Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

6 katlı bina üzerimdeydi [O an]

vesselam

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
selam herkese. siteye yeni üye oldum ve ben de paylaşmak istedim...
çok uzun anlatmayacağım. sadece 99 gölcük depreminde enkazda kaldım 23 saat. 1.katta oturuyorduk. bina 6 katlıydı. deprem anında uyumamıştım. yani dalmak üzereydim öle söleyeyim. ama o korkunc sesi duymamla binanın tepeme inmesi bir oldu. yani kalkıp kaçma gibi bi şansım yoktu. zaten o an akıl gidiyo. bişiler oluyo :D. düşünemiyosunuz yani bazı şeyleri.
her neyse işte sonra 45 sn sesle beraber enkaz altında sallandım. yani deprem anının 43 sn'sini enkazda yaşadım. 2 sn'de bina çökmüştü. 23 saat sonra kurtarıldım.a rkadaşlarım sağolsun. Allahın da izniyle hayattayım.
8 sene oldu. alıştım sorun yok. herşey Allahtan. bunun bilincinde olmak zaten olayı bitiriyor. protez kullanıyorum. doğum yerim almanya olduğu için almanya'da yaptırdım protezlerimi. iki bacağım da diz üstü ampute oldu. mekanik protez fakat hidrolik falan var. 3 süspansiyonlu. baya güzel. yani düşünü 8 senedir ilk kez yeni kalıp değiştiriyorum. makinede hiç bir sorun yok.

aklıma fazla bişey gelmiyor. ilkim ya heyecan yaptım :))

herkese selamlar...

dediğiniz gibi herşey Allah'tan yapacak bişey yok herkesin bi kader çizgisi var her olana bi sebep aranıyor.. yinede halimize hamd olsun..

Geçmiş olsun, Korkunç depremi yaşayıp ta hayatın ucuna tutunabilmişsiniz ne güzel. Allah başka acılar göstermesin.

amin arkadaşlar.allah kimseye göstermesin tabi ki.önemli olan bu durumu kabullenebilmektir.o zaman zaten sorun kalmaz.

Sende bendensin he :)

Bende 33 saat kaldım, Allah bi daha göstermesin o günleri...

Korkunç bi deneyim. İnsan söyleyecek söz bulamıyor...

Çok insanın içi yandı.. :( Yaralar kabuk bağlıyor gibi görünsede hep hatırlanacak..

Çok zor bir durumdur diye düşünüyorum Allah kimseye yaşatmasın inşallah hayatta yaşadığınız en zor günleriniz o günler olarak kalır rabbim başka acılar yaşatmasın bütün kullarına da bizlerede

bende senin gibi daha yatmamıştım deprem anında,ömrümün sonuna kadar o uğultu sesi kulaklarımdan gitmeyecek,ama sen daha zorunu yaşamıssın,geçmiş olsun arkadaşım.

geçmiş olsun rabbim bundan sonraki kazalardan esirgesin

amin amin arkadaşlar. yani ben kısacık detay vermeden anlattım ama sanırım bütün olarak olayı anlatmış olsam, ne derdiniz merak ediyorum :)
aslında bişi dicem ama ters gelmesin sizlere. ben o o deprem anını ve sonrasını arıyorum :) saçma gelebilir size ama manevi olarak öle yardımlar gördüm ki dediğim gibi anlatmış olsam tavrınız çok değişir. ben Allahın bu kadar yakınımda olduğunu o an anladım.yani resmen gözünün önünde sana yardım ediliyor.yok böle bişey.mükemmel anlardı. bende kalsın :))

fazla giremiyorum kusura bakmayın.geç yazarsam anlayın beni

kalın sağlıcakla...

En büyük ödül hayatta kalabilmeniz. Allah başka dert sıkıntı vermesin inşallah.

bende yaşadım o depremii ne korkunç bilirim ne insanları kaybettikk allah göstermesin inş ucuz atlatın büyük geçmiş oldun.

Anlatıkların kadarı bile yaşadıklarının ne kadar korkunç olduğunu gösteriyor.

ALLAH beterinden korusun...
ben hafif bi depremde bile yüreğim ağzıma geliyor...
23saat....
birşey daha gözüme takıldı...
kullandığınız mekanik protez için çok iyi demişsiniz ya...
yıllar önce cihazımı ilk takmaya başladığımda...işitme cihazı...
suyun akma sesi...kalemin yere düşerken çıkardığı ses....çatal kaşık sesleri.....vs...
bana o kadar yeni alışılmadık gelmişti ki....
tekrar tekrar kaşığı tabağa vurduğum oluyordu..
hele yeni model bi cihaz gördüğümdebirisinde elimde diil ya ne güzel cihazı var diye düşünmekten alamıyorum kendimi(yeni model araba gibi)
tabi ki gerçek kulağın yerini tutmuyor ama ya o da olmasa......

Diyecek birşey bulamıyorum..

Şu zaman ne kadar hızlı akıp geçiyor, dün gibi geliyor sanki 8 yıl geçmiş üstünden..

vesselam
aslında bişi dicem ama ters gelmesin sizlere. ben o o deprem anını ve sonrasını arıyorum :) saçma gelebilir size ama manevi olarak öle yardımlar gördüm ki dediğim gibi anlatmış olsam tavrınız çok değişir. ben Allahın bu kadar yakınımda olduğunu o an anladım.yani resmen gözünün önünde sana yardım ediliyor.yok böle bişey.mükemmel anlardı. bende kalsın :) demiş Bence anlatmalısın bu manevi olyları bazılarının bunlara çok ihtiyacı var

çok geçmiş olsun rabbim hayırlısını versin burda aramızdasın ya önemli olan bu bence
heyecanın normal malum yenisin ya :)
neyse aramıza hoşgeldin arkadaşım :)

Gecmiş olsun. Allah bir dsaha o günleri yaşatmasın

Büyük bir deprem yaşamak, saatlerce kurtarılmayı beklemek ve hayata acı izler taşıyarak da olsa devam etmek ve bu olayı bu kadar rahat anlatabilmek... Öncelikle büyük geçmiş olsun ne mutlu ki hayatta kalabilmişsiniz... Umarım bundan sonra hayat size güzel sürprizler sunar...

Sevindim sizin adiniza herkes sizin kadar sansli olamiyor.
gecmis Olsun diyecegim ama Bizlere gecmis olsun demek pek uymuyor sanirim .
Bende sag bacak diz üstü amputeyim siz cok sanslisiniz yürüye biliyorsunuz ben dige bacak sag olsada 12 yildir protezimle yürüyemedim .

İnsanın tüyleri ürperiyor.Ölüm ne kadar yakın...
Bu olaydan kendinize güzel sonuçlar çıkarabilmiş olmanız,bunu güzel karşılamış olmanız ne kadar güzel.
Allah daha büyük bir sınav yaşatmasın size dilerim...

geçmiş olsun arkadaşım.Allahım kimseye böyle bir acıyı yaşatmasın inşallah

Üst Alt