Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

5 yılını dolduran aracımı satmadan vergi muafiyetli ikinci aracımı alabilir miyim?

Tşkler arkadaşlar benim sorum oldu dileğin sorusu .ben cevabı aldım mersi :))

Üzerine başka bir aracı olana 2. bir araç için ÖTV muafiyeti uygulanmıyor diye biliyorum...

Araştırmakta fayda var... yanlışda biliyor olabilirim :)

Yenı cıkan kanuna göre 2006 yılı mayıs ayından sonrakı alınan rapor varsa ötv indirimi için gecerlı yanı yenı rapor almana gerek yok raporun noterden aslı gıbıdır nushası
varsa olur yeterkı raporda öel terıbatlı arac kullanır olması vede "h" sınıfı ehlıyetının olması lazım diğer aracıda bes yılı doldugu ıcın elden cıkarmana gerek yok yenı cıkan kanuna göre bes yıl dolduktan sonra bırıncı aracı satmadan ıkıncı bır aracı ötv indirimli alabılırsın yetrkı bes yılı dolsun dilk aracın mtv sı de aynen devam eder ama en mantıklısı bırıncı aracı satman ve yenı arac alman

ALİ YÜCE;

İki durumdaki farkı soracaktım ancak araç gümrükten alınırsa 10 yıl, ötv indirimi ile alınırsa 5 yıl satılamıyormuş, az önce okudum...

yani ilk aracımın mtvsi devam eder derken onada vergi ödemeden 2.aracımı alabilirmiyim demek bu anlamadım açıkcası :)

Mantıken MTV muafiyeti tek araç için geçerlidir.. İki aracı birden MTV muafiyetiyle alamazsınız. Diğerinin MTV muafiyetini kaldırtmanız lazım.. Ama bu kısıtlamaya dair hiç bir düzenleme yok. Yani, aslında, araç sakat kişi üstüne kayıtlıysa, mtv'den istisnadır.
Ama bu yasal açık ne kadar gözden kaçar, bilinmez.

Üst Alt