Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

7 yaşında skolyoz hastası oğlumun hayatı benim kararıma mı bağlı?!

çok geçmiş olsun Çağrı hoca Dunya daki ender degerlerden biri.. çok iyi bir hekim ve çok iyi yurekli bir insan..

Merhabalar aradan uzun zaman geçmiş
rica etsem son durumlarınız nelerdir, çocuğun boy uzamasında herhangi bi sıkıntı var mıdır
lütfen paylaşır mısınız

uzun zamandır giremiyorumdum. son mesajı daha yeni okuduum. En son 17 eylül 2014 tarihinde gittik kontrollere. Sol ayağa 5 mm. tabanlık verdi doktor bey. Kısalık tabanlığı deniliyor. o günden sonra oğlumun boyunda gözle görülür bir uzama oldu. bir sene sonra tekrar gideceğiz kontrollere. durumunun iyi oldugunu söyledi doktor bey.

Çok çok geçmiş olsun.Durumun zorlugunu bu ameliyatı geçirmiş biri olarak tahmin edebiliyorum.Benim ameliyatimi Çapa'da Cüneyt Şar yapmıştı.Bu konuda çok iyi bir hekim.Şu an o hastanede mi bilmiyorum ama internetten iletişim bilgilerini alıp onunla da bir görüşün derim.Karar sizin

slm ben Elif'in annesiyim sizlerin yazılarını bugün okudum iyileşenler adına sevindim hasta olanlara acil şifalar diliyorum içinde benim kızımda var.Kızıma konjenilal tortikolis deniliyor ama boynundaki kastan ayrı boyun kemiklerinde yapışık olup gelişmemiş olanlarda var.Boynu sola doğru yamuk ağzı eğriliyor aslında sağıyla solu eşit değil asimetrisi var.Kamil hocayla biz tanıştık Sevgi Taşdemir tavsiyesiyle ameliyat dedi ne yapacağımızı bilemiyoruz bizim gibi olanlar varsa lütfen yazın bizlere ışık tutun şimdiden teşekkürler herkesin dualarını bekliyorum amin

ahmet alanay diye bi hoca var ip ile tedavi baslatmis arastirmanizi oneririm

ahmet bey ilginize çok teşekkür ederim ahmet alanay'ı araştırdım ilgimide çekti.bu tekniği doktorumuz kamil beylede görüşücem henüz bizde nasıl bir teknik uyguyacağını bilmiyorum yalnız ahmet hocanın hiç boyun ameliyatına rastlamadım kızım için çok endişeleniyorum ameliyattan sonra hareket kısıtlaması olacakmış.ameliyat olmazsa kalçaya doğru yamulması yani skolyozu artacakmış inanın çıkmazdayım.bizim gibi olanlar yada ameliyatı geçirenler varsa lütfen bilgilerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ediyorum.kızım 2005 doğumlu

NOT: emin alıcı,azmi hamzaoğlu,şeref aktaş, bunlar gibi hocalarlada görüşmelerimiz oldu.

endişe edecek bişey yok aslında ameliyatı tekrar yapmaları gelişimi devam ettiği için düzgün kontrol altında ameliyatla sağlığına kavuşur tabi ameliyat son çaredir skolyozda ve kifozda kamil hocanın o teknikle ameliyat yaptığını görmedim ama o teknikle olursa yalnızca bi kez ameliyat olur geçmiş olsun

Üst Alt