Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%67,5 ile hangi şartlarda emekli olabilirim?

enver19

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
1986 ile 1989 yılları arasında 200 gün,1990 ve 2003 yılları arasında 13 yıl bağkur hizmetim vardır.
2004-2005 yılları arasında 250 gün ssk'dan günüm çıktı. 2005 yılında geçirmiş olduğum omurilik kırılması sebebiyle %67,5 rapor almama rağmen emeklilik işlemlerimi yaptıramadım.
Oysa benim hesaplarıma göre toplam gün sayım ssk, bağkur ve askerlik gün sayım ile birlikte 5200 günü toplamaktadır.

Nasıl emekli olabileceğim konusunda görüşlerinizi alabilir miyim?

Şu anda çalışıyormusunuz?çalışıyorsanız hangi kurumda;çalışmıyorsanız en son çalıştığınız kurum?

Sonradan maluliyet oranında işgücü kaybı oluştuğu için, bugün dahi malulen emekli olabilirsiniz.
Yeter ki şu anda maluliyet oranında işgücü kaybınız olmuş olsun. Omurilik kırılması sonucu oluşan hasar için maluliyet verilşiyorsa, hiç bir sorun yaşamadan emekli olabilirsiniz.

Not: Maluliyeti belirleyen cetveldeki ilgili bölüm:
PARAPLEJİ, DİPLEJİ, TETRAPLEJİ ve AĞIR PAREZİLER:
Vasküler, enfeksiyöz, travmatik, toksik, tümöral veya benzeri nedenlerle oluşan omurilik hasarı sonucu meydana gelen pleji ve pareziler veya bunlara bağlı oluşan anal inkontinans veya daimi sonda kullanmayı gerektiren idrar inkontinansı[FONT=Times New Roman][/FONT]

çalışmıyorum en son çalıştığım kurum da ssk idi daha sonrada çalışmadım...

Yukarda Oturanboğanın yazdığı şartlar sizin için geçerli.Malulen emekli olabilirsiniz.

malulen iş kazasından emekli oldum..Normal sigortamdan emekli olabilmek için çaba harcıyorum oturan boğa...

iş kazası maluliyetinden emekli oldum maaş almaktayım,bağkurdan sonraki ssk hizmetim 400 gün bunu 1060 güne tamamlamak için bir iş yerinde ssk'lı olarak gözüksem emekli maaşımdan kesinti olurmu??

Hem maluliyet maaşı hemde ssk ya prim yatırmak olmaz.Çalışmaya başladığınız an maluliyet maaşınız kesilir.

Üst Alt