Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

4b Bağkur emeklileri %10 fazla maaş mı alacak?

enes75

Aktif Üye
Konular
68
Reaksiyonlar
8
2011 yılından sonra bağkur emeklileri %10 fazla maaş aldığı doğrumu?

6111 sayılı Kanunla yapılan bu değişiklikte Bağ-Kur’dan aylık alanların 25.02.2011’den itibaren aylıklarının en az yüzde 10 oranında artmasıdır. Çünkü, yapılan bu değişiklikten sonra, Bağ-Kur’dan aylık alıp ta SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı hizmet sürelerinin toplamı 10 yıl ve üzeri olan bütün kişilerden SGK tarafından yapılan sağlık sigortası primi kesintisi sona erecektir. Kesintinin sona ermesi ise, Bağ-Kur aylıklarına yansıyacak ve en az yüzde 10 oranında arttıracaktır.

(ALINTIDIR)

Hayır, ssk'dan daha çok alacak değiller. Burada yazılandan anladığım, bağkur'dan maaş alanlarda yapılan bir kesintinin ortadan kalkacağı ve bunun da maaşa % 10 civarında etki yapacağı yönünde

Benim gibi BAĞ-KUR dan emekli ve işyeri sahibi olanlardan sgdp kesiliyor o olabilir mi acaba ?

Evet, sanıyorum oradaki sağlık sigortası primi artık kesilmeyecek.

acaba sgdp kalkdırılacak bağkurlu emekilerden oda aylık maaş %15 olark kesilmesimi yoksa sağlık kesintisi mi olmayacak sağlıksigortası pirimi derken neyi kast etiğinizi tam olarak anlayamadım .bununla şimdi hangi kurum ilgileniyorr.

Böyle bir durum söz konusu ise sıkıntı olur sağlığımızı cebimizden karşılamak felaket bir şey inşallah öyle değildir.

yani bağurkdan emekli olanların emekli maaşları %10 artacakmı . anlayamadım

10 yıl pirim ödeme süresi dolduğunda kesilen %10 sağlık kesintisi kesilmeyeceği için maaşa ilave olucağından net maaş alınmış olucak ,tabi 10 yıl dolduğunda kesinti devam edebilir bunun içinde sgk ya başvuruda bulunmak gerekebilir

Üst Alt