Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

% 41.2 iş göremezlik raporu ile ne kadar iş göremezlik maaşı bağlanır?

bulut b

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
sealmlar bende bir iş kazası geçirdim 100/41.2 sürekli iş görmezlik raporu aldım sigorta pirimlerim asgari ücretten yatmakta ne kadar iş görmezlik baglanır birde emekli olma şansım varmdır tşk ederim

herkese selamlar öncelikle yazma gereyi duyupta cevap yazan tüm arkadaşlarımızdan allh razı olsun ben izmirden yazıyorum yaklaşık bir buçuk yıl önce inşaaatın üçüncü katından düşerek bir iş kazası gçirdim bir yıl rapor aldım geçici iş görmezlikde aldım bir yılın sonunda her iki bacagımda ve sol kolumda ciddi kalıcı hareket kıstlıkları oluştu tek koltuk deyneyi ile geziyorum hastane raporumun bittiyinde malüliyet tesbiti için evraklarımı ankaraya yollaı ankaradan bana 100/41,2 iş kaybı verilmiş ama süre yazmıyor bu süreyi izmir sgkamı belirliyor? benim sigorta pirimlerim asgari ücretten yatmaktaidi 100/41,2raporumla ne kadar iş grmezlik baglanır?raporum müfetişlikte ne kadar sürer? birde emkli oma şansım varmıdır? 10yıllık sigortalıyım 1,666 günüm var birde mahkemelik oldum şirketle ceza davasını kazandım yani kamu davası şimdi tazminat davası açmaı düşünüyom acaba deyermi açsam ne kadar tazminat alırım ceza davasında bana 100/5 iş yerine ise 100/95 kusur verildi biraz çok sorum oldu ilgili arkadaşlar cavaplarsanız size minnettar kalırım tşk ederim

Raporda bir süre kısıtlaması yoksa, rapor sürekli demektir.

Tamamen tahmin olarak söylüyorum: 500 tl gelir bağlanır

İş kazasından sonra geçici iş göremezlik almışsanız, onun bitişinden sonraki ay itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Eğer geçici gelir almamışsanız, o zaman iş kazası tarihi itibarı ile sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Biriken gelirleri toplu halde alırsınız.

Tazminat davası açın tabii ki.

Defterdarlıktan sakatlık indirim hakkı kazandıktan sonra (http://www.engelliler.biz/forum/sak...si-almak-icin-dilekce-ornegi-ve-evraklar.html) emeklilik için aşağıdaki tabloya tabi olacaksınız:

2008_oncesi.PNG

Üst Alt