Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

31 Ocak 2004, kurban bayramı arifesi...[O An]

alp_alp

Üye
Konular
4
Reaksiyonlar
0
Madem ki kurban bayramı...

31 ocak 2004, kurban bayramı arifesi.
İstanbul'da işimden askerlik sebebimden dolayı ayrılıyorum.
Evimi boşaltayım mı, diye düşünürken, bir arkadaşımın ailesi -belli tedavilerinden dolayı- İstanbul'da "alper evi bize bırak. sen askerderden gelene kadar biz misafir olalım. kirasını biz ödeyelim" dediler.
Tabi ki, güzel fikirdi.
Sonra vazgeçtiler ve benim için eşyalarımı taşımak eve götürme derdi başladı böylelikle.
Sonrada, neden götüreyim, kamyon tutayım! dedim. Ne gerek vardı! İhtiyacı olana vereblir ve eşya derdinden de kurtulabilirdim.
Sonra, son anda, yani 28 ocak günü bir telefon, Balıkesir'deki dayım kamyon bulduğunu söyledi ve eşyalarımı da yeni yapılmakta olan yazlığımıza koymayı önerdi.
Eeee ne yapalım, eşyaları sonunda toplayacaktım.
Ve 31 ocak akşamı saat 21.30 sanırım.
Yanımda bayan arkadaşım ve kamyon şöförü yola çıktık.
Bayan arkadaşım otobüsle, ben kamyonla çıkacaktık yola, ama otobüslerde yer olmadığı için kız arakadaşım da kamyonla yolculuk yapmak zorunda kaldı.
Balıkesire 15 dk. kala arkadan bir tıra çarptık.
Şoförde birşey yok, kız arkadaşımın ayakları kırıldı -şuan işine devam ediyor-, ama benim omuriliğim kırıldı -işime devam edemiyorum-.
Aslında anlatmak istediğim, ben bayramlardan korkmuyorum, ama kız arkadaşım hala yolculuk yapamıyor.
Hatta kurban bayramında yolculuk kelimesini ağzına bile almadı...

kurban olayım sana
kendini kurban yerine mi yanii
yok alpercim ya biz pisi pisine gittik desene he he he
takım kurulunca haber et tamammı

Çok geçmiş olsun arkadaş
Anlattıklarına bakılırsa sen bir şeylerın olacağını sanki hissetmışsın ama
derler ya akacak kan damarda durmaz misali, yinede şükürler olsun sağ kalmışsın.

Alper'cim hikayeni okudum çok etkilendim, sen yaşam dolu bir insansın her türlü zorluğun üstesinden gelirsin ve geliyorsunda , konuştuğumuz gibi önemli olan, olana takılıp kalmamak geleceğe bakmak, çünkü geçmişe takılıp kalanlar sonrasında mutsuzluğa takılıp kalıyorlar.

ÇOK GEÇMİŞOLSUN HERŞEYE RAĞMEN YAŞAMAK GÜZEL...

benimde sol gözüme makas battı ve şu an 25 yaşındayım yani bundan 19 yıl önce hemde bir kurban bayramı arefesinde. her bayram öncesi tuhaf olurum ben. neyse ama böyle yaşamaya da alıştım artık .senin adına üzüldüm arkadaşım. sevgiyle kal

hayat işte nerde ne olacağı hiç belli olmuyor bizi kimbilir neler neler bekliyor ....

ama yinede hertürlü zorluğa rağmen hayat yaşamaya değer......

önemli olan hayattan kopmamak .

Allah bundan sonraki hayatımızda hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

geçmiş olsunnn

gecmiş olsun arkadasım.hayat öle yada böle devam ediyooo.bende vuruldum gece bişiyler olucanı hissettim.belki bana inanmıcaksınızzz.ama vuruldum gece.icimde öle bir sıkıntı vardıki.inanın catlıcak gibiydim.gögsümde inanılmaz bir baskı.daralıyodum.ne yapsam gecmiyodu.vede kuzenime şöle dedim."olum bu gece birimizden kan cıkacak"yalanım varsa bu sözümde.Su an Allahım alsın canımı.gercekten hissediyo insan.hani derler yaaa.Allah malum ediyo diyeeee.işte öle bişeyyy.

çok geçmiş olsun anlıyorum arkadaşınızı bende kaza zedeyim hala firen sesinden çok korkuyorum tekrar geçmiş olsun

sonradan bir engelli birey olmak doğuştan engelli birey olmaktan daha zor sanırsam..allah kolaylık versin..

Üst Alt