Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%80 raporlu dedemin üzerine araç alımı mümkün mü?

bantun99

Yeni Üye
Konular
6
Reaksiyonlar
0
Merhaba Arkadaşlar Dedemin %80 Raporu var onun üstünden araç alamadık 90 oran ve ağır engeli ibrasenin bulunması lağzım mış bu raporu alırken 3-4 gün ugrastık ve öldük okadar zor ki.. Şimdi nasıl yapmamız gerekecek tekrardan süreç işleyerek yeni rapormu almak gerek yoksa BAŞHEKİM tanıdık ona hiç birşey demedik aslında ne gibi yetkileri varr nasıl yardım edebilirler..

%90 Üzerinden Dedemin üzerinden aldıgımız aracı Dedem öldükten sonra varisleremi kalıyor 5 Kardeşler..ogulları dedemin.Sıkıntı yaşayabiliriz o yüzden aracı %45 indirdikten aldıktan sonra ötv mtv bandrol kasko gibi Vs durumları karşılamaya hazırız.. O Yüzden neler yapmamız gerek benim yada babamın üzerine geçmesi için hiç sıkıntısız..

%90 ve üzeri rapor almanız gerekiyor raporda ağır engelli ibaresi olması şart değil

Aretias

Anladım saolun
Baş hekim ile görüşecez çağırdı yardımcı olacak
Peki dedem öldükten sonra veya ölmeden önce Allah gecinden versin ama yaş çok ilerledi artık
Varislere kalmaması için ne yapmak gerekir? Sonuçta parayı babam biz vericez %60ını varisler çok ne yapmak gerek?

Miras yönünden tüm yasal mirascılar eşittir, diğer mirascıların sizin lehinize haklarından feragat etmeleri dışında başka bir şey yapamazsınız.

%90 raporla araç alımı konusunda bilgi istiyorum..?

%90 Rapor çıktı..
Araç türkiyedeki fiyatı 135 Bin lira
Yurt dışında 60-70 Bin lerde..

Nasıl işlemler yapıcaz kimle iletişim kurucaz ?

Özel mesaj atın yada burdan

Acil mod larım yöneticiler bilgili kişiler ötv indirimi!! Yardımcı olun lütfen

MERHABA BABAMIN ÜZERİNE HEYET RAPORU ÇIKARDIK..

Tek tek

Ortapedi kbb göz göğüs hastalıkları kardiyoloji Vs gezdik..
65 YAŞ ÜSTÜ oldugu için toplam rapor oranı %79 OLDU

Ve engeli hakkları yerinde işaretli olan yazılar

ENGELLİ KARTI ALABİLİR X
SOSYAL YARDIM ALABİLİR X
DİĞER-ÖTV İNDİRİMİNDEN FAYDALANABİLİR X

Acaba babamın üzerindden %90 araç alan kişiler ile aynı indirimi aynı arabaları alabilirmiyim NE KADAR İNDİRİM OLUR? BİZ SÜREBİLİRMİYİZ LÜTFEN DETAYLI AÇIKLARMISINIZ NOLUR

bantun99 %28 verilme sebebi nedir,gerekli şartları sağlama bile ortopedik özürden araç almak için h sınıfı ehliyet şarttır ayrıca siz torunu olduğunuz için benim bildiğim kadarıyla 3. Kan hısımı olarak geçmiyorsunuz

bantun99 indirim ÖTV muafiyeti oranı değişmez, her ortopedik özür illaki ÖTV muafiyeti kazanacak demek değildir. Kısaca siz bu raporla araba alamazsınız

% 90 altındaki raporlarda ötv den muaf araç alabilmek için öncelikle rapor sahibinin H sınıfı ehliyeti olması gerekir ve alınacak olan arabayı sadece kendisi kullanabilir (eğer sakatlığı sadece sol ayak veya sol bacaktansa alınacak olan araba sadece otomatik vitesli olacaktır ve bu arabayı herkes kullanabilir.)

Üst Alt