Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

28/5.maddeden %45 iş göremez oranı ile emekli oldu. Kontrol muayenesi..?

Gerçeklereinan

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
Arkadaşlar Her Malül bir engellidir hükmünce, size soruyorum.4b 28/5.maddeden %45 iş göremez oranı ile kontrol muayeneli emekli oldum.Engelli raporu verilmedi Ne yapmam lazım .Denilen şu tekrar sağlık kurulu raporu alacaksın.Tezad ise şu her malül engellidir mantığım almıyor

Gerçeklereinan Maluliyet, İş Görmezlik, Engelli, Yönetmelikleri ayrı olduğu gibi, Hazırlanan raporlar da bir birinden farklı olarak hazırlanır

Maluliyet için - Çalışma Gücü Kaybı Tespiti İşlemleri Yönetmeliği.

İş Görmezlik İçin - Meslekte Kazanma Gücü Kaybı Tespiti İşlemleri Yönetmeliği.

Engellilik için - Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik.

Her bir yönetmelik birbirinden farklıdır.

Maluliyet tespitiyle emekli oldum kontrol muayeneli engelli raporu verilmedi ne yapmam lazım teşekkür ederim

Gerçeklereinan

Kontrol muayenesinde, emekli olunan tarihteki mevzuat üzerinden sağlık kontrolü yapılır ve ona göre karar verilir. Eğer emekliliğe temel olan sağlık sorununuz devam ediyorsa, emekliliğiniz devam etmeli. Siz hastaneye gittiniz kontrol için ve sgk raporu değerlendirip "artık emekli değilsin" mi dedi size?

Hocam ben 4b 28/5.maddeden rapor oranı %45 .maluliyet tespitiyle kontrol muayeneli emekli oldum.sorum şu her malûl engelli hükmü var değil mi ? Engelli raporu verilmiyor ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

Bağkurdan erken yaşlılık maaşı bağlandı maluliyet tespitiyle emekli oldum engelli raporu verilmedi ne yapmam gerekiyor teşekkür ederim

Gerçeklereinan

Maluliyet tespit raporlarını hastaneler şahıslara vermiyor. Hastane düzenlenen raporu SGK'ya gönderiyor ve maluliyet durumunuza SGK karar veriyor. Engelli raporu ihtiyacınız varsa devlet hastanesi ve üniversite hastaneleri sağlık kuruluna başvurup rapor alabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim de.mantığın almadığı bir husus var o da şu her malûl engellidir hükmünce engelli raporu nun verilmemesi ilginç

Üst Alt