun bu sıtede ınsanların duşuncelerını ve yapmak ıstedıklerı sen bır şeyler urette bırde bız senın urettıklerının hakkında yorun yapalım ben neyın konusunu actım sen neyın yorumunu yapıyorsun farkındamısın acaba :( ADAM:)

çok ğüzel bir düşünce kardeşim ama nereye kadar o verecegimiz dosyadaki bilğiler bir kaç ğün sonrasında raflarda tozlanmaya terk edilir gerisi boş bu ülkede engelli hakları sadece kağıt üzerinde icrata geldimi gerisi boş

yasin258;

Ahmak kardeşim vergi vermek sorun değil verginin geri dönüşü önemli!

Zengine akan çeşmenin vergisini vermeye devam eden ve isyan etmeyen ahmak oğlu ahmaktır.

ASLAN68;

egerkı hep bırlıkte hareket edersek neden taflarda tozlansın dıye duşunuyorum hakkımız olanı sıtemek elbette dogal dıger yurt dışındakı engellılerın yaşamlarını gordukce kendı memleketımden utanıyorum ben ve benım gıbı engellı ınsanlar artık ınsan gıbı yaşamak ıstıyoruz sende en dogal hakkımız deılmı ınsan gıbı yaşamak toplumun ıcınde rahat hareket edebılmek bızımde toplumun bır parcası oldugumuzu unutmamak olmucak dıye bır şey yok yeterkı hep bırlıkte hareket edelım bolunmeyelım etrafımıza bır baktıgımızda onlarca engellı derneklerı ve vakıfları ve sıtelerı var halbısemkı hepsı bır catı altında toplansa daha mantıklı olmazmı hem bu şekılde olursa her kafadan bır ses cıkmaz sesımızı daha net duyura bılırız dıye duşunuyorum tabı herkesın duşuncesınede saygı duyuyorum sonucta HER KOYUN KENDI BACAGINDAN ASILIR :? deılmı

c-legg;

yasın kardeşim senın gıbı ahmak kafalar oldugu muddet bız engellıler ezılmeye mahkumuz engelını bılmıyorum ama emınım o sandalyeyı kullanmaya ıhtıyacın olsaydı bakalım sende bagırıp cagırmıyormuydun

takılın kafanıza göre diyorum olmuyor doğru adamım biz salağız siz de çok akıllısınız ben diyorum ki ülke vergi almadan büyüyemez c-legg kardeşimiz de diyor sandalye den bile kdv isteyen adamlardan ne beklersin diyo geçen sayfada cumhurbaşkanına engelilerde dizilerde görülsün yada oynasın diyince c-legg cevabı şamarı yersin olmuştu.
yaparsın herşeyi baksana forumda bir yorum yaptım yer yerinden oynadı hatta bazıları çekemedi özelden mesaj attı bilmem neyin cocugu diye bu mudur yane anlayış bırakın yahu

yasin258;

sana yorum yapma dıyen yok kardeşim ama adam gıbı yorum yap konuyu sapıtmadan yorum yab bencıllık yapmadan yorum yap dedım anlamıyorsan ne ala

yener;

sen ilk önce yazmayı öğren gel sonra konuşalım milletimiz ne kadar rahat yahu kendi fikrine karşı olunca salak oluyosun ahmak oluyosun hatta o.ç bile oluosun :) sözde ezilen tarafız biz baksana aramızdaki ortak bağ sadece özürümüz ama fikir konusunda bir yerde buluşamıyoruz be

yasin258;

fıkrını acıklarsan yardımcı olmak elbette gorevımız ama ılk once ne ogrenmek ıstıyorsun bu herkesın ortak sorunu benım anlamadıgım nokta herkes ortak bır projesı var ama nedense boyle guzel bır proje ıcın tartışıyopruz

boşver yahu ahmak la işiniz olmaz sizin önemli yane bizim bir şeyler düşünmemiz sonuçta muhasebeciyiz dangalagız ahmagız

yasin258;

ne mutlu sana o zaman kendını cozmussun:):):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt