Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3. Wattabe etkinliği sonrası görüşler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

OturanBoğa

Yönetici
Konular
674
Reaksiyonlar
706
3. Wattebe Etkinliği organizasyon detayları: http://www.engelliler.biz/forum/sit...martesi-3-wattabe-etkinliginde-bulusalim.html

Enfes bir gündü. 500'ün üzerinde katılım vardı. Yine yüzlerce kişi ile tanışma ve sohbet etme imkanı oldu. Yüzlerce kişiyle de görüşemedik. Zaman dar ve sayı o kadar çoktu ki, ne kadar istersem isteyeyim bir çok kişi ile konuşma fırsatım olamadı.

Organizasyonda bildiğim kadrıyla hiç bir aksama olmadı. Hepimiz çok eğlendik. Katılan herkese ve sponsorluklarıyla desteğini esirgemeyen tüm kişi ve kuruluşlara binlerce teşekkür.
Seneye görüşmek üzere :)

Not: Yaklaşık 1000 kare fotoğraf ve ayrıca video çekimleri yapıldı. Olabildiğince çok sayıda fotograf ve videoyu Albüm forumuna eklyeceğim. Lütfen fotoğraf çeken tüm arkadaşlarımız da eklesin..

Toplamda 11000 YTL nakit ve ayrıca ürün destekleri ile gerçekleştirilen etkinliğin tüm mali ve sponsorluk bilgileri aşağıdaki gibidir.

Nestle

Toplamda 6000 YTL: 4000 YTL yiyecek için Wattabe'ye, 2000 YTL'de servisler için servis sağlayıcı firmaya ödeme yaptılar. Ayrıca sürekli Nescafe sunumu yapılan bir de stand var dı ki, ne kadar teşekkür etsek azdır. Sahiden onların desteği olmadan bu etkinliği yapmak çok zor olurdu.

İnteltek Internet Teknoloji Yatırım ve Danışmanlık Ticaret A.Ş

Toplamda 5000 YTL: 2000 YTL seyyar tuvalet için Toirent'e, 2500 YTL yiyecek ve içecek için Wattabe'ye, 500 YTL'de müzik grubundaki bazı kişiler için, fotoğraf ve video çekmi için ödeme yaptılar. Güvenleri ve destekleri için sonsuz teşekkürler.

WATTABE Experience Center

Oldukça uygun bir fiyatla ve güleryüzlü hizmet eden personeliyle her yıl bizleri mutlu ediyorlar... Artık etkinlik ile özdeşleştiler.Sağolsunlar...

ALGİDA

600 adet dondurma ve bunlar için bir buzdolabını her yıl bizler için etkinlik alanına getiriyorlar. Gerçekten çok çok çok teşekkürler.

GAZİANTEPLİ HABEŞ SEYİDOĞLU BAKLAVA

600 kişi için mükemmmel (ama sahiden mükemmel) baklavayı her yıl bizler için etkinlik alanına getiriyorlar. Binlerce teşekkür.

PLATİN MEDİKAL

300 simit ve 200 poğaçayı sabah saatlerinde bizlere yetiştirdiler. Çok çok teşekkürler.

Bihter Prodüksiyon
bihter-logo.jpg

Ne denilebilir ki, Murat Abi, Metin Ceylan ve Hakan Alıç dostlarımız başta olmak üzere ses sistemi ve animasyon ekibindeki kardeşlerimize binlerce teşekkür. Dostlukları yeter...

Avcılar Belediyesi
avcılar_bld.jpg

Benan ablamızın desteğiyle her yıl bir ambulansı sağlık ekibiyle birlikte tüm gün etkinlik alanında hazır bulunduruyor. Olası kazalara karşı böylesi bir destek olmasa hiç birimiz o kadar rahat eğlenemeyiz. Ayrıca bu sene bir de süpriz yaptılar ve tişort ile şapka dağıttılar. Sağolsunlar...

Bakırköy Belediyesi
bakırköy_bld.jpg

Benan ablamızın desteğiyle her yıl bir ambulansı sağlık ekibiyle beraber tüm gün etkinlik alanında hazır bulunduruyor. Olası kazalara karşı böylesi bir destek olmasa hiç birimiz o kadar rahat eğlenemeyiz. Sonsuz teşekkürler

wattabe den şimdi geldik gercekten cok güzeldi. mekan ve ikram çok iyiydi. emeği gecen herkese teşekkürler... darısı seneye inşaallah

İNANILMAZ GÜZEL BİR GEÇİRDİK..
HERKESİN EMEĞİNE SAĞLIK... :lol: :)
GELECEK SENEYE TEKRAR BULUŞMAK DİLEĞİYLE
CEREN-GÜLSÜM-BELİZ.....

AAa Ceren Hanım siz hani şampiyon kokorece gidiyordunuz... İnternet kafeye mi gittiniz :D

Wattabe çok güzeldi.En çok eğlenenlerden biriydim.Geçen senede vardım gelecek sende olucam inşallah :)

Güzel bir gündü, katılan ve emeği geçen herkese teşekkürler.

Özel bir teşekkürü kader ve fatih hak ediyor. Sitemizin torunu bir harikaydıııııııı.

Ayrıca fatihcim sana özel teşekürler buradan.. Her zamanki gibi yine açtım ve bana sabah aldığı o pohaçalar ve portakal suyu için sana minnattarım yoksa arabada bayılabilirdim.

Ve tabikii nefis dolmalarıyla bizleri mutluluğa boğan sdy, sabah gözümü açtığımda içmezsem kendime gelemediğim çayla günümün güzel geçmesini sağlayan sevinç e teşekkürler. Ne yapayım kardeşler ben bir pisboğazım. :D

gerçekten çok güzeldi ben ilk kez katıldım keşki ötekilerede katılsaydım.emeği geçen herkese çok teşekkürler

bende, ilk defa katılıliyor olmanın verdiği tedirginikle çıktım yola. sıkılacaktım,biliyordum (çünkü kimseyi tanımıyordum) her zaman düşündüğümüzün tersi çıkar ya :) banada öyle oldu. yeter arkadaşla tanışarak başladık güne otobüsteki arkadaşların rahatlığı bizleride rahatlattı.öyle içten öyle samimi... alana gittiğimizdede devam etti kaynaşmalar...atom karıncanın esprilerini ve doğallıgını (bunu yüzüne söyleyemedim keşke deseydim)çok sevdim.
bende sizleri tanımaktan çooook mutlu oldum Mete. Unutma sözün var atla motoruna kıyıdan kıyıdan gel olur mu? Nasılsa hafif :D alişide al gel.Şenolağbi sizin sohbetinizi cok sevdim(gerçi hep beni dinlediniz ama :oops: :D ) böyle bir organizasyonu düzenlemek (hemde eksizsiz :)) gerçekten zor olmalı... coooook
teşekkürler. kısacası arkadaşlar,HERKES VE HERŞEY ÇOOOK GÜZELDİ. değdi :)

MUHTEŞEM BİR GÜN DEĞİLDİ !

Evet yanlış okumadınız,muhteşem bir gün değildi ama güzel bir gündü.

1. Organizasyonu yapan tüm arkadaşlarım üzerlerine düşen görevleri harfiyen yerine getirdiklerinden güzel bir gündü.

2. Hava şartları Mevsim normallerindeydi,oldukça rüzgarlıydı,yani serindi,bu bakımdan gelen misafirler sıcaktan bunalmadılar bu bakımdan güzel bir gündü.

3. Organizasyon Sponsorları kendilerine bildirilen rakamlar üzerinden ellerinden ne geliyorsa sonuna kadar yaptılar.Bu bakımdan güzel bir gündü.

4. Amma velakin Organizasyona katılım çok yüksek olmasına rağmen başlangıçta geleceği vaat edilenlerin çoğu gelmedi.Bu durum sonucunda öngörülen sayının altında kalındı.Sayı önemli olmasada çıkarılan yemeklerin bir kısmı ( önemli kısmı ) standatlar’da kaldı. Bu bakımdan kötü bir gündü.

5. Sevgi,saygı ve birlikte olmanın verdiği hazzı yaşattmak isteyen değerli engelliler.biz platformunun yöneticileri ve bu organizasyona emeği geçen bir çok kimse ve kuruluş kendilerinden beklenen sevgi,saygı ve hoş görüyü organizasyona katılan üye/ler den pek bulamadılar.Öyleki; saygısızlık bir ara neredeyse hat safaya çıkmıştı.Bir çok engelli üye/ler organizasyonda vaat edilen içeceklere ulaşamadılar.Her nedense,bazı kendini bilmez kimseler içeceklerden üçer beşer alarak bir çok kimsenin hakkına tecavüz bile etti. ( Sanki kıtlıktan çıkmışcasına bir görüntü ) gözlemlendi.Sevgili arkadaşım Pegasus'un mikrofonu alarak uyarıları dahi bu görüntüyü her nasılsa bozamadı.Daha sonradan wattabe görevlilerinin boş maslardan topladığı boş olması gerekn içeceklerin çoğu neredeyse doluydu.Yani açılmış ama içilmemeişlerdi.Bu durum resmen bir israfı gözler önüne sermekteydi.Bu bakımdan kötü bir gündü.

6. Organizasyon başlangıcında Otobüsler ile uzun mesafeler kat ederek engelliler biz platformunu onurlandıran değerli katılımcılardan bir grup üyenin içinde bulunduğu otobüs wattabe girişini tıkayınca ve ben de dahil olmak üzere bilmeyerekte olsa yada şöyle yazayım,tahmin gelen kimselere engel çıkaracaklarını tahmin edemediklerinden dolayı,bir çok engelli ve yaşı insan wattabe girişinden aşağı doğru binbir zorluk ile organizasyon bölgesime inmeye çalıştı.Otobüsler aşağı inemediklerinden dolayı çıkan bu karmaşa neredeyse zulüm derecesine vardı.Bu bakımdan kötü bir gündü.

Velhasıl-ı kelam ; Güzel bir wattabe günün'de,Güzel bir organizasyon ile yine bir engelliler biz klasiği olayı olan wattabe etkinlikleri acı tatlı anılar eşliğinde son buldu.Evet çok mükemmel olamadı ama yine de evlerinden çok uzun zamandır çıkmayan yada çıkamayan bir çok insan için güzel bir gün oldu.

İnsan olmanın doğasında olan bir istektir hep daha güzel olsun demek ne var ki çeşitli olumsuzluklar bu isteği bizden istemesek te alıp götürür.Organizasyonu tasarlayıp bizlere sununan tüm dost ve arakadaşlarımız katılımcılardan beklenen küçük ama gidişat için önemli kuralları hiçe sayarak bir nevi saygısızlık etmiş oldular.

Bu yazılanalar geneli kapsamasa’da hatırı sayılır bir kitleyi içermektedir.

Küçük bir örnek ile yazımı tamamlamak istiyorum.Yemek seansı başladığında özellikle içecek bölümünde tam bir arbede yaşandı.Arbede de bulunanları çoğu muhtemel engelli yakınları yada engelli olmayan kimselerdi. bu kimselerin arkasında ise tekerlekli sandalyesinde bekleyen ama bir türlü içeceğini alamayan yada ulaşmayan ve hatta bu arbadeye girmeyen engelli vatandaşlar vardı.Saygı ve empati kurmayı nedense uygulayamadık.Sakin ve ağırbaşlı tavırlar sergilemeyi bir türlü beceremedik.Çok uzak yollardan binbir güçlük ile gelen engelli insanlara gösterilmesi gereken öncelikleri yada normal kabul gören tutum ve davranışları sergileyemedik.Umarım gelecek sene organize edilecek olan 4. wattabe etkinliklerinde organizasyonu gerçekleştirecek yöneticiler ve kişiler 3. cüsün’de gerçekleşen istenmeyen olaylardan ders alarak daha kapsamlı ve tabir caiz ise daha bir Türk profili çizerek planlama yapacaklardır.

Çok Çok daha güzel, tam bir karşılıklı empatinin kurulduğu 4. Wattabe etkinliklerinin oluşması dileğim ile Saygı ve Sevgilerimi sunuyorum. :)

Arkadaşlar 2 saat uyku ile ayakta durmaya çalıştıgım için günüm biraz uyuklamak ve oturmakla geçti ama bunun dışında herşey çook güzeldi

Harika bir gün geçirdik. Emeği geçen herkese Başta ANDANTE olmak üzere çok çok teşekkür ediyorum.

Tanıdık dostları görmek, muhabbet etmek, Yeni simalarla tanışmak gerçekten de güzel oluyor. Gargamelim türkülerini de unutmamak lazım ....

gözden kaçan bir nokta da çay verilmemesi bence nescafe den önce çay daha önce gelirdi

OturanBoğa ve emeği geçen arkadaşlar çok güzel bir orginasyondu.
Herkese teşekkürler .

Selamlar.
Bende ilkkez bir engelliler.biz' in bir organizasyonuna katılıyorum.
Başta oturanboga, pegasus ve cin cin' e ve emegi geçen herkese binlerce kez teşekkürler.
İyikide gitmişim eglendim ve güzel, hoş bir gündü bence.
Benim için diğer konular pek önemli olmasada ben bütün arkadaşlarımız adına bir öneride bulundum ve yineliyorum.

Dün pegasusa önerdiğimi aynen burada tekrar etmek istiyorum engelli olan ve evden anca böyle bir organizasyonda çıkabilen tüm arkadaşlarımız adına ve eminim ki, düşünüldüğünde onay görülecek kadar önemli.
Yukarıda örnekte görülen arkadaşımızın dediği gibi, içeceklerin yetmediği yemeklerinide belki alamayan arkadaşlarımız olmuştur engelli olan...!!
Benim önerim saglıklı.
Kişiler mahalle veya aileden olsun, engellinin anca bukadar olabilen bir gününede bu kadar engel olmamaları.
Site yöneticileri olarak her engelli'ye anca bir refakaçinin (refakatlinin) gelmesi bunun dışındaki lerin organizasyona alınmamasını site yöneticilerimizin duyurmasını öneriyorum.
Saglıklı kişilerin açtıgı izdiham gerçekten kötüydü, üzüldüm.
Her engelli kişi için, birer refakaçi olabilir, ama bir (1) engelliye 5 tane saglıklı kişi, veya yine iki (2) engelliye 7 saglıklı kişi ne gerek var.
Bu kişiler zaten gezip tozuyor istedikleri gibi gerek yokki bu davranışlarına, o içecek sırasında geride kalan öncelik verilmeyen engellilere yazık değilmi, arkadaşlar bu bir kutu içecektir ya ne sanki hazinemi izdiham yaratmanın anlamı ne.
Sağlıklı kişiler kısıtlanmalı derim ben, fazlalık alınmamalı ve bu kişiler düşünmüyorsa bunu engellinin haklarını site olarak öneri ve isteklerimizle biz dile getirip uygulatabiliriz.
Tabii 'ki yine siz degerli site yöneticilerinin kararıdır gereken..
Arkadaşlar, Herkese sevgiler...!!

Cem abinin (Laus_Deo) dediklerine katılıyorum.

Aklımda kalan üzücü bir ikı ayrıntıyı da ekleyeyim :

Güzelliklerimizi hayat kaynaklarımızı hızla yitiriyoruz. İlk wattabede gördüğüm göl ile, 4 sene sonra gördüğüm çok farklıydı. Hasta gibiydi. Koca göl sanki yakında kuruyacak gibi bir havası vardı.

Aynı yer ve gök arasındayız. Aynı gemide seyahat ediyoruz ömrü.

Ama BU KAÇINILMAZ GERÇEĞİ görmezden gelip, veya kısa sürede unutup, kendi hırs ve arzularımızdan oluşan dünyalarımızı inşaa etmeye çalışıyoruz.

Hayat can çekişirken gezegenimizde, bizler pervasızca onu bunu çekiştirip, oraya buraya çöplerimizi, pisliklerimizi fırlatıyoruz. Çok uzak bir zamanda değil, hemen şimdi, en geç yarın attığımız o çöpler arasında yaşayacağız mecburen....

Emeği geçen, çalışan didinen herkese teşekkürler.

Uzun bir zaman sonra sizleri görmek, konuşmak, sarılmak çok mutlu etti beni.

Zaman hiç bir şeye yetmiyor. O nedenle -güzelliklerle- doldurmaya çalışalım anılarımızı;

Yaptığımız onca eziyete karşın, inadına boy atıp yeşermek derdinde hayat.

Selam Herkese

Her sene olduğu gibi bu senede katıldım annem ve arkadaşlarımla beraber ..

Annemm çok beğendiğini söyledi arkadaşlarımda aynı şekilde onun haricindee
arkadaşlarım aç kalan oldumu yada biri çıkıp ben açım dedi de kimse bişey vermedi mi abartmayalım bu kadar lütfenn evet haklısınız içecek konusunda bi sorun yaşandı ama kimse susuz da kalmadı yani

Bence en önemli şuydu ismini listeye yazdırıp gelmeyenler onlar yüzünden gelemeyenler oldu özel bi sebebi olup gelmeyenleri kınıyorumm yazık değilmi verilen emeğe

ve herzamanki gibi pis toplumuz yeriz içeriz ..... toplamayı bilmeyiz son giden otobüs olarak orda gördük kaç çöp poşeti topladılar yazık

Yani sorun bizdee başkasında değil

Son olarak emeği geçen oturanboğa pegasusa cincine ve tüm sponsorlara tşk ediyorum

Arkadaşlar herşey çok güzeldi. Çok güzel insanlarla tanıştım, mutlu oldum. Adlarını saymayacağım, birini atlarsam ayıp olur diye. Sadece biri hakkında yazdım. Türküler güzeldi, artık söyleyememe rağmen eşlik ettim, araya kaynadım anlayacağınız. İçecek meselesini farketmemişim üzüldüm :( Oturduğum bir vakte denk gelmiş nasılsa. Bir de mutlu olduğumda acıkmıyorum. Biraz su yetiyor o da boldu zaten.
Bazı şeyler uygulamada farkedilir. Bir dahaki sefere hallolur onlar da... üyük bir organizasyondu çünkü.

Emeği geçen herkese çok ama çoook teşekkürler... Engelleri aşmak buna denir bence...

Merhabalar,
öncelikle değerli zamanlarından çalarak, bizlere bu güzel günü hazırlayan tüm dostlarımıza ve maddi manevi yanımızda olan tüm sponsorlarımıza teşekkürler.

sanemcim asıl biz sana teşekkür ederiz okadar işinin arasında bize zaman ayırdın herzamanki gibi hepimizle yakından ilgilendin
çok sağol canım.

şuanda ufaklık kucağımda kendini yırtıyor. bunları zor yazdım
hepinize kucak dolusu sevgiler.

MÜKEMMEL

GECEKDEN COK GÜZEL BİR AYLENCE OLDU EMEĞİ GECEN HERKESEE COK TŞK EDERİM OKADAR YOLU CEKDİMİZE DEYDİ HERŞEY YINE COK GÜZELDİ

Arkadaşlar ilk kez katıldığım III.Wattabe'nin ardından herkes değerli fikir ve değerlendirmelerini açıklamışlar..Benimde nacizane birkaç değelendirmem olacak..
Öncelikle böyle organizasyonlarda çok büyük yada küçük çaplı da olsa muhakkak eksiklikler yada aksaklıklar genelde yaşanabiliyor olması.Herkesi yüzde yüz memnun edemezsiniz..Kaldıki ben organize eden arkadaşların imkanları dahilinde ,davet ettikleri biz misafirlerini memnuniyeti için ellerinden geleni esirgemediklerine inanıyorum..
Gelen misafirlerinde bazılarının alışık olmadığı kültürel sosyal eksikliklerinin getirdiği hoş olmayan davranışları da hoş görü çerçevesinde değerlendirerek anlayışla karşılamalı ileriki dönemlerde katılımlar da bunların da tecrübe edinilerek aşılacağına inanmalıyız..
Gelmeyi vaat eden ama gelmeyen misafirleri de,inanıyorum ki kendince sebeplerinden dolayı gelemediklerini,çok isteyipte kadro dolduğu için katılımcı olamayan misafirlerin bir daha ki Wattabe etkinliğinde daha dikkatli çözümler üretilerek bu sıkıntılarının aşılacağını da düşünebiliriz..
Yanlız şunu çok isterdim..Katılımcı olan engelli arkadaşlarımızın:örneğin sağ veya sol baştan başlayarak masalarına verilebilecek telsiz bir mikroıfonla nickname leri ile kandilerini,isterlerse engelini yada hastalığını,yanındakı yakınlarıyla birlikte tanıtarak çok daha güzel kaynaşmalar sağlanabilirdi..
Ayrıca aklıma da gelmişken gelmek isteryenlerin katılamaması sebebiyle misafir olan engelli arkadaşların yanlarında getiirecekleri yakınlarınında 2 yada 3 ile sınırlı kalması taraftarıyım..
III.WATTABE yi düzenleyen organize eden,emekleri geçenlere ve sponsorlara çok teşekkür ediyorum.
Allah izin verirse gelecek yıl yeniden katılmayı diliyorum..
Sevgiler Saygılar..

eleştiri yapan arkadaslar adına üzüldüm çay kahve otobüs yiyecek içecek için kötü olmuş denmesine üzüldüm. önemli olan binleri oraya toplamak bu birliktelige vesile olmaktı..

ben katılamadım ama şahsım adına fotograflarda harika bi gün geçirilgini anladım emegi geçen ve vesile olan her kişiye yine şahsım adına binlerce teşekkür ederim saglık problemlerim benim orada bulunmamı engelledi seneye kısmet olursa gelecegim yapan yardımcı olan katılan bütün arkadaslarıma sayısız minnettarım..

not:lütfen resim ekleyenler resimdekilerin kimler oldugunu belirtsin bizde arkadaslarımızı tanımış olalım bu mümkünse rica ediyorum gülen yüzlerin parlayan gözlerin kimlere ait oldugunu bilmek istiyorum..

anladım sizin özeleştirinize bişey demiyorum ben sadece üzüldügümü belirrtim özür dilerim

evet şapka ve engelli görülememe konusunda haklısın..
bende biri oğluma 2 adet şapkayı son anda alabildim,tişort alamadım.içecekleri zor aldım.dondurmaya zor yetiştim....
Ama boşver ben oraya bunlar için gitmedim..
bana senin gibi dostlar kazandırması için gittim..evim sana yakın biliyorsun,şapkanın bir tanesini seve seve sana verebilirim..görüşmek dileğiyle...sevgiler..

Merhaba,

Öncelikle etkinliğe katılan ve güzel bir gün geçiren tüm arkadaşlarımız için mutluyuz.

Hiçbir ücret talep etmeden güzel türküleriyle bize katkıda bulunan sevgili hocalarım Metin Ceylan Ve Hakan Alıç a buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bihter prodüksiyonun sahibi sevgili Murat Abiye ve değerli animasyon ekibine de çok ama çok teşekkür ediyorum.

Verdikleri destek için İnteltek Şirketine ve değerli Kurumsal İletişim Müdürü Sayın Lalehan hanıma teşekkür ediyoruz.

Algida dondurmalarından sorumlu Ünilever şirketinden Müdürümüz Gökhan Bey'e teşekkür ediyoruz.

CHP li Avcılar Belediyesine gönderdiği sağlık ekibi nedeniyle teşekkür ediyoruz. Bu konuda bizlerden desteğini esirgemeyen CHP İl yöneticilerinden Benan Baykal ablamıza da teşekkür ediyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bizden desteğini esirgemeyen Wattabe Doğa sporları Merkezi'ne ve sevgili müdürü sevgili dostumuz Mustafa ya teşekkür ediyoruz.

Nestle firmasına bu yıl da bizi yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz.

Beni kırmayıp fotoğraf çekimi için uzun mesafelerden gelen sevgili arkadaşım Başak'ada çok teşekkür ediyorum.

Servis ücreti için biz ne verirsek ona "eyvallah" diyen SMT Turizm in sahibi sevgili Ali Öztürk ve onun değerli kaptanlarına da teşekkür ediyoruz.

güzel bir gündü emegi geçen herkese teşekkürler 1, ve 2. vattabeye katılamamıştım 3, vattabeye katılma şansı buldum herşey çok güzeldi teşekkürler not :bülent abi eskiden oldugu gibi yaka kartı olsaydı daha iyi olurdu gibime geliyo :p :p

çok güzel bir gündü.bütün emegi gecen büyüklerime çok ççok teşekkür ederim.her şey 4 4 lüktü 8)

Öncelikle Oturanboğa,Pegasus,Andante,Cincin ve Gökhan'a sonsuz teşekkür ediyorum.

Bu kadar emek ve özveri harcadıkları için katılımcıların hepsinin kendilerini tebrik etmeleri gerekirken,birkaç kişinin yok cola kalmadı yok fanta alamadık yok tişört şapka yetmedi ve en acı olanıda ''tabiki yapacaklar mecburlar'' demeleri gibi serzenişlerde bulunanlarını vicdanlarıyla başbaşa bırakmak istiyorum.Evet içecek konusunda kücücük bi sıkıntı yaşandı,ama biz bunu orda içeceklerimizi paylaşarak unutup gittik,zaten sonradanda geldi herkesin içeceği. Neden bu olay,muhteşem geçen bir günün arkasından sorun olarak buraya taşınıyor.Önemli olan orada hep beraber gülüp eğlenmek ve hoşca vakit geçirmek değilmidir ????Bireysel olarak yapılan birkaç hatanın arkasından koşmak bile çok yanlış.

Bence önümüzdeki yıl bu tür şikayetlerin yaşanmamsı adına,katılımcılara yemek fişi dağıtalım ????

İyiki varsınız arkadaşlar.Tekrar tüm katılımcılar adına Teşekkür ederim.

Miko beni yanlış anlamışsın sen sözüm sana değildi arkadaşım sen siteye sonuçta gelemeyeceğini belirtmiştin dimi benim haber vermeyenlere sözüm ok.

Sevgili Arkadaşlar,

Bizim amacımız site yönetimi olarak sadece ve sadece sizleri mutlu etmekti. Biz bunu çok önemsiyor ve yeterli bir amaç olarak görüyoruz.

Bu tür organizasyonlarda bazı ufak tefek aksaklıklar olabilir. Aslına bakarsanız bizler bu aksaklıkları çok rahatlıkla küçük bazı düzenlemelerle aşabilirdik de. Ancak biz kendileri için bu kadar didindiğimiz misafirlerimize güvenmek istedik. Üzücüdür ki katılımcılardan sayılarının çok az olduğunu düşündüğüm bazı kişiler fazla sayıda içecek aldıkları için çok ama çok az sayıda arkadaşımız yemeklerini içecek olmadan su eşliğinde bitirmişler. Bu kişilerin de sayısı çok fazla değil. Çünkü etkinlik için getirdiğimiz içecekler yanında kurumun kendi bünyesinde bulunan ürünlerle takviye yapıldı.

Yiyecek konusunda hiçbir sorun yoktu. Herkes son derece lezzetli yemeklerden bolca yeme fırsatını buldu. Hatta etkinlik sonunda en az yüz kişiye yetecek kadar yemeğimiz arttı. Bunları da uzun yola giden arkadaşlarımıza bol kepçeden yolluk yaptık.

Dondurma servisi neredeyse iki tur yapıldı. Herkese dağıtıldıktan sonra ikinci kez servis yapıldı.

Burada küçük bir açıklama yapmak istiyorum. Personelin bazı kişilere negatif davranması söz konusu olamaz. Çünkü bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz bu etkinlikte hep aynı kişiler büyük bir özveriyle misafirlerimize hizmet ediyorlar. Ancak bazı kişilerin kabul edilemeyecek davranışlarına personel de yine diğer engelliler adına kızmışlardır tabi. Bu son derece normal. Yanıma gelip "abi bazı kişiler engelli arkadaşların haklarına riayet etmiyor, biz bu insanlara ne yapalım" diye sordular. Ben de sadece sözlü olarak uyarın dedim. Kimseye daha fazlası yapılmadı bildiğim kadarıyla. Yani personelin kızgınlığı bizzat bazı kişilerin yaptığı haksızlıkları görmelerinden kaynaklanıyordu. Bir örnek vermek gerekirse birisi gelip üç koli su istemiş. Kim için demişler. engelli arkadaşlarımız için diye cevap vermiş. Arkadaşlar üç koli su 75 pet su ediyor. Bizim listemizde 75 kişi katılan bir ekip yok. Hal böyle olunca personel de bu tür talepleri geri çevirmiş.

Tişörtlerin dağıtımında önceliğin engelli olan arkadaşlarımıza verilmesini ben istedim. Çünkü belediye başkanının yolladığı şapka ve tişört sayısı katılımcı sayısından azdı. Kaldıki aslında etkinlik planında böyle bir şey yoktu. Son anda Avcılar Belediye başkanımızın jestiydi bunlar. sayı az olunca ve içecek konusunda böyle bir sıkıntı yaşadığı için ben öncelikle engelli arkadaşlarımızın tişört almasını uygun buldum. Bu konuda kesin bir istekte bulunduğum için görevli arkadaşlar engeli dışardan görünmeyen arkadaşlarımızı benim isteğim doğrultusunda net şekilde reddetmiş olabilirler. Burada bir kırgınlık varsa sorumluluk benimdir. Ancak kırılan arkadaşlarımızın da bu konuyu anlayacaklarını umuyorum.

Bu etkinlik seneye artık tam bir profesyonelleşmeyi hakeden bir boyut kazandı. Bu nedenle şu ana kadar amatör bir samimiyetle yürütülen etkinlik seneye çok daha profesyonel şekilde planlanacak. Bu sayede yaşanan bu küçük aksaklıkların hiçbirisinin seneye yaşanmayacağını garanti ediyoruz. Çok daha geniş katılımlı ve bol süprizli bir etkinlikle sizlerle birlikte olacağız.

Ancak burada izninizle annemin bana aktardığı bir yanlış anlamayı düzeltmek istiyorum. Katılımcılardan birisi anneme "tabiki yapacaklar, mecburlar" gibi bir ifadede bulunmuş. :) Sanırım bizi bir dernek, vakıf ya da en doğrusu devlet falan sanıyor. Bizim bu etkinliği yapmak zorunda olduğumuzu düşünüyor. Öyleki etkinlik sonrası hadi gelin ortak fotoğraf çekilelim dediğimiz de de bazı arkadaşlarımız bunu bir "eziyet" olarak görebiliyor. Üstelik büyük bir kesim bizimle aynı kareye girmek için yerlerinden kıpırdamadı bile. Uğrunda bunca emek verdiğimiz misafirlerimizin neden bizimle bir fotoğraf çektirmek istemediklerini anlamış değilim. Umarım kendilerince makul bir sebepleri vardır.

Herşeye rağmen yanıma gelip bana en samimi gözlerle teşekkür eden dostların bu teşekkürleri sarfettiğimiz emeklerimiz için yetti de arttı bile.

Samimi tek bir teşekkür için bile bunca şeye değerdi. Kaldıki yüzlerce teşekkür aldıktan sonra biz bu etkinliği çok daha geniş ve zengin şekilde yapma şevkini de almış olduk.

Seneye sizler için çok daha güzel şeyler düşünüyoruz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt