Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

25 yaşını dolduran engellilerin sağlık güvencesi durumu..?

Konular
4
Reaksiyonlar
0
Yüzdeyüz engelli olan Oğlum 25 yaşını doldurduğu için artık benim sosyal güvencemden yararlanamayacakmış. Araştırayım dedim tekrar yararlanabilmesi çooookkk kolaymış:
önce Ankara emekli sandığına bir dilekçe ile müracaat ediyorsun. genel müdürlük seni bir hastahaneye sağlık kurulu raporu alman için yönlendiriyormuş.
Hastahaneden kurul raporunu alıp tekrar Ankara genel müdürlüğüne gönderiyorsun. Bu sefer kurul gelen raporu inceleyip bazı eksiklikler tesbit edip tekrar seni başka bir hastahaneye yolluyor tekrar rapor tekrar ankara
sonuçta Ankaradaki beyler yazılan sakatlık oranına değil de kendileri bir oran belirleyip sonuçlandırıyorlar
bu süre de rivayetlere göre 6 ay ile 12 ay sürüyormuş bu arada hastalanmak yok kullandığın ilaç, protez, hasta bezi gibi şeyler varsa artı hastahaneye de gitme ücretli oluyormuş kısaca.

Araştırdım SGK ya sordum İatanbul bölge müdürlüğüne sordum malesef böyleymiş. Peki neden bu kadar zor dedim, devlet yani kanun koyucu durumu kötüye kullananların önüne geçmek için bu önlemleri almış. Kanun koyucu doktorların verdiği rapora güvenmiyor birde kendisi inceliyor. tuhaf

Üst Alt