Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

%40 vergi indirimim ve 4650 gün primim var. Ne zaman emekli olurum?

kubi35

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
26.03.1975 dogumluyum. 16.09.1991 yılında yani 16 yasında sigortalı oldum.
2004 yılında ms teshisi kondu. hastaneden %40 rapor aldım. ayrıca vergi indirimine basvurdum kabul edildi. vergi indiriminden faydalanıyorum.
su anda özel bir sirkette sendikalı olarak calısmaktayım. primlerimiz yüksek yatıyor. 4650 iş günüm var .ne zaman emekli olabilirim? emekli maası ne kadar yatar yaklasık?
sonradan hastalananlar emekli olamıyor mu? emekli oldugum takdirde ayrıca vergi indiriminden faydalandıgım için vergi indirim parası alabir miyim emeklilik maasıma ilave olarak?

beni bu konda aydınlatırsanız sevinirim.

ilginize teseekkürler

16 yaşından önceki sigorta başlangıcın geçerli değil (bkz). Başlangıç olarak 18 yaşını tamamladığın tarih sayılacak (tabii 16 yaşında primin tam olarak yatmış olmalı ve staj statüsü olmamalı).

18 yaşını tamamladığın gün: 26.03.1993
Vergi indirimi oranın: %40
Bu durumda 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün primle emekli olabilirsin. Bu da 26.03.2009 günü emeklilğini isteyebilirsin demek oluyor.

Vergi indirimi almak sadece çalışırken bi avantaj, emeklilikte maddi bir karşılığı yok.

engelli emeklilik

3.derec engelliyim.vergi indiriminden faydalanaıyorum.16 yıl 4730 iş günüm var.özel bir şirkette sendikalı olarak calısmaktayım.ssk primlerimiz yüksek yatıyor.yakında allah nasip ederse emekliyim.tahminen ne kadar emekli maası baglanır.emekli oldugumda ayrıca vergidem muaf oldugumuz için belli bir miktar düzenli olarak veriliyormus her ay .ilginize tsk.

Maaş hesabı çok zor. Aldığınız net maaşa, bugüne dek ödemiş olduğunuz toplam prim miktarına vs. bağlı.

Şununla ne söylemek istediğinizi anlamadım: " vergidem muaf oldugumuz için belli bir miktar düzenli olarak veriliyormus her ay"

Üst Alt