Güncel İçerik

Merhabalar

Engelli haklarına dair tüm içerikten üye olmaksızın yararlanabilirsiniz.

Soru sormak veya üyelere özel forumlarlardan ve özelliklerden yararlanabilmek içinse sitemize üye olmalısınız.

Teksan İnovatif Medikal: Engelliler, Engelli Çocuklar, Hasta ve Yaşlılar için emsalsiz ürünler

23 yaşındaki zihinsel geriliği olan oğlum özel eğitimden yararlanabilir mi?

sadık çanga

Yeni Üye
Konular
1
Reaksiyonlar
0
oglum 23 yasında zıhınsel ozurlu yuzde 92 raporlu onun ıcın ozel rehabılıtasyon okullarında egıtım aldırabılır mıyım?

Devlet şu anda 18 yaş ve üzeri çocuklara rapor vermiyor ve vermemekte direniyor.

Bu RAM'ın vereceği karara bağlı büyük ihtimal rapor alacaktır. 18 yaş sınırı kalktı.. öyle birşey yok.

slm

onu ram karar veriyor ama genelde zihinsel engellire veriyorlar benim gittim okulda var zihinsel engelliler

tabiki alırlar.raporuda varsa neden olmasın

bu arada ben yeni katıldım aranıza.herkese bol şifa diliyorum.allah yardımcımız olsun hepimizin

herkese slm evet kalktı yaş sınırı bende gidyorum rabilitasyon merkezine bi ara bizde bırakmak zorunda kaldık ve raporda zorluklar cıkardılar hem hastaneler hemde( ram)rehperlik araştırma ama zorla isteyin istediğinizi alanakadar ve anlatın onlar anlıyasıyakadar ne kadar yararı olur bilemem ama çocuklarınız cıkarın evden onlar icin bizim için cok büyük motivasyon oluyor olucaktırda inanın ve zorlayın herkapıyı çalın derdini sölemeyene dermen bulamaz derler ama budevirde derdini söyleyenede öyle kolay kolay derman vermiyolar maleseff... neyse bende herkeze bol bol şifa diliyorum herşeyin hayırlısıı inşallah karşınıza cıkar.

özel eğitim desteği almak için yaş sınırı yoktur

ancak zihinsel engelinin düzeyine ve durumuna göre karar verilir

ağır-çok ağır ise fayda sağlanamayacağı düşünülürse verilmeyebilir

ya da mesleki rehabilitasyon alabilecek düzeyde ise destek verilmeyebilir

Üst Alt