Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

% 44 rapor ile ne kadar vergi indirimi alırım?

dede1980

Yeni Üye
Konular
2
Reaksiyonlar
0
Vergi indirimi için vergi dairesine başvuru yaptım 01.03.2014 yılıdan beri engelli olarak çalışıyorum,iş yerinde..

İş yerime vergi dairesinden engeli indiriminden yararlanmam için yazı göndericek engel durumum % 44 iş yerim bana engelli indirmim için aylık ne kadar verir..

Ve 01.03.2014 tarihinden beri almadığım vergi indirimimi toplu olarak iş yerim bana verirmi.

Vergi indirimi kararı ne zaman alınmışsa o tarihten sonraki vergi indirimlerini bordrolarınız ve dilekçe ile şirketin bağlı olduğu vergi dairesine başvurarak geriye alabilirsiniz. (bazı vergi daireleri ek olarak şirket imza sirküleri ve bordrolarda kaşe imza istiyor)

Ortalama 1,5 ay içinde geri alırsınız. Vergi indirimi 3. dereceden olduğu için bildiğim kadarıyla 29 tl alıyorsunuz aylık. Bu rakamı net olarak bilen varsa yazabilir mi?

Zaten Büyük Mükellefler Vergi Dairesi başvuru yaptım şirket dilekçesi imza sürküsü kaşe imza aldılar.. Geriye dönük 6 aylık vergi indirim parası alabilirmiyim

tabiki alabilirsin. ben daha yeni aldım. 3 hafta sürdü işlemlerin tamamlanması.

Vergi indiriminin başlayacağı tarih size gönderilen vergi indirim belgesinde yazar. O tarih itibarı ile vergi indirimini alabilirsiniz.

iş yerine gelecek raporunun aslını, vergi indirim yazısının fotokopisini insan kaynaklarından talep edebilirsin. size ayrı olarak gönderilmeyecek

Benim çalıştığım kuruma geldi bende fotokopilerini aldım. Sende evraklar gelirse al sakla ileride lazım oluyor.

Sonuç olarak 2014 yılından yararlanamıyorum. Nette anlaşma yapıldıgından dolayı hiç bir kesinti yapmıyorlar. 2015 yılında brütten anlaşma yapılırsa ozaman yararlabilirsiniz dediler

Geriye dönük vergi indirimi alamazsın.
İlgili yazının kopyasını saklayın. İş değiştirdiğinizde yeni yere bildirirsiniz.

Üst Alt