Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

3 Aylıkken bunu tattım...[O An]

Konular
26
Reaksiyonlar
0
Selamlar arkadaşlar...

Ben 12 Mayıs 1978 de doğdum ve doğumumdan hemen 3 ay sonra havale geçirmemden dolayı yapılan yanlış tedavi sonucu çocuk felcine yakalandım... Aylar geçti yıllar geçti sağolsunlar Annem ve babam beni götürmedik yer bırakmadılar ama nafile, sonuçsuz kaldı herşey :( ve tesdüf bir Bayan Dr. rastlamış babam birgün...

Doktor şunu demiş...
-Bunu dolandırmanın gezdirmenin bir anlamı yok, sadece evde (Ki ozamanlar tıpta pek ilerleme yoktu) bu çocuğun bacaklarına masaj yapın hareket yaptırın demişti...

Ailem bana yıllarca bunu uyguladı ve tam 6,5-7 yaşlarında okul çağım geldiğinde başlamışım yürümeye tabi ondan öncede bir sürüngen gibi sürünüyormuşum yerlerde... Ehh yürümeye başlar başlamaz okulada başladım o yıllarda, tabi bayağı zorlandım (ayakta durabilmek için dengemi sağlayamıyordum) düşe kalka gittim geldim İlk okula, ilk okul bittikten sonra hemen orta okul ve lise yi bitirdim, inat etmiştim... Yıllar 95 i gösterdiğinde Aldım lise diplomamı zorda olsa...

Ve şimdide en çok istediğim ve merak ettiğim bir şey vardı... Üniversiteli olmak, üniversite hayatını yaşamak... Bu bana 11 yıl aradan sonra nasip oldu, Allah'a Şükürler Olsun...
Tabi bu 11 yıl içinde nelermi yaptım... Yapmadığım çalışmadığım iş kalmadı... Hep merak ettim o mesleği bu mesleği ve sürekli iş değiştirdim...

İlk meslek hayatıma babamın yanında başlamıştım... Otomobil, Motor vb. araçların ustasıydı babam o zamanlar (Şu an başka işle meşgul), onun yanında çalıştım bir kaç yıl tabi hem lise yi okuyordum hem çalışıyordum... Lise yi bitirir bitirmez Noter'de katiplik yaptım 1 yıl, ondan sonra bir yakınımın oteli vardı otelde takıldım ve sonrasında bayağı yerlerde çalıştım Demir Doğrama, Oto yıkama vb.. bayağı işlerde çalıştım ve bunları yaparkende kendime güvenim arttı engelimi artık hiçe sayıyordum aklıma bile gelmiyordu... En son olarak Matbaa-Reklam-Gazete ve Grafikerliğe başladım, tabi bunu yaparkende radyo sunuculuğuda yapmaktaydım... Her iki işi bir arada yürütüyordum, gündüz matbaa'da gece radyo programında derken 4 yıl geçti radyoculuğu bıraktım ve Matbaacılığa devam ettim... En son geçen yıl ayrıldım matbaadan ve bu yılda okula başladım üniversite okuyorum, inanıyorum bunuda başaracağım... Ne demişler "İnanmak başarmanın yarısıdır"... Gerçektende bu söz yerinde bir söz... İşte benimde kısacık anlattığm gibi hayatım böyle geçti... Ve bu hayattan çıkardığım şey şu, bir insan ne kadar çalışır ve başarılı olursa kendi engelini unutur...

Ki yüce Allah bir yerden alır, başka bir yerden verir insana yetenek, akıl vb... gibi.... (İnsanoğlun da bir eksiklik varsa, başka bir yerden fazlalığı vardır...)

Hayat herşeye rağmen engelsiz eksiksiz devam ediyor...
Hayat kısa, yaşamasını bilelim...

Sevgiler...

cok dogru bir söz daha, tesekkürler Ali Karaboga bizimle hayatini paylastigin icin. Basarinin devamini diliyorum sana, iyi dersler!

aliciğim yaşayacağımız bugün var yarın ne olacağını bilmiyoruz o yüzden doğru yoldasın devam et

umarım hayatta hedeflerın hiç bitmez.hayatı anlayarak yasamak lazım hiç ölmeyecek gibi vede yarın ölecek gibi.yas önemlı degil.

öncede bir sürüngen gibi sürünüyormuşum yerlerde
sürüngen kelimesini değiştirmeni istiyorum hala bu durumda olan oğlum ve engelliler var .teşekkürler.
sana geçmiş olsun derken umarım tüm hayallerinigerçekleştirirsin .

bertuğ' Alıntı:
öncede bir sürüngen gibi sürünüyormuşum yerlerde
sürüngen kelimesini değiştirmeni istiyorum hala bu durumda olan oğlum ve engelliler var .teşekkürler.
sana geçmiş olsun derken umarım tüm hayallerinigerçekleştirirsin .

Mecazi anlamda yani söz gelimi olarak kullanmıştım sevgili dostum... Yanlış anlaşılmasın kendimi yada birileri bir sürüngen gibi görüyorum anlamında kullanmadım...
Sevgiler..

valla helal olsun arkadaşım ben engelli biri değilim ama yadıklarını okuduktan sonra inan utandım kendimden azmine sabrina ve yaşama sevincine hayran oldum ..allah yar ve yardımcın olsun..
önemli olan beynimiz engelli olmasın diğer engelleri bi şekilde hep beraber aşarız inşallah
selam sevgi dua ile......... :D

:lol: İNANCIN,SABRIN,AZMİN....HERŞEYİNLE SÜPERSİN...!!!SANA HAYRANIM.... :wink:
KENDİNE BİR BİYOGRAFİ HAZIRLAYIP SUNMAN PAYLAŞMAN O KADAR GÜZEL Kİ...DİĞER KARAMSAR ARKADAŞLARIMIZA BİR ÖRNEK BİR IŞIK.....TEŞEKKÜRLER.. :lol: :lol:
12 Mayıs 1978 SANKİ BİLMİYOS DOĞUM TARİHİNİ YAŞLI SENİ.... :lol: :lol: :lol:
HER İŞİDE YAPAR ELİNDEN GELMİCEK YOK HANİ MAŞALLAH NASAR DEĞDİRİCEKSİN BEEEE KENDİNE DUR BONCUKLUCAM SENİ....

Seni tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum..

ali sana katılıyor bundan sonraki hayatındada başarılar diliyorum

HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN &&&& K. İ. B. &&&&

ALİ İNAN ANLATTIKLARINDA KENDİMİ BULDUM...AYNI KADERİ PAYLAŞIYORUZZZ...

bertuğ arkadaşımızı isdeğini bende isdicem bencede SÜRÜNGEN kelimesini cıkartalım bi zahmet okadar azim gösdererek neleri başarmışsın tebrikler..bunların yanında bizim isdeğimiz devede kulak olmalı senin için dimi hemşerim :wink:

ALİCİĞİM İNSAN DOĞAR YAŞAR VE ÖLÜR SEN YENİDEN DOĞMUŞUN SANA BAŞARILAR HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN BAŞARILAR

Üst Alt