Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

47 kodu ile iki tekerlekli araç kullanamaz denildi!?

zubizaretta

Yeni Üye
Konular
3
Reaksiyonlar
0
merhaba heyete girdim

47 iki tekerlekli arac kullanamaz verdiler ms hastalıgım oldugu için
manuel araba da kullanmıyorum otomatık vıtes verıldı

ama onlarda gorduki fiziksel hıcbır sıkıntım yok ona ragmen verdıler sımdı ucuz aracta kalmadı kullanabılecegım uc tekerleklı de alamıyorum a2 ehlıyet ıstıyor ne yapmalıyım 7 km evden ıse yol gıtmem lazım

Ehliyet gerektirmeyen elektirikli bisikletlerden ala biliriniz binile bilir havalarda işiniz görür kötü havalarda toplu taşıma vb araçları kullana bilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgede ki bir bayii ile konuşun onlar daha detaylı bilgiye sahiptir. 3 tekerli olan modeli ehliyet şartı olmadıgını hatırlıyorum yönetmelik değişmediyse kullana bilirsiniz zubizaretta

aslında şu tezat ıkı tekerleklı kullanamaz dıyorsun ama fızıkı yeterlılıgım var ki elektrıklı kullanabılıyorum engellılere bu sekılde yonetymelık ıle zorluk cıkarmaktadırlar

Son düzenleme:
zubizaretta

Engel derecesi türüne göre veriliyor 47 kodu genellikle ortopedi travmatoloji kas rahatsizligi olanlara veriliyor genelde

norolojık ms hastalıgım var fızıkı gorunumumde anormallık olmadıgı halde mr larda pasif gorunum lezyon oldugu ıcın bana da verdı araba almam ıcın 6 yıl yemeden ıcmeden para bırıktırmem lazım L5 kategorısıne gıren sadece quadro qooter var herhalde baska bulamadım bır de pegout metropolıs var sanırım oysa mıllet 40 bıne ıkı tekere bınıp ısını halledıyor

Son düzenleme:
Cimer Ehliyet Cevabı hatalı mı ?

merhaba cimere şu şekilde bir soru sordum milli eğitim bakanlığına örneğin quadro v4 kullanabileceğim ya da atv belki quadro v3 başka var mı bilmiyorum bana şu şekilde bir cevap vermişler sizce yanlış mı cevap vermişlerdir ayrıca elektrıklıler ehliyet dahi istemiyor ve ben bısıklet surebıldıgım halde bu sekılde bana ehlıyet kodları verdıler cunku 2 yıllık ms nedenli raporum vardı acaba rapor almasam yıne aynı sonuc cıkar mıydı

-47. İki Tekerlekli araç kullanamaz.
-Otomatik vitesli araç kullanabilir.
kodlarına sahip b ehliyetim mevcuttur.

Sorularım :

1- mevcut kısıtlara sahip B ehliyetim ile ile ''Üç tekerlekli'' Yamaha Yamaha Tricity 155 vb. forewer gt250 gibi üç tekerlekli araçlar kullanabilir miyim ? (L5 katogorisi deniyor sanırım)
2-Üç tekerlekli motorları kullanamıyor isem; kullanmak için A2 ehliyet kursuna yazılıp A2 alabilir miyim ? eğer alabilir isem sağlık raporu sürücü raporum kısıt kodları yukarıda yazan heyetin verdiği olur mu ?
3-İki tekerlekli b ehliyeti ile kullanabilen 50cc altı motorları kullanabilir miyim ?
4-Elektrikli motor kullanabilir miyim ?

Bilgilerinizi arz ederim.

Cevap : CİMER iletişim merkezine yapılan .....sayılı başvurunuz Müdürlüğümüz Özel Öğretim Kurumları Şubesince incelenmiş olup; "Başvuruda B Otomatik sınıfı sürücü belgesine sahip olduğunuz ve sağlık raporuna göre sadece B Otomatik araç kullanabileceğiniz iki tekerlekli veya üç - dört tekerlekli fark etmez her hangi bir araç kullanamayacağınız anlaşılmaktadır." bilgisi alınmıştır. .... İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ/BİLGİ EDİNME BİRİMİ

Üst Alt